Menu

 • Młody Językoznawca

  Młody Językoznawca

  Z radością informujemy, że Jury konkursu "Młody Językoznawca" - po długich rozważaniach - podjęło już decyzję odnośnie wyłonienia Laureatów konkursu niemieckojęzycznego!
  Oto wyniki:

  Kategoria 1 (klasy 1- 3 sp "Meine Lieblingsjahreszeit - ich weiss, wie es heisst - Moja ulubiona pora roku - już potrafię to nazwać"
  1. Marcel Nowak ZSP Miedary
  2. Karol Wojtacha SP 10
  3. ex aequo: Hektor Pisula ZSP Miedary oraz Paweł Dubik SP 3

  Kategoria 2 (klasy 4 - 6 sp "Typisch deutsch - typowo niemieckie"
  1. Weronika Rudalska ZSP 3 (SP 12)
  2. Martyna Franke ZSP 2 (SP 16)
  3. Żaneta Kupka ZSP Miedary

  Przypominamy również wyniki rozegranego w listopadzie Turnieju Wiedzy dla klas 7 - 8 sp:
  1. Bartosz Niedźwiedź SP 9
  2. Antonina Spyra SP 10
  3. Jessica Aniśkiewicz SP 9

 • Wyniki I etapu konkursu „Tarnogórscy Nobliści”

  Wyniki I etapu konkursu „Tarnogórscy Nobliści”

  Wyniki I etapu konkursu „Tarnogórscy Nobliści”

  Miło nam poinformować, że do finału konkursu zakwalifikowały się drużyny ze szkół:

  Kategoria I - klasy III szkoły podstawowej:

  Szkoła Podstawowa nr 6 (ZSP 1)

  Szkoła Podstawowa nr 9 - Drużyna I

  Szkoła Podstawowa nr 10

  Szkoła Podstawowa nr 13

  W tej kategorii walka była bardzo wyrównana, dlatego do finału przechodzą cztery drużyny, które zdobyły taką samą ilość punktów.

  Kategoria II - klasy VII i VIII szkoły podstawowej:

  Szkoła Podstawowa nr 9

  Szkoła Podstawowa nr 3

  Szkoła Podstawowa nr 15

  Kategoria III - gimnazjum:

  Szkoła Podstawowa w Tworogu

  Szkoła Podstawowa nr 3

  Szkoła Podstawowa nr 14 (ZSP 4)

  Finalistom gratulujemy, a pozostałym drużynom dziękujemy za udział w konkursie

  i zapraszamy do udziału w następnej edycji.

  Finał odbędzie się 1 lutego 2019 roku, godz. 10.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury.

  Organizatorzy

   

 • I etap konkursu „Tarnogórscy Nobliści” za nami

    I etap konkursu „Tarnogórscy Nobliści” za nami - Obrazek 1     I etap konkursu „Tarnogórscy Nobliści” za nami - Obrazek 2

  10 stycznia 2019 roku 80 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zmierzyło się z zadaniami z różnych dziedzin wiedzy w odbywającym się po raz czwarty konkursie, którego zwycięzcy zdobywają tytuł Tarnogórskiego Noblisty. Klasy trzecie szkoły podstawowej były reprezentowane przez SP nr 5, 6, 9, 10, 13 i 15, klasy VII i VIII - SP nr 3, 5, 6, 9, 12, 13, 15 oraz szkoły z Tworoga i Ożarowic. W najstarszej kategorii - klas gimnazjalnych, wystąpili reprezentanci dawnych gimnazjów nr 1, 2, 5, z Brynka i Ożarowic. Trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii przechodzą do finału, który odbędzie się 1 lutego 2019 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury.

