Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach zaprasza rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2016/2017 na zebranie organizacyjne dnia 20 czerwca 2016 o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej.
Promocja czytelnictwa w naszej szkole
W tym roku szkolnym we współpracy z rodzicami w klasie IIb przeprowadzona została akcja dotyczącą promocji czytelnictwa. Co miesiąc do klasy przychodził jeden rodzic i czytał przez 20 minut dzieciom bajkę terapeutyczną. Następnie przeprowadzaliśmy rozmowę na temat bajki, uczniowie wyciągali wnioski. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w tę akcję.
Obłok Kopernika nagrodzony!
Wysiłki i starania całego zespołu redakcyjnego i autorów poszczególnych artykułów zostały docenione w Powiatowym Konkursie na Najlepsze Pismo Uczniowskie, gdzie nasza gazeta zajęła II miejsce. Warto dodać, że jednym z głównych pomysłodawców wydania szkolnego czasopisma jest obecny przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Bartosz Krawiec, całą inicjatywę zaś moderuje merytorycznie mgr Artur Adach i technologicznie mgr Tomasz Mikołajczyk. Poniżej krótka fotogaleria z wręczenia nagród:
Kwartalnik można bezpłatnie przeczytać w wersji online: #1 oraz #2.
Wieści z biblioteki
Poniżej na kolażu fotograficznym przedstawiamy udział uczniów z SP9 w spotkaniu autorskim z pisarzem Pawłem Beręsewiczem w Miejskiej Bibliotece na ul. Zamkowej. Organizatorem wycieczki był bibliotekarz szkolny. Ponadto, praca plastyczna Mai Antosiewicz ( ilustracja do prozy p. Beręsiewicza) zdobyła wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym.
WYNIKI świetlicowego konkursu NAJCIEKAWSZA BUDOWLA Z KLOCKÓW
Przez siedem dni, od 16 do 24 maja, wszystkie chętne świetliczaki tworzyły piękne budowle z klocków, dając popis swej kreatywności i inwencji twórczej. Dodatkowo dzieci wykazały się dużą cierpliwością. Pokazały, że potrafią pracować w grupie i są bardzo pomysłowe.
25 maja, po obejrzeniu zdjęć wykonanych przez pomysłodawczynię konkursu, 36 wychowanków świetlicy oddało swe głosy na najlepszą konstrukcję. Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Julia Górnicz i ...jej pies z kloków. Drugą nagrodę przyznano: Julii Czarneckiej i Julii Szczygieł . Na trzecim miejscu znalazła się praca zbiorowa, wykonana przez Zuzannę Korbel, Patrycję i Nicolę Druzgały. Dodatkowo wyróżniono kota Oli Bursig i budowlę Igora Sałaty. Poniższe zdjęcia są fotorelacją z przebiegu konkursu (kliknij na zdjęcie i zobacz całą galerię).
Teatralne osiągnięcia
Ciężka praca całego zespołu teatralnego "KTO TAM?" została doceniona na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!
Realizujemy projekt MegaMisja
MegaMisja jest projektem społecznym Orange, mającym na celu wzrost kompetencji dzieci w zakresie bezpiecznego oraz świadomego użytkowania internetu wraz z nowymi technologiami i doposażenie placówek oświatowych. Spośród niemalże 500 świetlic z całej Polski do programu zakwalifikowano zaledwie 50 szkół. Dziewiątka znalazła się w tym ścisłym gronie. W czasie 10- miesięcznej edycji, trwającej od stycznia do grudnia 2016r., musimy podjąć się wykonania 50 misji, opartych na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do 10 cyfrowych laboratoriów, gwarantując im niezapomniane przygody w wirtualnym świecie. 16.maja br. zdaliśmy fotorelację wraz z opisem przebiegu 22. zadania. Ta MegaMisja dotyczyła digitalizacji. Nasze kompetencje stale rosną. Nieobce nam pojęcia: (n)etykieta, emotikon, cracker, rating wiekowy... Do tej pory wygraliśmy: kreatywny zestaw plastyczny, tablet, pendrive, książki i gry planszowe. Przedstawiamy zdjęcia z wybranych MegaMisji, w czasie których nad postępami dzieci czuwał team MegaMisji w składzie: koordynator - Izabela Białek, Iwona Kolczok, Gabriela Mankiewicz, Tomasz Mikołajczyk.
(po kliknięciu na zdjęcie zostaniesz przeniesiony do fotogalerii)
Sukcesy sportowe
Gratulujemy naszym uczniom kolejnych sportowych sukcesów!
