• Uczniowie SP9 znów za granicą!

          • 14 czerwca 2022 r. 20 uczniów naszej szkoły udało się po raz kolejny na wycieczkę zagraniczną zorganizowaną przez biuro podróży MATYRAFA&TRAVEL, tym razem do Włoch.

            Bergamo, które kusi ogromem piękna i atrakcji jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast we Włoszech przez turystów z całego świata. Byliśmy tam zatem i my!

            Bergamo, które znajduje się w sercu włoskiej Lombardii, nazywane jest „bramą do Mediolanu”. To klimatyczne, włoskie miasto wież i murów. W zasadzie to dwa miasta w jednym. Bergamo Città Alta (miasto górne) to starsza część, otoczona „Weneckimi murami”. Città Bassa (miasto dolne) jest nowoczesne, dynamiczne, tętniące życiem. Położona u podnóża Alp Città Alta uchodzi za jedną z najpiękniejszych pamiątek średniowiecznej zabudowy w całych Włoszech. Bergamo to idealne miejsce pod wieloma względami – można tu nasycić niemal wszystkie zmysły. Zachwycające krajobrazy, które miasto zawdzięcza swojemu położeniu u bram Alp. Majestatyczne zabytki, które są pomnikiem historii. Tradycyjne smaki związane z włoską kuchnią. To mieszanka, której nie sposób przecenić. Zabytki Bergamo to nie lada gratka dla miłośników architektury oraz sztuki, ceniących możliwość spokojnego spacerowania wąskimi uliczkami, wśród których co krok można odnaleźć ślady dawnych wieków.

            Jako dumni Tarnogórzanie, cenimy inne ciekawe miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i lubimy je poznawać. Właśnie tu, w Bergamo mieliśmy okazję poznać taką „perełkę” i przespacerować się wzdłuż świetnie zachowanych murów obronnych (dł. ok. 6 km), z których rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Mury te, zwane Weneckimi, niedawno zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

            Nie lada frajdę sprawiła naszym uczniom przejażdżka zabytkową kolejką Funicolare, łączącą dolną z górną częścią miasta. Spacerując brukowanymi uliczkami mogliśmy podziwiać zespół średniowiecznych budowli, pałace, zabytkowe wieże, tętniące życiem place wśród których najważniejsze to Piazza Vecchia i Piazza del Duomo, świątynie (m.in. Bazylika Santa Maria Maggiore i stojąca obok Cappella Colleoni), fontanny, a to wszystko w prawdziwie włoskim klimacie. Pełno tu pięknych widoków na panoramę Lombardii. I z pewnością każdy zapamięta smak tych pysznych lodów i prawdziwie włoskiej pizzy!

            Po czasie intensywnej nauki, kończąc rok szkolny 2021/2022, mogliśmy wreszcie na chwilę zwolnić tempa, gdyż nie czuć tutaj pędu życia i upływającego tak szybko czasu…

            Piękne stare kamienice, wąskie brukowane uliczki, romantyczne restauracje, kawiarenki i sklepiki wprowadziły nas w nastrój długo wyczekiwanych i upragnionych wakacji. A w głowach zaświtały pomysły na kolejne wojaże, ale to w następnym roku szkolnym :-)

            Póki co – cieszmy się zbliżającymi wakacjami i do kolejnej fotorelacji!

            Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Joanna Gawronowska, M.Mikołajec i S.Tyrtania.

          • "Niektórzy lubią poezję..."

          • Od marca nauczycielka języka polskiego, Agnieszka Boroń-Żyrek, przeprowadziła w klasach ósmych cykl spotkań poświęconych poezji. Projekt rozpoczął się warsztatami literackimi, na kolejnych zajęciach uczniowie tworzyli Blacout poetry oraz uczestniczyli w wyzwaniu "Tydzień z poezją". Cykl lekcji zakończył się piknikiem, podczas którego czytano słynne cytaty i zajadano się truskawkami. Projekt pokazał, mówiąc za naszą Noblistką, że "niektórzy lubią poezję...".

