• Sercem z Ukrainą

          • Uczniowie klas VII na zajęciach plastyki przygotowali materiały na gazetkę szkolną, która jest duchowym wsparciem i wyrazem solidarności z naszymi ukraińskimi sąsiadami. 

          • Współpraca międzynarodowa

          • W lutym współpraca tarnogórskiej Dziewiątki z Młodziezowym Domem Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich oraz Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie zaowocowała doskonaleniem zawodowym na najwyższym poziomie. Efektem tych działań było uczestnictwo naszego pracownika - Tomasza Mikołajczyka - w międzynarodowym szkoleniu warsztatowym z zakresu wykorzystywania nowoczesnych narzędzi ICT w edukacji.

            Szkolenie odbyło się w Rzymie, w ramach partnerstwa strategicznego Ermasus+ i było elementem projektu DREAM Distance & Remote Education to Achieve More, głównym organizatorem była sieć Euphoria Net.

          • 1% podatku na rzecz szkoły za 2021 r.

          • Informacja o sposobie przekazywania 1 % za rok 2021 na szkołę – wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2021 wpisać w rubryce KRS nr 0000133718, a w celu szczegółowym podać: „Szkoła Podstawowa Nr 9 w Tarnowskich Górach”

            Cały dochód z 1% przekazywany będzie w całości na zakup nowych książek i lektur do szkolnej biblioteki.

          • Rekrutacja do klas I

          • Zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

            Dzieci należące do naszego rejonu od 1 marca 2022r.
            Dzieci spoza rejonu od 9 maja 2022r.

            Więcej informacji w zakładce -> Rekrutacja!

            Zapraszamy!

        • Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku
          • Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku

          • W tym roku Święto Patrona obchodziliśmy w naszej szkole tuż przed feriami w piątek 11 lutego 2022 r.

            Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku odbył się w formie online z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19.

            W konkursie uczestniczyło 17 uczniów z klas 6-8.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce:

            Damian Kurowski kl. 7a

            II miejsce:

            Aleksandra Bursig kl. 7b

            III miejsce:

            Karolina Papała kl. 7b

            Nataniel Matuszak kl. 6a

            Kacper Wieczorek kl. 8b

             

            Gratulujemy zwycięzcom!

            Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Irena Łazowska i p. Renata Cwielong

        • Konkurs literacki
          • Konkurs literacki

          • Izabela Tomaszewska, uczennica 6 klasy, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "List do postaci fantastycznej". W konkursie udział wzięło aż 89 uczniów ze szkół z województwa śląskiego. Iza wykazała się niezwykłym talentem pisarskim i wielką miłością do książek. Pod kierunkiem pani Agnieszki Boroń-Żyrek napisała list do bohatera ulubionej serii pt. "Baśniobór". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi oraz motywowanie do twórczych działań. Gratulujemy i życzymy odkrywania kolejnych przygód z bohaterami literackimi!

        • Regionalna Bytomska Olimpiada z Języka Angielskiego
          • Regionalna Bytomska Olimpiada z Języka Angielskiego

          • 9 grudnia 2021 r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w konkursie sprawdzającym ich umiejętności językowe. W tym roku test był wyjątkowo skomplikowany  i obejmował znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. Gratulujemy uczniom klas VIII: Natalii Kolmasiak, Tymkowi Tabisiowi z klasy VIIIa oraz Mai ZdebelMai Musioł z klasy VIII c, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

            Teraz przed nimi nie lada wyzwanie, gdyż kolejny etap to wypowiedź ustna! Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, uczniowie nie staną na żywo przed komisją konkursową, ale przygotują swoje wystąpienie w formie nagrania wideo. Tegoroczny temat prezentacji to „Legendy Bytomskie”. Mimo utrudnień – działamy! Motywujemy! Wspieramy!

            Trzymajcie kciuki!

          • Projekt "Book in a box"

          • Czy można zamknąć książkę w pudełku? Uczniom klasy 6b zapewne się to udało. Na lekcjach języka polskiego,  pod kierunkiem Agnieszki Boroń-Żyrek, uczniowie w bardzo kreatywny sposób przedstawiali mity w pudełku. Mity odgrywają ważną rolę w kulturze europejskiej i dlatego warto je utrwalać w ciekawy sposób. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie "book in a box".  Gratulujemy pomysłów!

        • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego
          • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

          • Natalia Kolmasiak, uczennica klasy 8a, przeszła do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Przed uczennicą kolejne zmagania z trudnymi gramatycznymi zagadnieniami, nowymi pozycjami literackimi i pracą pisemną. Natalię do konkursu przygotowuje polonistka - Agnieszka Boroń-Żyrek. Mocno trzymamy kciuki!

        • Konkurs kaligraficzny
          • Konkurs kaligraficzny

          • Konkurs kaligraficzny rozstrzygnięty!

            W konkursie kaligraficznym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przyznano następujące miejsca:

             I miejsce - Karolina Papała – VII b

            II miejsce – Natalia Burzyk – VIII b

            III miejsce – Aleksandra Bursig – VII b

            Nagrody zostaną wręczone po feriach.

          • CHEMIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

          • W okresie przedświątecznym budowaliśmy w naszej szkole świąteczną atmosferę przez organizowanie Jasełek, dekorowanie szkoły i naszych sal lekcyjnych, śpiewanie kolęd, obdarowywanie się upominkami.

            Panie Dorota Horzela i Anna Jankowska zaprosiły nas w tym czasie do udziału w konkursie CHEMIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

            Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować wyjątkowego lapbook'a na temat substancji chemicznych, które tworzą atmosferę tych wyjątkowych Świąt.

