• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• W dniu 19 listopada zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z dyrektorem szkoły do dużej sali gimnastycznej

na godzinę 18.00

- rodziców klas I - III po spotkaniu z wychowawcą

- rodziców klas IV - VI przed spotkaniem z wychowawcami.

• Sztandar szkoły

• Drodzy mieszkańcy miasta, szanowni przyjaciele szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach ma ponad 40 letnią tradycję. W jej murach uczyło się już wiele pokoleń. W świat udało się wielu znakomitych absolwentów. Kadra Pedagogiczna, uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi tworzą wspaniałą atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi młodych ludzi.

W nastrój naszej szkolnej społeczności wpisane są różne uroczystości oraz akademie, w trakcie których na sali obecny jest sztandar szkoły. Podnosi on znacznie rangę wszystkich uroczystości, nadając im należną powagę. Niestety sztandar jest już bardzo zniszczony (z roku 1973) i nosi znamiona minionego systemu.

Przywiązani do historii, kultywując patriotyczne wychowanie dzieci oraz dbając o tradycje szkoły, pragniemy się zwrócić do ludzi dobrej woli z prośbą o wsparcie finansowe w zakupie nowego sztandaru szkoły. Obecny – historyczny zostanie uroczyście zawieszony w gablocie na tzw. ścianie pamięci wśród starych zdjęć i pamiątek z lat minionych.

Patriotyczne wychowanie pełne wartości i lokalnej historii nie powinno być obce żadnemu Polakowi i znajdzie zrozumienie w podjętej przez nas inicjatywie.

W imieniu nauczycieli, uczniów, ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły

Wszelkich informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły.

Ewentualne wpłaty prosimy kierować na konto Rady Rodziców:

z dopiskiem „Na sztandar szkoły”

Pragniemy także z serca podziękować za piękny gest Pani Senator Marii Pańczyk - Poździej, która wspiera naszą działalność i poparła akcję zakupu nowego sztandaru.

• Konkurs

• Bibliotekarz wraz z Radą Rodziców ogłasza Szkolny Konkurs promujący czytelnictwo!! Weż udział i ułóż  "Hasło zachęcające do czytania książek" (dla I-VI). Termin zgłaszania prac - do 5 listopada. Nagrodzone prace umieścimy na wystawie w czytelni bibliotecznej. Dokładnych informacji o konkursie udziela szkolny bibliotekarz.

• Wrześniowe działania biblioteki

• W dniach 21. i 23 września odbyły sie dwie Uroczystości Pasowania uczniów klasy II C i II D na czytelników biblioteki szkolnej. Członkowie koła bibliotecznego z klasy V C przygotowali występ prezentujący historię książki. Zdjęcia z wydarzeń dostępne są w albumie fotograficznym.

• Książki naszych marzeń

• Bibliotekarz informuje,że nasza szkoła przystąpiła do II Edycji Konkursu dla szkół "Książki naszych marzeń" - ogłoszonego przez MEN. Zadaniem uczniów jest tworzenie list książek o przeczytaniu których marzą oraz chcą aby znalazły się w bibliotece. Następnie należy nagrać film, w którym przekonują,że to właśnie im należą się książki.

Jesteśmy na etapie tworzenia spisów.

• Europejski Tydzień Kodowania w SP9

• Dziewiątka jako jedyna szkoła z Tarnowskich Gór i jedna ze 100 placówek w Polsce bierze udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania, które trwa w całej Europie od 10-18 października 2015. Wtedy miliony Europejczyków będą uczyć się programowania i związanych z nim umiejętności. Cel przyświecający inicjatywie jest jeden: pokazać, że kodowanie nie jest wiedzą tajemną i każdy może nauczyć się kodować.

etk

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• 10 września (czwartek) zapraszamy rodziców na pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania, które odbędą się:

- dla klas I - III o godzinie 17.00

- dla klas IV - VI o godzinie 18.00

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2025-2016

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2015-2016  odbędzie się 1 września (wtorek) w dużej sali gimnastycznej o godzinie:

- 9.00 dla uczniów klas pierwszych,

- 10.00 dla uczniów klas drugich i trzecich,

- 10.30 dla uczniów klas IV - VI.

Msza święta w intencji uczniów i nauczycieli odprawiona zostanie w kosciele MBKP o godzinie 8.00 dnia 1 wrrześnia.

• Informacja dla rodziców

• Uwaga rodzice uczniów klas trzecich oraz uczniów z orzeczeniami o kształceniu specjanym w sprawie dofinansowania zakupu podręczników :Wyprawka szkolna 2015/2016 "- szczegóły w załączniku.

• Informacja dla nauczycieli

• W dniu 25,08,2015r. o godzinie  12.30 odbędzie się konferencja Rady Pedagogicznej.

Od 25.08.2015r. od godziny 10.00 zapraszamy wszystkich nauczycieli do szkoły, w celu przygotowania się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Egzaminy poprawkowe zaplanowano na 25.08. na  godzinę 8.00 i 10.00 zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

• Zakończenie roku szkolnego

• Dnia 25.06 o godz. 11:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Po 3 lekcji uczniowie pod opieką nauczycieli udadzą się do kościoła. Po mszy uczniowie wracają na 5 lekcję i pozostałe zajęcia, zgodnie z planem.

Dnia 26.06 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej o godz. 9:00 dla klas I-III, o godz. 11:00 dla klas IV-VI.