 • Tydzień Integracji Międzyszkolnej

  W pierwszym tygodniu nowego roku kalendarzowego nasza szkoła brała udział w Tygodniu Integracji Międzyszkolnej, który współorganizowaliśmy wraz z SP 6 w Sowicach i SP13 w Strzybnicy. W ramach tego tygodnia uczniowie szkół odwiedzali nawzajem swoje placówki. W pierwszym dniu spotkanie odbywało się w SP9, gdzie uczestnicy mieli okazję zintegrować się poprzez udział w przeróżnych grach i zabawach integracyjnych, zwiedzać szkołę i zjeść wspólny posiłek oraz słodki poczęstunek. Następnego dnia uczniowie zgromadzili się w SP6 gdzie bawili się i grali na dywanie interaktywnym oraz uczyli się programowania z robotami Photon. Mieli również okazję skosztować specjałów przygotowanych przez panie kucharki. Ostatni dzień odbył się w SP13 gdzie miały miejsce zabawy i gry sportowe oraz testy z wiedzy ogólnej. Każdy znalazł coś dla siebie a przez to, że drużyny były mieszane była to też kolejna okazja do integracji. Mózgowcy i sportowcy wspólnie zdobywali punkty i świetnie się bawili. Na zregenerowanie sił panie kucharki same upiekły pyszne ciasto z owocami! Na podsumowanie tej inicjatywy uczniowie wykonali piękny plakat o przyjaźni. Był to bardzo fascynujący tydzień, podczas którego mieliśmy okazję wspólnie bawić się, śmiać, uczyć, zawierać nowe znajmości i czerpać przyjemnosć z tego, że możemy ze sobą przebywać! 
  Zapraszamy do fotorelacji
  Tydzień Integracji Międzyszkolnej - Obrazek 1

 • Wycieczki, wycieczki...

  Wraz z końcem roku 2018, czas na podsumowania… Ileż  ciekawych miejsc zwiedziły nasze dzieciaki! Za nami dopiero niespełna I semestr, a odbyły się już 2 wycieczki zagraniczne, jak i kilkanaście lokalnych.  Grudzień zakończyliśmy niezapomnianym 3-dniowym wylotem do Londynu. Tę, jak i wszystkie inne zagraniczne wycieczki zorganizował p. Rafał Matyja, właściciel biura podróży MATYRAFA, któremu dziękujemy za niezapomniane wrażenia i pełen profesjonalizm.

  Wycieczki, wycieczki... - Obrazek 1

  Dziesiątki zdjęć, relacje na żywo i bieżące powiadomienia rodziców o tym gdzie jesteśmy i co robimy sprawiły, że rodzice byli spokojni o bezpieczeństwo pociech, można powiedzieć, że poniekąd „wirtualnie” podróżowali wraz z nimi. A cóż przewidywała oferta wycieczki? Plan był napięty, lista miejsc wartych zwiedzenia niezwykle długa, a zobaczyliśmy i tak więcej, niż przewidywaliśmy! Na liście słynnych miejsc były: Pałac Buckingham (Królowej Elżbiety II niestety nie zastaliśmy), Opactwo Westminsterskie (miejsce koronacji i spoczynku królów Anglii oraz pochówku wielu słynnych osób, m.in. Karola Dickensa, Isaaca Newtona, Karola Darwina), Parlament i Big Ben, 10 Downing Street  (rezydencja i biuro premierów brytyjskich), St. James’s Park,  London Eye. Byliśmy w  Muzuem Historii Naturalnej – fascynującym miejscu skrywającym tajemnice naszej planety;  muzuem, które „wystąpiło“ w wielu filmach, takich jak „Harry Potter“, „Noc w Muzeum“ czy „ Paddington“. Kolejnym punktem naszej wycieczki był też słynny Trafalgar Square, gdzie podziwialiśmy żywą szopkę, przysłuchiwaliśmy się wspólnemu kolędowaniu ludzi z różnych zakątków świata! Na naszej drodze napotkaliśmy też Katedrę św. Pawła, Most Milenijny, Tower of London oraz Tower Bridge - symbol miasta. Muzeum figur woskowych Madame Tussaud oczarowało wszystkich! Mogliśmy dotknąć figur, zrobić sobie zdjęcie z uwielbianym celebrytą, a także zobaczyć wystawy interaktywne, takie jak Spirit of London Taxi Ride czy też Star Wars Experience. Zobaczyliśmy też film animowany Marvel Super Heroes w 4D! Było superrrrr!!!

  Odbyliśmy również całodniową wycieczkę do Cambridge -  siedziby drugiego po Oxfordzie najstarszego uniwersytetu w Anglii. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego urokliwego miasteczka uniwersyteckiego, pełnego historycznych budowli, wąskich uliczek i czarujących kawiarenek. 