          • "Nie zadawalajcie się miernotą".

          • W naszej szkole są uczniowie, którzy mogą pochwalić się talentem pisarskim. Do grona takich uczniów należą m.in.: Izabela Tomaszewska, Anastazja Matysek czy Franciszek Siwiec. Uczniowie Ci pod kierunkiem A.Boroń-Żyrek przygotowali prace literackie na konkurs nawiązujący do twórczości Jana Pawła II pt. "Nie zadawalajcie się miernotą". Życzymy młodym, utalentowanym ludziom, aby zawsze potrafili w tak piękny sposób opisywać swoje uczucia i emocje.

          • „Zabawka ze skrawka”

          • Już po raz 4 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich odbył się MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS RĘKODZIELNICZY pod tytułem

            „Zabawka ze skrawka”

             

            Miał on na celu prezentację dokonań artystycznych młodych twórców w dziedzinie rękodzieła, popularyzację działalności artystycznej dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na fakt, że resztki materiałowe to nie tylko śmieci, rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i twórczej aktywności dzieci i młodzieży, przegląd różnych technik rękodzielniczych oraz rozwijanie zdolności manualnych.

            Pośród misiów, kotków, ośmiornic, słoników i wielu innych stworków - 87 prac nadesłanych było przez naszych uczniów, już po drugi zdobyli miejsca na podium oraz wyróżnienia za swoje prace.

            Byli to w kategorii klas I – III pod opieką pani Zosi Lesiewicz

            1 miejsce  - Martin Wodarczyk

            Wyróżnienie – Karol Długajczyk

            A w kategorii klas IV – VI – pod opieką Anny Lach

            1 miejsce – Szymon Kolmasiak i Jakub Gwiaździński

            2 miejsce – Kamil Doliński

            Wyróżnienie - Zuzanna Żyłka.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!
            Wszystkie maskotki przekazywane są na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

             

          • Wycieczka klas VII - Kraków

          •           15 czerwca 2022 r. uczniowie klas 7a, 7b i 7c wraz z opiekunami udali się na wycieczkę krajoznawczą do Krakowa. Na miejscu powitała nas sympatyczna pani przewodnik z PTTK i „obdarowała” słuchawkami, dzięki którym nawet idąc drogą mogliśmy słuchać jej wyjaśnień i opowieści, na bieżąco wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy i co akurat atrakcyjnego mijamy.

            Najpierw odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku. Pochowani są tam królowie oraz członkowie rodzin królewskich, przywódcy polityczni i narodowi. Na wieży Zygmuntowskiej wszyscy mieli okazję zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta, dotknąć jego duszy i oglądać przepiękną panoramę miasta. Wspólne pamiątkowe zdjęcie zrobiliśmy sobie na renesansowym dziedzińcu wawelskim. Drugim, po Wawelu, punktem wycieczki, był godzinny rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle. Była to okazja do podziwiania malowniczego krajobrazu miasta i zobaczenia zabytków od strony rzeki. W trakcie podróży można było posłuchać informacji na temat historii i zabytków Krakowa. Podziwialiśmy od strony rzeki między innymi Wawel, Klasztor Ojców Paulinów na Skałce, jak też inne zabytkowe i współczesne, nowoczesne obiekty – m.in. Muzeum Tadeusza Kantora "Cricotekę". Z zainteresowaniem mijaliśmy Balon Widokowy i  karuzelę Diabelski Młyn.  Przepływaliśmy pod kilkoma mostami, np. zabytkowym mostem Piłsudskiego, jak i nowoczesnym mostem - Kładka Ojca Bernatka (Nad kładką zawieszono balansujące rzeźby oraz niżej przypięto setki kłódek!) Rejs po Wiśle był bardzo miłą i przyjemna wycieczką. Polecamy! Kolejnym punktem wycieczki był Rynek. O godzinie 14-tej wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Na Rynku Krakowskim  mieliśmy czas na posiłek, wejście do Kościoła Mariackiego, odwiedzenie Sukiennic, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i zrobienie pamiątkowych zdjęć. Z żalem żegnaliśmy Kraków, z pewnością jeszcze tu wrócimy.

