• Rekrutacja uzupełniająca

• Rekrutacja na zajęcia unijne

Od poniedziałku 8.12.2014r. rusza rekrutacja na zajęcia w ramach projektu unijnego „Wykorzystaj swoją szansę”.

Można zapisać się na następujące zajęcia:

• Easy English (zajęcia rozwijające zdolności  i poszerzające wiedzę w zakresie języka angielskiego)
            • Mistrz słowa i pióra (zajęcia rozwijające  umiejętności porozumiewania się w j. polskim, doskonalące  zdolności twórcze, wyobraźnię i aktywność ucznia)
            • Nie taki polski straszny (zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego dla uczniów klas IV, którzy do tej pory nie brali udziału w projekcie)
            • Moja mała ojczyzna (zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów regionem.
            • Qultura (zajęcia teatralne)
            • Komputer bez tajemnic (zajęcia rozwijające umiejętności informatyczne).

Rekrutacja będzie trwać od poniedziałku 8.12.2014r. do piątku 12.12.2014r.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać u p. Brol (s. 47).

• Konkurs piosenki bożonarodzeniowej

• W czwartek, 8 stycznia, o godzinie 8:00 odędzie się szkolny konkurs piosenki bożonarodzeniowej w języku angielskim. Zapisy u p. Czarneckiej do 15.12. Należy podać swoje imię i nazwisko, klasę oraz wykonawcę wraz z tytułem wybranego utworu.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• 20 listopada (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami według następującego harmonogramu:

- dla klas I - III o godzinie 17.00,

- dla klas IV - VI o godzinie 18.00

• Wiadomość dla rodziców

• Zapraszamy wnioskodawców "dofinansowania na zakup podręczników" do odbioru gotówki. Od dnia 17.11.2014 w godzinach 11:00 - 15:15 do dnia 18.11.2014 w godzinach 8:00 - 15:15. Odbioru dokonuje się w sekretariacie szkoły.

• Nasza szkoła koduje!

• Dziewiątka jako jedyna szkoła z Tarnowskich Gór i jedna z 200 placówek w Polsce bierze udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania. trwa w całej Europie od 11-17 października br. Wtedy miliony Europejczyków będą uczyć się programowania i związanych z nim umiejętności. Cel przyświecający inicjatywie jest jeden: pokazać, że kodowanie nie jest wiedzą tajemną i każdy może nauczyć się kodować. Autorem pomysłu na skalę światową jest grupa młodych doradców ds. agendy cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Uzyskali oni poparcie sieci narodowych Liderów Cyfryzacji, którzy są  jej nieformalnymi ambasadorami.  Dla Polski to wyjątkowa szansa, aby wyróżnić się na tle innych europejskich krajów. Koordynatorem polskiej edycji Tygodnia Kodowania jest Centrum Cyfrowe Projekt: Polska.

etk

Europe Code Week w Polsce organizowany jest w ramach projektu „Programuj Przyszłość” finansowanego z dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Organizatorem ETK jest Centrum Cyfrowe. Głównym partnerem Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce jest projekt Mistrzowie Kodowania. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji  Narodowej oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Inicjatywie patronuje też Komisja Europejska.

• Światowy Dzień Nauczycieli

• 5 października obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Nauczycieli. Z tej okazji, uczniowie z 24 szkół z całej Polski (w tym uczniowie SP9) uczestniczyli w tym roku w ogólnopolskim projekcie grupy Superbelfrzy, mającym na celu pokazanie, jak polscy nauczyciele inwestują w kapitał ludzki swoich wychowanków.

• Kalendarz roku szkolnego

• W zakładce dokumenty szkolne dodano kalendarz roku szkolnego, uwzględniający dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ferie, czy rekolekcje.

• Terminy zbiórek makulatury

• Poniżej przedstawiamy planowane terminy zbiórek makulatury w szkole:

16.09.2014r. (wtorek)
            04.11.2014r. (wtorek)
            16.12.2014r. (wtorek)
            24.02.2015r. (wtorek)
            14.04.2015r. (wtorek)
            02.06.2015r. (wtorek)

(w godzinach: 7.30 do 12.00)

• WDŻ w szkole

• W naszej szkole prowadzimy zajęcia Wychowania do Życia w Rodzinie zgodne z programem nauczania dostosowanego do ćwiczeń i  materiałów "W drodze ku dorosłości" autorstwa pani Teresy Król; Wydawnictwo RUBIKON.

Więcej informacji na temat Wydawnictwa można uzyskać na stronie: http://www.ksiegarniarubikon.pl/

Opinie o programie dostępne są w zakładce :"Materiały do pobrania".

• Piknik

• 14 września 2014 roku na boisku naszej szkoły odbył się piknik rodzin wielodzietnych, uczestniczących w projekcie SCHEMATOM STOP! realizowanym ze środków Unii Europejskiej. Podczas wydarzenia można było oglądać pokazy capoeira, czy kosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziny.

• ZEBRANIE RADY RODZICÓW

• Zebranie Rady Rodziców odbędzie się 16 września 2014r. o godzinie 18.00 w sali nr 19. Ze względu na rangę omawianych spraw zapraszamy wszystkich  przedstawicieli rad klasowych. Dyrekcja

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Zapraszamy w dniu dzisiejszym tj.11 września na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2014/2015