  Jak wszyscy wiemy, podróże kształcą. Warto wyjeżdżać, poznawać kulturę i historię innych krajów.  Podróżowanie daje budowanie pewności siebie, daje nam nowe doświadczenia, wspomnienia, przełamuje rutynę, nie wspominając o rozwijaniu języka! Wkrótce kolejne wyjazdy – już nie umiemy się doczekać!
  Opiekę nad uczestnikami sprawowały: p. Joanna Gawronowska oraz p. Małgorzata Mikołajec.

 • MAMY WYNIKI KONKURSU MŁODY JĘZYKOZNAWCA!

  Tegoroczna edycja konkursu po raz kolejny przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów! Wpłynęło ponad 150 prac plastycznych i to tylko z języka angielskiego (dla przypomnienia odbył się również konkurs plastyczny z języka niemieckiego)! Jury miało zatem nie lada orzech do zgryzienia! Nadesłane prace były niezwykłe, barwne i oryginalne. Nie sposób było wyłonić najlepsze „trójki”. Po wielu godzinach burzliwej narady wyłoniono zwycięzców w poszczególnych konkursach:


  Konkurs plastyczno-leksykalny dla uczniów klas I-III
  My Picture Dictionary (Home) – Mój słownik obrazkowy (Dom)

  I miejsce – Hania Wawrzyńczok SP 13
  II miejsce -  Adam Tobor SP 9
  III miejsce – Milena Rohrbach SP 5

  Konkurs plastyczno-leksykalny dla uczniów klas IV-VI
  A piece of cake. Draw it!  - Łatwizna. Narysuj to!

  I miejsce – Antonina Bok SP 13
  II miejsce -  Agata Kandzia SP 15
  III miejsce – Amelia Pyka SP 12
   

  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach! 
  MAMY WYNIKI KONKURSU MŁODY JĘZYKOZNAWCA! - Obrazek 1

 • Przerwa Świąteczna

  Przerwa Świąteczna

  Przypominamy, że nasza szkoła rozpoczyna zajęcia 7 stycznia.

 • Wesołych Świąt!

  Niech poprowadzi nas gwiazda,
  tak jak kiedyś trzech Mędrców ze Wschodu.
  Niech w sercach zagoszcza ufność i radość,
  tak jak kiedyś u pastuszków ubogich.
  Niech się człowiek otworzy na przyjecie Boga, 
  tak jak kiedyś pokorna dziewczyna z Nazaretu.

  Wesołych Świąt! - Obrazek 1

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom i sympatykom szkoły: miłości, radości i pokoju. Niech ten święty czas spędzony w gronie najbliższych umocni nasze więzi, otworzy nasze serca, pobudzi do refleksji nad miłością Boga do stworzenia.
  Dyrekcja szkoły

 • Z kolędą i darem serca…

  Z kolędą i darem serca…

  Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką p. Marii Domańskiej  w czwartek 20 grudnia 2018 roku odwiedziła Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Boromeuszki. Ze śpiewem kolęd na ustach, z uśmiechem na twarzy i z chrześcijańską radością w sercu uczniowie obdarowali podopiecznych Domu świątecznymi prezentami. Mieszkańcy i prowadzący Dom Pomocy włączali się we wspólny śpiew i radowali z otrzymanych darów. Dary te zostały także złożone pod choinką ozdabiającą ten Dom na czas Bożego Narodzenia. W imieniu całej społeczności szkolnej złożono wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. W życzeniach wyrażono myśl, że w Domu Pomocy tak naprawdę Pan Jezus rodzi się codziennie we wzajemnej miłości i pomocy.

 • Wycieczka do Lwowa

  Wycieczka do Lwowa

  W dniach 26.02-28.02 planujemy w szkole zorganizować samolotową wycieczkę do Lwowa, pt:"Śladami Polskości". Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 5-8 i oddziałów gimnazjalnych do zapoznania się z poniższą ofertą. W razie chęci uczestnictwa, należy zgłosić się do p.Gawronowskiej /budynek A/  lub do p. Mikołajec /budynek B/, pobrać dokument zgody rodziców i wypełniony z wpłatą 100 zł zadatku dostarczyć do czwartku, tj. 20.12 do godz.15.00, do w/w nauczycieli. Koszt wyciecz to 680 zł + 30 euro.