          • "Gdybym miał skrzydła..."

          • W ramach obchodów Święta Patrona Szkoły zorganizowano szkolny konkurs literacki na opowiadanie pt. "Gdybym miał skrzydła...". W kategorii uczniów klas VI-VIII wyróżniono trzy prace: Izabeli Tomaszewskiej z klasy 6b, Julii Szymaniec i Sary Wiącek z klasy VIII c. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pani Agnieszki Boroń-Żyrek. Gratulujemy młodym pisarzom kreatywności i twórczej wyobraźni!

          • Spielfabrik

          • W dniu 9.06.2022br. w Społecznej Szkole Podstawowej „ Omega” w Katowicach odbyła się gala
            finałowa konkursu „Spielfabrik” na grę planszową w języku niemieckim. Finalistkami zostały
            Magdalena Kulawik oraz Maja Wlaźlak z klasy VIb. Uczennice otrzymały również wyróżnienie w
            kategorii plastycznej. Na galę finałową zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu, co bardzo nas
            ucieszyło. Podczas gali finałowej była możliwość zapoznania się z grami wykonanymi przez uczniów
            innych szkół województwa śląskiego. Poczęstunek i niespodzianka w postaci koncertu kwartetu
            saksofonowego zakończyły galę finałową.
            Podczas wyjazdu towarzyszył uczniom nauczyciel języka niemieckiego - Agata Węgielska - Franusik

          • Wyróżnienie w konkursie literacko – plastycznym!

          • Uczennica klasy VII b, Karolina Papała zdobyła wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie Literacko –
            Plastycznym : „Pocztówka dla Jana Pawła II w roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego.” Prace literackie
            uczestników konkursu miały być inspirowane wybranymi wydarzeniami z życia błogosławionego
            kardynała Stefana Wyszyńskiego, miały ukazywać otwartość na drugiego człowieka, zachwyt pięknem
            i darem życia, a także pochwałę miłości Ojczyzny, natomiast prace plastyczne miały być interpretacją
            cytatu św. Jana Pawła II.

            Karolinko, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Dzień Dziecka i Dzień Sportu

          • 1 czerwca w ramach obchodu Dnia Dziecka odbywał się w naszej szkole również Dzień Sportu. Każda klasa wykazała się aktywnością sportową. Przeprowadzono również pogadanki na temat zdrowia i tego jak aktywność fizyczna na nie wpływa. Uczniowie klas starszych brali również udział w międzyklasowych rozgrywkach sportowych. To był dzień pełen radości i sukcesów! 

          • SMOK

          • W ubiegłą sobotę, 28 maja, kilku chłopców, biorących udział w zajęciach SMOK w naszej szkole :Jerzy Rensz,Marcel Drojka,Wojciech Wełnowski oraz Artur Proszowski uczestniczyło,w rozgrywanym w Katowicach, finałowym turnieju I edycji Ligi JuniorNBA w Polsce.

            Zawodnicy drużyn Ligi Jr.NBA mieli okazję wziąć udział w dwóch konkursach: rzutowym oraz wiedzy o koszykówce i NBA. Uczestnicy najlepszych drużyn w tych konkursach oraz tych zespołów, które miały najliczniejszą reprezentację podczas  imprezy wzięli udział w losowaniu piłek firmy Spalding
            Kolejną atrakcją Finałów była sesja pytań i odpowiedzi z Bostjanem Nachbar, który oprócz doświadczeń z parkietów NBA, jest obecnie biznesmenem, ale też przewodniczącym związku zawodowego koszykarzy Euroligi. Podobnie jak dzień wcześniej i w tej sesji padło sporo interesujących pytań. Jako ciekawostkę warto dodać, że mimo obecności tłumaczki, wielu uczestników zdecydowała się na zadawanie pytań po angielsku.Brawo!!!

