Konkurs - Ignacy Łukasiewicz
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole to bardzo hucznie obchodzone święto! W ławkach szkolnych wraz z uczniami zasiadły wszelkiego rodzaju misie i inne maskotki. W bibliotece szkolnej pani Joanna Kanclerz zorganizowała dla dzieci zawody, podczas których dzieci mogły zakosztować misiowego życia, zaśpiewać i popląsać do misiowej piosenki. Pani Asia przygotowała również wystawę książek, których głównymi bohaterami były niedźwiadki! Z tej okazji w szkole ogłoszony został również konkurs!
Dziewiątka w NOSPR
W piątek 25 listopada, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbył się koncert zatytułowany „Obraz i dźwięk – magiczne składniki filmowego eliksiru” . W tej sali koncertowej, która pomieści 1800 widzów znalazło się też miejsce dla naszych uczniów. Wysłuchali oni ścieżki dźwiękowej m.in. z filmów „Piraci z Karaibów”, Król lew”, „James Bond”, poznali też ciekawostki z historii muzyki w filmie.
Tydzień dla Polski
W naszej szkole Święto Niepodległości to ważne wydarzenie, które obchodzimy hucznie przez kilka dni! W tym roku po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w innowacji pedagogicznej „Tydzień dla Polski”, podczas której mogliśmy jeszcze bardziej zagłębić się w historię naszego kraju i wzbudzić w swoich sercach poczucie patriotyzmu i poszanowania dla naszej ojczyzny. Podczas tego tygodnia braliśmy udział w różnych aktywnościach. Rozwiązywaliśmy łamigłówki związane z naszym krajem, pisaliśmy życzenia dla Polski, z których powstała piękna gazetka zdobiąca korytarz naszej placówki. Mieliśmy również okazję wyrazić swój patriotyzm ubierając się w barwy narodowe. Stworzyliśmy klasowe gazetki patriotyczne. Podsumowaniem całego tygodnia była gra terenowa przeprowadzona we współpracy z 100 Drużyną Harcerską „Surykatki” działającą przy naszej szkole. Zadaniami, które musieliśmy wykonać podczas gry b
„Co to jest Niepodległość ? Dzisiaj wiem już na pewno … „
W przeddzień obchodów 104-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ten wyjątkowy dzień naszej historii.
Uczniowie klas VIII, VI i V w ciekawy i wzruszający sposób przypomnieli nam wszystkim w jakim położeniu znajdowała się nasza ojczyzna przed 11 listopada 1918 roku i czym było dla nas odzyskanie naszej państwowości i miejsca na mapie ówczesnej Europy i świata.
Szkolny Klub Włoczykija znów na szlaku!
27 października 2022 r. odbyła się druga wycieczka górska, w której wzięło udział aż 46 uczniów klas VI-VIII!
Program wyjazdu obejmował przejście czerwonym szlakiem z Przełęczy Kubalonka do schroniska na Stożku i z powrotem zielonym szlakiem do Wisły Jawornik.
Brawo włóczykije!
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji – pogoda znów nam dopisała!
„Święci są wśród nas”- odwaga świętości
W ramach obchodu Dnia Papieskiego uczniowie klas VI i VIII naszej szkoły przygotowali widowisko słowno-muzyczne pt. „Odwaga świętości”.
20.10.2022 zostało zaprezentowane całej społeczności szkolnej, natomiast 23.10.2022 zostało przedstawione wspólnocie lokalnej w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju. W przedstawieniu uczniowie pokazali na czym polega świętość oraz przekazali, że każdy z nas jest do niej powołany, a zależy ona od jakości naszego życia. Zarówno w szkole jak i w kościele przedstawienie przyjęte zostało z wielką zadumą, zamyśleniem i wzruszeniem. Uczniom gratulujemy tak pięknego wczucia się w przedstawiane postacie.
Szkoła pamięta
„Śpieszmy się kochać ludzi
tak szybko odchodzą…”
[ks. J. Twardowski]
#Szkoła Pamięta 2022 to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, która odbywa się w czasie,
gdy wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Inicjatywa nawiązuje więc do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Kodowanie z Korbo
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła zakupiła min. zestawy klocków KORBO, które umożliwiają wprowadzenie zajęć kodowania już od najmłodszych klas. Praca z nimi stwarza możliwości rozwijania umiejętności manualnych i techniczny, samodzielnego i krytycznego myślenia, ćwiczenie spostrzegawczości, rozwój kreatywności, oraz myślenia komputacyjnego i logicznego. Praca zespołowa, dla niektórych, też stanowi nie lada wyzwanie, nad którym trzeba popracować.
Ogólnopolski Projekt Ekologiczny "Gramy w Zielone"
W tym roku klasy pierwsze przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Ekologicznego "Gramy w Zielone". Celem projektu są między innymi: zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony środowiska naturalnego; budzenie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody; poznanie znaczenia zieleni dla zdrowia człowieka, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko. Jednym z dziesięciu zadań, które należy zrealizować w ramach projektu jest wykonanie ekologicznych prac plastycznych z wykorzystaniem darów jesieni. Klasa Ic podjęła się tego zadania i wykonała jesienne witraże drzew, w których dzieci wykorzystały kartony i jesienne liście zebrane podczas spaceru "W poszukiwaniu jesieni". Zapraszamy do fotorelacji!