 • Tarnogórskie kolędowanie o Polsce

  Tarnogórskie kolędowanie o Polsce

  Tarnogórskie kolędowanie o Polsce - Obrazek 1

   

   

  Gwarek

    - https://www.facebook.com/TygodnikGwarek/videos/629871557416073/

  - https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul/id-id-wita?fbclid=IwAR1p9YxpUtoKpnCptx74XaSn3Z7I1Qh557plgfU_d1me0YY-ACLrA3VTTo0

     TG Stacja 

  - https://www.facebook.com/tgstacja/videos/1048176672031682/

    - https://vimeo.com/307256055

  13 grudnia 2018 r. w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się Koncert Bożonarodzeniowy, który tradycyjnie organizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnoróskiej Jedynki wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9. W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie nosiło tytuł „Lulajże Jezuniu… na polskiej ziemi” („nie od dziś przecież wiadomo, że historia świata dokonuje się zawsze lokalnie”). Aniołowie (w tej roli Julia Kałuża, Katarzyna Kołodziej i Olga Sowa) zabrali gości w podróż po Tarnowskich Górach, podczas której nie zabrało wspólnych śpiewów, występów, a także… spotkań z historycznymi postaciami. 
  Koncert rozpoczęło wystąpienie Pan dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9, Krzysztofa Siwca, który powitał zaproszonych gości i zaprosił do wysłuchania tytułowej kolędy. Jej powstanie datuje się na czas zaborów, a wykonał ją zespół wokalny Szkoły Podstawowej nr 9, nauczyciele i rodzice (tradycją jest już bowiem to, że koncert łączy pokolenia). Tegoroczny repertuar wydarzenia był bardzo bogaty. Znalazły się w nim polskie kolędy i pastorałki, a także wymowne sceny nawiązujące do 100-lecia odzyskania niepodległości. Do stajenki przybyli ci, którzy walczyli z powstańcami nie tylko o naszą ziemię, ale również o serce i duszę Polaków (ks. Michał Lewek – proboszcz tarnogórzan, ks. Franciszek Blachnicki – założyciel Krucjaty wyzwolenia Człowieka i Ruchu Oazowego z młodzieżą, Komendant Powstań Śląskich Alfons Zgrzebniok – prywatnie wuj biskupa Gerarda Kusza), zaś aniołowie – prowadzący koncert – spotkali na swojej drodze również Mikołaja Kopernika (patrona szkoły) i króla Jana III Sobieskiego. 

  Na koncert, który był podsumowaniem działania wspieranego przez Gminę Tarnowskie Góry i Radę Dzielnicy Śródmieście i który koordynowała p. Maria Domańska i p. Ewa Topolska-Sowa – przybyło ponad 200 gości. Ich, opieką duchową otoczył obecny na wydarzeniu ks. Biskup Gerard Kusz, który w ciepłych słowach zwrócił się do zebranych. W koncercie udział wzięli: dzieci z Przedszkola nr 2 w Tarnowskich Górach (pod opieką p. Teresy Kotali), uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i 11 (pod opieką p. Doroty Lipińskiej i Barbary Marek oraz z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Orzechu (pod opieką Alicji Czury-Musialik, kwartet smyczkowy ze Szkoły Suzuki pod opieką p. Barbary Plazy, chór Kolejarz pod dyrekcją pani Izabeli Lysik-Różańskiej oraz absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1. Wydarzenie – jak co roku – było pełen wzruszeń i dowiodło, że muzyka łączy pokolenia oraz otwiera serce. Właśnie za to dziękowała prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Tarnogórskiej Jedynki – p. Sonia Myśliwczyk.

  Koncert prowadzili absolwenci szkoły: Maria Cebula i Olaf Łukomski.

  Wszystkim, którzy spędzili z nami ten przedświąteczny czas i brali udział w jego organizacji, bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy również p. Ewie Trojan, dyrektorowi TCK, która użyczyła salę widowiskową.        

                                                                                                                                             Organizatorzy 

  Linki
  Gwarek  - https://www.facebook.com/TygodnikGwarek/videos/629871557416073/

   https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul/id-id-wita?fbclid=IwAR1p9YxpUtoKpnCptx74XaSn3Z7I1Qh557plgfU_d1me0YY-ACLrA3VTTo0

  TG Stacja  - https://www.facebook.com/tgstacja/videos/1048176672031682/

                    - https://vimeo.com/307256055

   

   

   

 • Szlachetni są wśród nas!

  Szlachetni są wśród nas!

  Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Tym razem przygotowaliśmy podarunki dla rodziny, borykającej się z trudnościami wynikającymi z wychowania niepełnosprawnych chłopców. Losy rodziny poruszyły serca wielu uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcję. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu udało się spełnić wszystkie potrzeby rodziny. Niezwykłe było również to, że uczniowie sami pakowali prezenty, ozdabiając je kolorowymi papierami i malunkami. Nasza szkoła kolejny raz pokazała, że RAZEM możemy bezinteresownie pomagać i że warto dostrzegać drugiego człowieka.

 • Pies w szkole

  17 grudnia klasa IC miała lekcje z udziałem psa Fado. Zajęcia miały charakter wizytująco - edukacyjny. Fado posiada wszelkie  certyfikaty do pracy z dziećmi. Dzieciaki były przeszczęśliwe.
  Pies w szkole - Obrazek 1

  Pies w szkole - Obrazek 2

  Pies w szkole - Obrazek 3

 • Menu szkolne

  W miniony piątek nasza kuchnia umożliwiła uczniom poznanie potraw kuchni kaszubskiej. Z kolei w najbliższy piątek na stołach zagości barszcz czerwony z uszkami wigilijnymi. SMACZNEGO!
  Menu szkolne - Obrazek 1

 • Mikołajki w 4B

  W galerii zdjęć jest już dostępna fotorelacja z wydarzenia Mikołajkowego w 4B.
  Mikołajki w 4B - Obrazek 1

 • Ekowarsztaty

  11 grudnia 2018r. uczniowie klasy 4b uczestniczyli w kreatywnych warsztatach ekologicznych w Katowicach. Zaproszenie do udziału w warsztatach otrzymaliśmy od Pana Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Na warsztatach, które odbywały się w siedzibie Muzeum Śląskiego,   dowiedzieliśmy się jak w prosty i skuteczny sposób dbać o najbliższe otoczenie. Obejrzeliśmy też krótki film o Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii.
  Ekowarsztaty - Obrazek 1

 • Warsztaty balonowe

  11 grudnia w klasie 1c odbyły się warsztaty balonowe podczas których dzieci uczyły sie formować z balonów różne kształty. Radości było co nie miara. 
  Warsztaty balonowe - Obrazek 1

 • Party mikołajkowe

  6 grudnia w klasie 1c odbyło się piżamowe party mikołajakowe. Dzieci miały słodki poczęstunek, słuchał bajki o św. Mikołaju oraz tańczyły w rytm angielskich swiatecznych przebojów. 
  Party mikołajkowe - Obrazek 1

  Party mikołajkowe - Obrazek 2

 • Własnoręcznie i z pomysłem….

  Tak właśnie było 29 listopada 2018 r. w czasie warsztatów rękodzieła artystycznego, które prowadziła pani Angelika Krzus. Uczennice klasy 7b i 8b wykonały aniołki z szyszek i papieru którymi udekorowały szkolną choinkę w budynku przy ulicy Sobieskiego. Natomiast 7.12.2018 r.  zrobiły piękne duże anioły, które będą stanowiły dekorację sceny w czasie koncertu bożonarodzeniowego. Zapraszamy do naszej fotogalerii, w której można obejrzeć zdjęcia z wydarzeń.
  Warsztaty zostały zorganizowane przez p. M. Domańską i p. Ewę Topolską-Sowę w ramach zadania wspieranego przez Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry. Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Środmieście – Centrum, uczniowie przygotowujący się do występu w koncercie bożonarodzeniowym wzięli udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez panią Barbarę Kwas. W trakcie zajęć doskonalili aparat głosowy, wzmacniali tembr głosu, szukali sposobu najefektowniejszego zaprezentowania się podczas wystąpienia oraz pracowali nad wybranymi „łamańcami językowymi”.
  Serdecznie dziękujemy pani Basi za efektywne zajęcia, a pani Zosi Lesiewicz za pomoc w ich zorganizowaniu.
  Koordynatorki projektu: M. Domańska i Ewa Topolska-Sowa.
  Własnoręcznie i z pomysłem…. - Obrazek 1

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
  ul. Korczaka 2
  42-600 Tarnowskie Góry

  Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
 • (+32) 285-40-92

Galeria zdjęć

Dane Osobowe

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Pan Maciej Korzuch,
mail: biuro@protecton.pl