            W trakcie całej imprezy, każdy z młodych uczestników miał okazję “przybić piątkę” z Bostjanem, czy zrobić wspólne zdjęcie. Fajną atrakcją był również autograf Bostjana na przygotowanym zdjęciu, ale też na okolicznościowym certyfikacie uczestnictwa w Jr. NBA Projekt Basket League, który otrzymał każdy zawodnik.

            Po tych atrakcjach przyszła pora na finałowe zmagania, jako pierwszy odbył się mecz o III miejsce, w którym do ostatnich sekund ważyły się losy spotkania, ostatecznie  różnicą 1 punktu wygrała drużyna Chicago Bulls/MKS MOS Katowice. Mecze o III i I miejsce były już w typowo amerykańskim stylu i oprawie. Mieliśmy efektowne prezentacje drużyn, występy cherleaderek i mażoretek, Dream Stars z Cieszyna i Srdicko z Czeskiego Cieszyna. Dodatkowo pełna oprawę muzyczną zapewniał Tomas_DJ, a muzycznym gwoździem programu był występ Górniczej Orkiestry Dętej „Katowice”.

            Świetną atmosferę na trybunach zapewniały tłumy kibiców, rodziców i opiekunów zawodników.

            W przerwie meczu finałowego mieliśmy jeszcze jedną, chyba najbardziej widowiskową atrakcję, slam dunk show, czyli pokaz wsadów do kosza w wykonaniu Piotra GRABO Grabowskiego, światowego mistrza tej konkurencji. W finale pokazu GRABO wykonał efektowny wsad piłki nad mierzącym 206 cm Bostjanem Nachbarem!

            Ceremonia dekoracji była niezwykle wzruszająca, wszyscy czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Oprócz wspomnianych złotych pierścieni, były srebrne i brązowe medale oraz okolicznościowe, imitujące wielki brylant statuetki, które odbierali kapitanowie 4 finalistów. Wśrod wręczających byli goście specjalni : Marcin Staniczek – Prezes ŚlZKosz i Członek Zarządu PZKosz, Sławomir Witek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu), Iwona Szreter-Kulisz – Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu, Dawid Kamiński i Adam Szymczyk – Radni Miasta Katowice, Dariusz Szczubiał – Mistrz Polski w Koszykówce oraz Daniel Muc – Dyrektor MOSIR Katowice.

        • Konkurs Literacki
          • Konkurs Literacki

          • Uczennice klasy ósmej - Natalia Kolmasiak i Alicja Paś – wzięły udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Literackim na opowiadanie. Praca Natalii została doceniona i uczennica, zajmując II miejsce w kategorii klas VII –VIII, uzyskała tytuł laureata. Recenzja nagrodzonego opowiadania: „Bohaterem jej opowiadania jest świecznik, naoczny świadek przestępstwa, którego dopuszcza się jeden z gości przyjęcia wydanego przez hrabiego von Leyena. Autorka stworzyła zajmujące opowiadanie, czytelnik w napięciu oczekuje na rozwiązanie kryminalnej zagadki. Jury doceniło ciekawą fabułę i obrazowość  języka”. Gratulujemy talentu i wielkiej wyobraźni twórczej!

            Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem polonistki – Agnieszki Boroń-Żyrek.

          • Wycieczka klas IV do Ogrodzieńca

          • 19 maja 2022 r. uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami mieli możliwość odwiedzenia najpiękniejszego i największego zamku Jury Krakowsko – Częstochowskiej jakim jest ZAMEK w OGRODZIEŃCU. Wchodząc przez bramę ruin zamku wkroczyli w świat tajemnic i legend, które związane są z tym miejscem.A po zwiedzaniu moc atrakcji : Dom strachów, Park Doświadczeń, Park Miniatur.

