• Konkurs plastyczny

• Ogłaszamy szkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Bezpieczne Wakacje 2016" dla klas I-III oraz IV-VI. Do 24. czerwca można oddawać prace konkursowe wykonane na formacie A4 lub A3, techniką dowolną (forma wyłącznie płaska). Regulamin konkursu dostępny jest na plakatach w szkole oraz u organizatora. Rozdanie nagród odbędzie się podczas akademii 26.czerwca. Organizatorem jest pani Izabela Białek.

• Sukcesy Uczniowskie

• 9 czerwca w tarnogórskim Gimnazjum nr 1 odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu konkursów organizowanych w ramach projektu "Moje miasto, mój region, mój Śląsk" Konkursy były organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogórskiej Jedynki we współpracy z Urzędem Miejskim w Tarnowskich Górach. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w konkursie matematyczno-przyrodniczym oraz podwójne III miejsce (ex aequo) w konkursie multimedialnym. Gratulujemy!

• Piknik

• Dochód z XII pikniku rodzinnego z dnia 16.05.2015 wynosi 4.400,40 zł. Dziękujemy!

• Akcja H2O

• Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowskich Górach w roku szkolnym 2014/15 przystąpiła do Akcji H2O. W maju uczniowie wzięli udział w terenowych zajęciach dydaktycznych, podczas których badając wodę pochodzącą z tarnogórskich rzek, wykorzystali otrzymane materiały edukacyjne. Dokonywali między innymi pomiaru temperatury i pH wody, poszukiwali żabiego skrzeku i kijanek, prowadzili obserwacje mikroskopowe organizmów żyjących w kropli wody.

• Spotkanie informacyjne

• DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 9 ZAPRASZA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 NAUKĘ W KLASIE I NA SPOTKANIE INFORMACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 28.05.2015 r. O GODZ. 17.30 W SALI GIMNASTYCZNEJ SP9 W TARNOWSKICH GÓRACH, UL. KORCZAKA 2.

• Konsultacje

• Zapraszamy Rodziców uczniów klas  I-VI na konsultacje, które odbędą się 14.05.2015r. od 17:00 do 18:00.

• Światowy Dzień Scratcha

• Nasza szkoła jako jedno z kilku miejsc w Polsce bierze udział w obchodach Światowego Dnia Scratch'a, który obchodzony jest 9 maja 2015 (http://day.scratch.mit.edu/). Scratch jest językiem programowania, który nasi uczniowie poznają podczas zajęć komputerowych. Na całym świecie zarejestrowano już ponad 250 wydarzeń towarzyszących, w tym zajęcia z programowania w naszej tarnogórskiej dziewiątce. Poszczególne programy uczniów można obejrzeć i przetestować pod adresem https://scratch.mit.edu/users/sp9tg

• Wieści z biblioteki

• Poniżej przedstawiamy zdjęcia uczniów klasy I A w podczas Uroczystości Pasowania na Czytelnika oraz zdjęcie z występu koła bibliotecznego "Jak to z książką było"

• 1% podatku dla SP9

• Zwracamy się z uprzejmą prosbą o uwzględnienie potrzeb szkoły podczas rozliczania 1% podatku. Szczegóły wraz z instrukcją TUTAJ.
            Cel szczegółowy: Rada Rodziców - SP9 Tarnowskie Góry.

Dzięki Waszej hojności, szkoła w ubiegłym roku z odpisów uzyskała 2150zł.
            DZIĘKUJEMY!

• Zmiana terminów zebrań z rodzicami

• Zmiana tereminów zebrań z rodzicami

16. 04. 2016r. o godz. 17.00  odbędą się zebrania  z rodzicami klas I-III.

W związku z dodatkowymi, nieprzewidzianymi wcześniej, obowiązkami części nauczycieli, termin zebrań w klasach IV i V zostaje przesunięty  na  środę 15. 04. 2015r.  na godz. 18.00.

W innym terminie odbędą się również zebrania klas Ib i Vb.

1b - wych. p. M. Wieczorek – 23. 04. 2015r godz. 17.00

Vb – wych. p. A. Lach –14. 04. 2015r. godz. 17.00

Za zmiany przepraszamy.

• Warsztaty drukarskie

• 25 marca odbyły się warsztaty drukarskie dla uczniów klas I oraz II. Uczniowie w czasie edukacyjnych warsztatów pracowali na 3 stanowiskach: ilustratorni (przygotowywali ilustracje), zecerni (ręcznie składali tekst przy użyciu czcionek) oraz drukarni (gdzie drukowali certyfikat). Zdjęcia z wydarzenia umieszczone zostały w galerii szkolnej.

• Sukcesy uczniowskie

• Idzie wiosna, wraz z nią kolejne sukcesy naszych uczniów. Martyna Skowron, uczennica klasy Vb zdobyła wyróżnienie w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ "CZTERY PORY ROKU". Praca powstała pod opieką nauczyciela informatyki, Tomasza Mikołajczyka, podczas zajeć "Komputer bez tajemnic" organizowanych w ramach tarnogórskiego projektu unijnego "Wykorzystaj swoją szansę". Serdecznie gratulujemy.

• Nasze sukcesy!

• W Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 18 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Sowicach, uczennica klasy 3a - Regina Hadrysiewicz zajęła I miejsce. Gratulujemy!

• UWAGA!

• Informujemy, że dnia 26.03.2015r. (czwartek) o godzinie 18.00 odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów klas VI.