            Po Świętach do szkoły dotarły piękne i bardzo ciekawe prace. Każda z nich została doceniona i zostanie nagrodzona po powrocie do szkoły po feriach zimowych:

            I miejsce- Kacper Wieczorek kl. VIIIB

            II miejsce- Martyna Niedbała kl. VIIA i Aleksandra Bursig kl. VIIB

            III miejsce - Marek Gamza kl. VIIIA

             

            Uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

          • "Wirusoochrona"

          • Wojewódzka akcja informacyjno - edukacyjna pt. "Wirusoochrona" w naszej szkole.

            1 lutego 2022 r. wszyscy uczniowie klas I-III uczestniczą w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona” organizowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny. W każdej klasie w systemie nauki stacjonarnej lub zdalnej (w przypadku kwarantanny) przeprowadzane są przez wychowawców zajęcia profilaktyczne przypominające o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Uczniowie aktywnie uczestniczą w rozmowie kierowanej w oparciu o broszurę na t. profilaktyki chorób wirusowych. Przypominają podstawowe zasady higieny. Technikę prawidłowego mycia rąk ułatwia im piosenka "Mydło i woda, tak się zaczyna wirusoochrona". Nie brakuje też kolorowanek tematycznych, krzyżówek i quizów. Dużym zainteresowaniem cieszą się projekcje filmów edukacyjnych: "Jak działa człowiek? Odporność" oraz "Szczepienia przeciw covid" zawierający aktualne informacje Ministerstwa Zdrowia.

          • Zebrania z rodzicami

          • W związku z obecnym stanem epidemicznym zebrania z rodzicami odbędą się poprzez MS TEAMS.
            Spotkania odbędą się wg. harmonogramu:

            8 lutego (wtorek) godz. 17.00 klasa pierwsza
            8 lutego (wtorek) godz. 17.30 klasa druga
            8 lutego (wtorek) godz. 18.00 klasa trzecia

            9 lutego (środa) godz. 17.00 klasa czwarta
            9 lutego (środa) godz. 17.30 klasa piąta
            9 lutego (środa) godz. 18.00 klasa szósta

            10 lutego (czwartek) godz. 17.00 klasa siódma
            10 lutego (czwartek) godz. 17.30 klasa ósma.

            Dokładne informacje o spotkaniu zostaną przekazane rodzicom przez Wychowawcę.

          • Tomasz Mikołajczyk na liście 100 SPRUC

          • Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce (SPRUC) ogłosiło Listę 100 osób, które miały istotny wpływ na wzmacnianie cyfrowych kompetencji Polek i Polaków w 2021 roku. Na liście za rok 2021 znalazł się Tomasz Mikołajczyk - nauczyciel informatyki uczący w naszej szkole. Gratulujemy ogólnopolskiego wyróżnienia!
             

            Warto doceniać to zaangażowanie i wzmacniać świadomość społeczną dotyczącą potrzeby cyfrowej edukacji w wielu sferach życia. Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce podsumowuje mijający rok w cyfryzacji. Wyróżnia 100 osób, które w sposób szczególny przyczyniły się rozwojowi nowoczesnych kompetencji Polek i Polaków. 

            Nominacji do listy dokonują doświadczeni eksperci, praktycy w działaniach na rzecz upowszechniania partycypacji cyfrowej, osoby które potrafią ocenić i docenić osiągnięcia. 

            "To nie jest lista pasjonatów technologii jako takich. To lista tych, którzy dbają o dobro innych w cyfrowym świecie i którzy promują postawy otwartości na nabywanie nowych kompetencji" – komentuje Monika Eilmes z Fundacji Orange, która jest członkinią Kapituły Listy 100 w tym roku. Lista 100 roku 2021 została umieszczona na stronie Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce http://umiejetnoscicyfrowe.pl/lista-100/  

            Źródło: blog Orange Polska https://biuroprasowe.orange.pl

          • Bezpłatne warsztaty z programowania

          • Drodzy Uczniowie,
            Zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce już ruszają. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Was do udziału w akcji. Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.  

            Zajęcia będą odbywać się w dniu 6 lutego 2022 roku od godziny 9:00 do 18.00 w Tarnowskich Górach przy ul. Gliwickiej 35.


            W 10. edycji akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - SZYFRY I ZAGADKI” zabierzemy uczestników do świata szyfrów i zagadek, które będziemy wspólnie odkodowywać, pracując m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft, C#, Python. Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl 
            Następnie wybrać opcję:
            Stacjonarne → Bezpłatne Warsztaty Koduj z Gigantami →TARNOWSKIE GÓRY.
            Zapisy już trwają a liczba miejsc jest ograniczona!

            Poznaj szczegóły akcji
            Więcej informacji na naszej stronie na Facebook:
            https://www.facebook.com/giganciprogramowaniatg/


            Zapraszamy do udziału
            Giganci Programowania Tarnowskie Góry
            ul. Gliwicka 35
            536-202-208

    • Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
      • 32 285-40-92 (bud. A, Korczaka) * * * * 32 285-49-31 (bud. B, Sobieskiego)
      • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrektor szkoły: mgr Krzysztof Siwiec Poland
      • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
      • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
      • Administrator wyznaczył pana Macieja Korzucha jako Inspektora Ochrony Danych (IOD) i panią Ewę Sosinkę jako Zastępcę IOD. Kontakt do IOD: biuro@protecton.pl