          • SUKCES MŁODYCH BIEGACZY

          • Dnia 21 maja 2022 roku reprezentacja naszej szkoły brała udziałw X Przełajowym Biegu Tarnogórskim na dystansie 800 m klas I- III i 1600 m klas IV- VI. Aż trzech z nich stanęło na podium:
            Dziewczęta

            I miejsce – Wiktoria Klasek z III c
            II miejsce – Natalia Boda z II c
            Chłopcy
            II miejsce – Wojciech Kupka z III a.
            Wysokie 4 miejsce zajęła również Małgorzata Rajnisz, a 6 lokatę uzyskał Leon Berger w biegu Tarnogórskiej Mili. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Danuty Rychlewicz, Zofii Lesiewicz, Magdaleny Wieczorek, Elżbiety Rajnisz udało się zebrać 100 uczestników reprezentujących naszą szkołę. Nauczyciele również nie próżnowali dzięki czemu możemy pochwalić się uzyskaniem przez p. Katarzynę Hilgner tytułu Najszybszego Pracownika Oświaty! 
            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Wycieczki zespołów klas V

          • "Ranczo Baranówka" - Nowa Wieś Tworoska

            Lekcja przyrody w terenie oraz zabawy integracyjne.

            "Manufaktura Słodyczy HokusPokuss" - Żarki

            Poznanie zawodów cukiernika i piekarza poprzez warsztaty pizzy pod okiem profesjonalnego kucharza oraz warsztaty wytwarzania słodyczy.

          • PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZORGANIZOWANYCH Z OKAZJI DNIA ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

          • Z okazji Dnia Ziemi w naszej „DZIEWIĄTCE” odbyło się kilka konkursów dotyczących wiedzy uczniów o naszej planecie i ich świadomości na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

            Rozstrzygnięte zostały następujące konkursy:

            Konkurs plastyczny: „ Ziemia – moje miejsce do życia” -przeznaczony dla uczniów klas I-VI.

             

            Tematem pracy było wyobrażenie autora pracy dotyczące tego jak powinna wyglądać bezpieczna dla naszego życia planeta, na której nie będzie problemów związanych z efektem cieplarnianym, smogiem, dziurą ozonową, zanieczyszczeniem powietrza, wody i gleby, kwaśnymi opadami oraz innymi negatywnymi zjawiskami zagrażającymi życiu i zdrowiu organizmów na Ziemi.

             

            Konkurs na prezentację multimedialną: „Mój bezpieczny i ekologiczny dom przyszłości”- przeznaczony jest dla uczniów klas VII-VIII.

             

            Tematem pracy było wykonanie prezentacji multimedialnej zawierającej projekt domu przyszłości, w którym zastosowane zostaną nowoczesne rozwiązania technologiczne chroniące środowisko naturalne: pomagające oszczędzać energię, racjonalnie gospodarować zasobami wodnymi, skutecznie segregować odpady.

             

            Nasi uczniowie licznie wzięli udział w konkursach. Spośród wielu pięknych prac nagrodzono trzy prace plastyczne i jedną prezentację multimedialną.

             

            W konkursie plastycznym nagrodę (voucher na bilet do Miejskiego Kina „Olbrzym” dla ucznia i jego rodzica) i dyplom uznania otrzymają:

            AMELIA OCHOCKA  z klasy II a

            ZUZANNA BURSIG  z klasy III c

            KAMIL DOLIŃSKI z klasy IV a.

             

            W konkursie na prezentację multimedialną nagrodę książkową i dyplom uznania otrzyma:

            ALEKSANDRA BURSIG z klasy VII b.

             

            Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.

            Dziękujemy wszystkim młodym artystom za udział w konkursach, a wychowawcom za zmotywowanie uczniów do udziału.

          • Wycieczka do Londynu - relacja

          • Jak mawiał słynny pisarz Mark Twain „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” – SP9 stwarza uczniom takie możliwości i jest otwarta na potrzeby przyszłości.