Poniżej drużyna w składzie:Marek Machura,Filip Staniszewski,Olaf John,Przemek Paruzel,Mateusz Czaja,Sebastian Kańtoch,Maksymilian Łapiński. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem zawodów został Marek Machura.
Szkolny konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje"
Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym.
Cel konkursu:
- zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa czyhające podczas wakacji,
- rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów.
Uczestnicy: uczniowie klas I-III
Technika: dowolna
Format : A4
Ocena pracy: - zgodność z tematem,
- pomysłowość, oryginalność,
- staranność, estetyka.
Nagrody:
- dyplom za zajęcie I,II,III miejsca,
- nagrody ufundowane przez Radę Rodziców,
- umieszczenie zdjęć wykonanych prac na stronie internetowej szkoły
Termin:
Prace oddajemy do 25.05.2016r. w świetlicy szkolnej. Organizator: Izabela Białek.
ZEBRANIA Z RODZICAMI
Dnia 19 maja (tj. w czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III o godzinie 17.00, uczniów klas starszych o godzinie 18.00. Podczas zebrania zostaną przekazane rodzicom informacje o przewidywanych ocenach końcoworocznych z poszczególnych przedmiotów, a także omówiona zostanie tematyka dotyczaca ewaluacji zewnętrznej, którą zaplanowano na miesiąc czerwiec. Prosimy rodziców o liczne przybycie.
Dyrekcja szkoły.
Konkurs plastyczno-literacki POD DOBRĄ OPIEKĄ
Konkurs plastyczno-literacki POD DOBRĄ OPIEKĄ jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej, czym może być dobra opieka.
Czym jest dobra opieka? Co to znaczy „dobrze się kimś opiekować”? Może masz na ten temat swoje przemyślenia? Może obserwujesz przykład dobrej opieki w swoim otoczeniu? Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, weź udział w konkursie plastyczno-literackim!
Technika wykonania pracy: dowolna.
Format pracy: maksymalnie A0 (w przybliżeniu 85 cm × 112 cm), w przypadku pracy literackiej maksymalnie 3600 znaków (2 strony).
Prace dokładnie podpisz: koniecznie podaj swoje imię i nazwisko, nazwę gminy, w której znajduje się Twoja szkoła, nazwę i adres szkoły.
Termin oddawania prac: 10 czerwca 2016 r. u p. M. Czarneckiej s. 33
lub ewentualnie do 30 czerwca 2016 - wtedy wysyłka indywidualna
Rozstrzygnięcie konkursu: ok. 31 sierpnia 2016 r.
Kolejne sukcesy ogólnopolskie
W marcu nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Cyfrowa Wyprawka w każdej szkole i bibliotece", mającej na celu promowanie bezpiecznego i świadomego korzystania z nowych technologii przez najmłodszych. Organizator akcji, Fundacja Panoptykon, przy tej okazji zorganizował dla szkół i bibliotek z całej Polski konkurs. Nasza szkoła zdobyła główną nagrodę (lista laureatów), natomiast samą relację z działań konkursowych można przeczytać tutaj.
WYJAZD PROFILAKTYCZNO - ZDROWOTNY
Wyjazd profilaktyczno - zdrowotny dla dzieci do sanatorium w Górkach Wielkich jest możliwy jeszcze w terminie od 30 maja do 18 czerwca 2016 r. - II turnus.
Wszystkie dzieci, których rodzice skontaktowali się z Panią Kłosińską bezpośrednio do 28.04.2016r. zostali zakwalifikowani na I turnus i co do dalszych wytycznych proszeni są o niezwłoczny kontakt z w/w.
Pozostali rodzice, którzy złożyli w sekretariacie SP9 wstępne deklaracje na wyjazd dziecka i nadal wyrażają chęć wyjazdu w II turnusie, otrzymają kartę do wypełnienia, którą wraz ze skierowaniem od lekarza rodzinnego powinni oddać bezpośrednio u Pani Ewy Kłosińskiej - higienistki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach. Nr telefonu do kontaktu w tej sprawie: 507 081 748.
Godziny pracy w/w:
poniedziałek i środa od 11.00 do 14.30
wtorek,czwartek piątek od 8.00 do 12.00
Działania biblioteki
PRZYJĘCIA UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH 2016/2017
W dniu dzisiejszym w hollu głównym wywieszono listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017.
Bardzo prosimy o złożenie pisemnego oświadczenia do dnia 19 maja. Druk dostępny jest w sekretariacie szkoły oraz w zakładce rekrutacja. Po zebraniu wszystkich oświadczeń zostanie wywieszona lista przyjętych kandydatów.
Komisja rekrutacyjna