Plastusiowe odwiedziny!
Jak wyglądała szkoła kiedyś, a jak wygląda dziś? Jakich przyborów używano i jak wyglądały mundurki szkolne? Jak radzić sobie z emocjami dotyczącymi szkolnych sytuacji i czy mały ludzik z plasteliny może nam w tym pomóc? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi szukali uczniowie klasy Ic podczas czytania lektury "Plastusiowy Pamiętnik". A w ramach zajęć plastycznych i zajęć Trenningu Umiejętności Społecznych, dzieci lepiły małego Plastusia, który będzie wsparciem dla dzieci w czasie przeżywania szkolnych przygód, radości i smutków. Zapraszamy do kolorowej fotorelacji!
Spotkanie z Panem Poetą!
Dnia 19 października klasy Ia i Ic wraz z wychowawczyniami wybrały się na, zorganizowane przez p. Joannę Kanclerz we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, spotkanie autorskie z Panem Poetą, autorem książek dla dzieci. Uczniowie w czasie tego spotkania miały okazję zapoznać się z "Ptasią" serią książek tego autora, posłuchać kilku fragmentów wierszowanych utworów oraz zabawić się z sympatycznym Panem Poetą i maskotkami głównych bohaterów. To było bardzo barwne i żywiołowe spotkanie z literaturą!
Zdrowe Kanapki w Ic!
Przepyszna lekcja pełna zdrowych przysmaków i nowości odbyła się w klasie Ic! Podczas tych zajęć oprócz nauki o wartościach odżywczych warzyw, reguł bezpieczeństwa przy przygotowywaniu samodzielnie posiłku i oczywiście zasad higieny pracy, uczyliśmy się również korzystania ze szkolnego Termomixa, który został zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości! Dzieci uczyły sie obsługi tego sprzętu i wspólnie przygotowaliśmy pyszną pastę jajeczną! Poza tym okazało się, że do klasy Ic chodzą sami zdolni kucharze i kucharki! Talenty kulinarne było widać na każdym kroku! A fotorelacja tylko to potwierdza!
Klocki i algorytmika
Również uczniowie klas drugich i trzecich na lekcjach edukacji informatycznej z p. Lach poznawali podstawy algorytmiki przy użyciu... klocków, ale nie tylko. Uczniowie układali konkretne przykłady, zgadywali jakiego klocka brakuje w danym układzie.
Jednak najtrudniejszym zadaniem okazało się zbudowanie układu 6 klocków, których wzór był ustawiony na parapecie okna na korytarzu, a uczniowie musieli słownie przekazać swojemu koledze, który czekał w klasie, informacje jak należy ułożyć klocki. Niektórym parom nie udało się dokończyć zadania – dotknęli klocków. Lekcja mobilizowała uczniów do myślenia, koncentracji i umiejętnej pracy w grupie.
Klocki i algorytmika
Z końcem października uczniowie klas V pod okiem Pana Informatyka (p.Mikołajczyk), poznawali podstawy algorytmiki przy użyciu...klocków.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości #lego
6
Akcja krwiodawstwa!
Zapraszamy w imieniu organizatorów na akcję krwiodawstwa!
Nasza szkoła przygotowuje specjalny kącik dla dzieci z kolorowankami i drobnymi upominkami dla małych artystów! :)
Do zobaczenia!
SZKOLNY KLUB WŁÓCZYKIJA
7 października 2022 r. odbyła się pierwsza z planowanych na ten rok szkolny jednodniowa wycieczka w góry, w której wzięło udział 28 uczniów klas VI-VIII. W ramach działalności Szkolnego Klubu Włóczykija przewidujemy kilka rajdów w Beskidy oraz Pieniny. Pragniemy rozwijać zainteresowania krajoznawcze i turystyczne uczniów oraz zachęcać ich do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Międzynarodowy projekt eTwinning (2021-2022)
Pierwszy w naszej szkole międzynarodowy projekt eTwinning pod nazwą „E-VISITORS” polegał na zwiedzaniu, poznawaniu i zrozumieniu kultur naszych partnerów jako wirtualnych gości. Uczestnicy mogli odkryć różnorodność i wyjątkowość europejskich regionów i miast poprzez wspólnie działania. Ponieważ jednym z głównych celów było promowanie wspólnej tożsamości europejskiej poprzez współpracę i zrozumienie, projekt oferował pełne szacunku podejście do różnorodności kulturowej. Poprzez wirtualne podróże poznawaliśmy siebie nawzajem, przez co zbliżaliśmy się do innych. Stale podkreślaliśmy, że możemy się różnić, ale wszyscy jesteśmy w gruncie rzeczy do siebie podobni. W projekcie wzięło udział aż 7 krajów: Chorwacja, Grecja, Portugalia, Turcja, Niderlandy i Włochy.
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Galeria zdjęć
brak danych