            Londyn to jedna z najlepszych propozycji na szkolną wycieczkę zagraniczną. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista: Londyn to świat w pigułce. W Londynie zebrały się wszystkie narodowości, kultury, wyznania i przekonania. Stolica Anglii ma do zaoferowania bezcenną kolekcję sztuki, pierwszorzędne muzea, światowej klasy rozrywkę, teatry czy restauracje.

            W Londynie zawsze dzieje się coś ciekawego:) A my, kreatywni nauczyciele SP9 chcemy naszym uczniom ten świat pokazywać, rozbudzić ich ciekawość, szlifować języki. Pragniemy, aby słynne miejsca zapamiętane w głowach uczniów podczas różnych zajęć lekcyjnych materializowały im się przed oczami, widząc te wszystkie budynki, pałace, twierdze, mosty na własne oczy… bo Londyn to prawdziwa lekcja historii. Jest ona w tym względzie skuteczniejsza niż najlepszy podręcznik do historii. Któż nie słyszał o Buckingham Palace, Houses of Parliament, Tower of London, Tower Bridge czy Downing Street?

            Wycieczki zagraniczne to impuls do nauki języków obcych. Galerie, muzea, zakupy, zadania na mieście, trzeba dużo silnej woli, żeby nie wyciągnąć z wyjazdu językowych korzyści J Londyn jest najlepszym miejscem, by rozpocząć przygodę z językiem w praktyce. Londyn jak żadne inne miasto sprawia, że uczniowie dotąd niechętni do nauki angielskiego, po lub w trakcie wycieczki szkolnej do Londynu odnajdują w sobie pokłady wzmożonej motywacji. Dla jednych będzie to moment zakupów w sklepie, dla innych wizyta w galerii sztuki. Londyn daje impuls i prawdziwego kopa do nauki!

            Londyn trzeba zobaczyć, zrozumieć, poczuć i doświadczyć. Dla uczniów jadących do Londynu na wycieczkę szkolną to wyśmienita okazja, żeby zobaczyć, jak funkcjonuje prawdziwa metropolia. To także szansa skonfrontowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością.

            Kilka słów o samym programie… Był mega ciekawy, ale i dość męczący, ale kto jak nie my? Daliśmy radę!

            Oto relacja jednej z uczestniczek.

            W dniach 30.04 – 01.05 grupa 24 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Londynu. Większość z nich po raz pierwszy odwiedziła stolicę Anglii. Kilkoro nigdy wcześniej nie leciało samolotem. Wszyscy przyznali jednomyślnie, że ta wspaniała metropolia kryje w sobie niezliczone atrakcje, których nie udało się odkryć podczas dwudniowej wizyty. Szybko przekonaliśmy się, że w Londynie pośpiech nie ma sensu – i tak nie sposób zobaczyć wszystkiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podróży metrem do Peronu 9 ¾. Dotarliśmy do stacji King's Cross skąd odjeżdżał Hogwart Express.

            Następnie udaliśmy się autobusem piętrowym do Leicester Square, gdzie zakupiliśmy pamiątki w sklepach M&M's World i Lego Store. Późnym popołudniem zwiedziliśmy dzielnicę Chinatown. Podziwialiśmy Kolumnę Nelsona na Trafalgar Square, London Eye (największy na świecie diabelski młyn), świeżo odrestaurowaną wieżę zegarową Big Ben, położony nad brzegami Tamizy Pałac Westminsterski oraz Katedrę Westminsterską. Po wyczerpującym dniu pełni wrażeń udaliśmy się do hotelu na zasłużony wypoczynek.

            Następnego dnia, po pożywnym śniadaniu wyruszyliśmy w trasę do Buckingham Palace mijając po drodze Green park i Hyde Park. Doszliśmy do twierdzy Tower of London, by podziwiać w oddali kolejną wizytówkę Londynu - Tower Bridge. Przespacerowaliśmy się mostem Millenium Bridge i w drodze powrotnej dotarliśmy do Katedry Św. Pawła. Stąd pojechaliśmy metrem do Muzeum Brytyjskiego, gdzie podziwialiśmy drogocenne i unikatowe eksponaty. Przed podróżą na lotnisko Luton zrobiliśmy ostatnie zakupy w sklepach na słynnej ulicy Oxford Street.

            Wycieczka dobiegła końca, kiedy o godz. 2:30 wylądowaliśmy na lotnisku w Pyrzowicach.

            Wyjazd na zagraniczną wycieczkę szkolną to spora dawka wiedzy, której często młodzież nie jest w stanie doświadczyć w szkole. Bacznie przyglądamy się i czujnie obserwujemy młodzież, która się integruje, pomaga sobie wzajemnie i zawiera nowe przyjaźnie. Nasi uczniowie uczą się tolerancji i szacunku dla innych kultur. Warto zaszczepić w uczniach respekt od najmłodszych lat, aby w przyszłości także odnosili się z tolerancją do innych nacji.

            Naszym uczniom życzymy, aby Podróżowanie sprawiło, że zaniemówią z wrażenia, a potem zamienią się w gawędziarza.” (Ibn Battuta) i zapraszamy na kolejne wycieczki! 

            Opiekę nad uczniami sprawowały: p. J. Gawronowska, p. S.Tyrtania i p. M.Mikołajec.

            Dziękujemy p. Rafałowi Matyja (MATYRAFA&TRAVEL) za świetną organizację, ciekawy program wycieczki i opiekę!

          • Olimpiada Języka Angielskiego - BOJA

          • 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Bytomiu odbyła się gala finałowa Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Rozdanie nagród i dyplomów poprzedziła projekcja nagrodzonych filmików i prezentacji dotyczących legend bytomskich. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Bytomia – Mariusz Wołosz, który osobiście pogratulował zwycięzcom i uścisnął ich dłoń.

            Do II etapu IX edycji konkursu BOJA zakwalifikowało się czworo uczniów z naszej szkoły. Wszyscy uczęszczają do klas ósmych: Natalia Kolmasiak i Tymoteusz Tabiś z klasy VIII a oraz Maja Zdebel i Maja Musioł z klasy VIII c. Jury wyłoniło 6 finalistów wśród których znaleźli się Maja Musioł i Tymoteusz Tabiś. Nagroda dodatkowa za osobowość, kreatywność i pomysł na siebie powędrowała do Tymka.

            Gorąco gratulujemy zwycięzcom!!!

          • Zawody sportowe

          • W dniu 10 maja 2022 r. w SP 1 w Miasteczku Śląskim odbyły się Zawody Półfinału Powiatowego w Minisiatkówce Chłopców. W stawce 4 zespołów nasi reprezentanci pod opieką Rafała Łukomskiego zajęli 3 miejsce. Nadmienić należy, iż o kolejności pierwszych trzech miejsc zadecydował dopiero stosunek setów wygranych do przegranych, ponieważ po zakończeniu rozgrywek 3 zespoły miały taki sam dorobek punktowy!

            Drużyna wystąpiła w składzie: Marcel Drojka, Robert Perczyński, Kamil Ganc, Daniel Berger, Patryk Spyra, Filip Rogaczewski, Łukasz Szatka, Olaf Osysek, Miłosz Ryś, Maksymilian Cyprys, Wojciech Wełnowski oraz Mikołaj Spólniak.

    • Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
      • 32 285-40-92 (bud. A, Korczaka) * * * * 32 285-49-31 (bud. B, Sobieskiego)
      • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrektor szkoły: mgr Krzysztof Siwiec Poland
      • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
      • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
      • Administrator wyznaczył pana Macieja Korzucha jako Inspektora Ochrony Danych (IOD) i panią Ewę Sosinkę jako Zastępcę IOD. Kontakt do IOD: biuro@protecton.pl