Zdrowo i kolorowo!
W poniedziałek od samego rana w klasie Ic pachniało świeżymi warzywami, a to za sprawą lekcji zdrowego odżywiania! Dzieci pod czujnym okiem pani wychowawczyni i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny robiły przepyszne zdrowe i.... wesołe kanapki! A najprzyjemniejszą częścią tej lekcji była degustacja! Choć niektórym żal było zjadać te arcydzieła! Zapraszamy do fotorelacji!
Sukcesy sportowe
W środę, 8 marca, na Tarnogórskiej Hali Sportowej zostały rozegrane Miejskie Zawody w Minikoszykówce Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Ciosek Olaf, Cyprys Maksymilian, Dembecki Krzysztof, Gajda Igor, Kowolik Jakub, Łysiak Dominik, Mazurkiewicz Szymon, Myśliwski Jonasz, Spólniak Mikołaj, Szatka Łukasz, Szczepaniak Wiktor, Szymaniec Łukasz, Szymaniec Mateusz oraz Tarnogórski Franciszek zajęła III miejsce. Gratulacje Chłopaki.
7b - Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet klasa 7b odwiedziła pizzerię „Do Lucasa”, gdzie raczyła się wspaniałą pizzą.
1,5% podatku
Jak co roku, przypominamy, że istnieje możliwość oddania 1,5% podatku na naszą szkołę.
W zeznaniu podatkowym za rok 2022 wystarczy wpisać w rubryce KRS nr 0000133718 a w celu szczegółowym Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowskich Górach. Cały dochód zostanie przekazany na zakup nowych książek i lektur do biblioteki szkolnej
Sukces goni sukces ...
Kilka dni temu poznaliśmy wyniki REGIONALNEJ BYTOMSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (BOJA). W ścisłym finale, wśród dziesięciu najlepszych uczniów z pobliskich szkół, zaprezentuje się DANYLO KHARKO z klasy VIIa. Finaliści zobligowani są do nagrania krótkiego filmiku, w tym roku - reklamującego Bytom. Prelegenci muszą być widoczni na nagraniu, a ich wypowiedzi będą oceniane wedle kryteriów: zgodność z tematem, bogactwo i poprawność językowa oraz sposób prezentacji tematu (osobowość prelegenta, kreatywność).
Konkurs językowo-plastyczny „The Solar System”
Ogromne podziękowania dla uczniów klas IV-V, którzy zaangażowali się w konkurs językowo-plastyczny „The Solar System”. Wasze prace były przepiękne i ciężko było wyłonić najlepsze!
Fantastycznie zaprezentowali się również uczniowie klas VI-VIII, którzy stanęli do wyzwania wiedzowego, ale w formie interaktywnej! Uczniowie musieli zapoznać się z materiałem filmowym o Mikołaju Koperniku po angielsku, na którego podstawie stworzony został quiz na KAHOOCIE!
Świece okopowe dla Ukrainy
W ramach wolontariatu nasza szkoła dołączyła do akcji „Świece okopowe dla żołnierzy na Ukrainie”. Akcja prowadzona jest w różnych miastach Polski. Przy realizacji tej akcji nasza szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policji – Koło nr 9 w Chorzowie. Uczniowie przynoszą świece, resztki z niewypalonych do końca świec, wkłady do zniczy, które są surowcem do wykonania świec okopowych. Świece te, (ich domowe wytwarzanie oraz wykorzystanie można zobaczyć na filmikach w internecie), dają nie tylko światło ale niosą możliwość ugotowania wody i ogrzania.
20 – 24 lutego Tydzień Nauki w SP9 – Per aspera ad astra
Co my wiemy, to tylko kropelka.
Czego nie wiemy, to cały ocean.
[Izaak Newton]
więcPodążaj za swoją pasją i rób to, co lubisz.
[Albert Einstein]
Za nami bardzo intensywny tydzień, obfitujący w wydarzenia naukowe, kulturalne
i artystyczne.
Poniedziałek był dla uczniów spotkaniem z żywą lekcją historii. Klasy I – IV uczestniczyły w spotkaniu z rycerzami, klasy V- VI poznały zwyczaje szlachty i oręż husarii, natomiast klasom VII – VIII przybliżone zostały wydarzenia II wojny światowej.
Wtorek upłynął pod hasłem zmagań szachowych, recytatorskich i wiedzy. W turnieju szachowym wzięło udział prawie 60 zawodników, a trójka najlepszych graczy tj. Mikołaj Franke z 4C, Danylo Kharko z 7A oraz Jakub Michalec z 8A będzie reprezentować naszą szkołę podczas zawodów w TCK. W konkursie recytatorskim już tylu uczestników nie odnotowano, jednak wygrali ci, których dykcja, wyrazistość wypowiedzi i inte
Dzień Babci i Dziadka w Ic
Choć Dzień Babci i Dziadka w tym roku przypadł w ferie zimowe, to uczniowie klasy Ic z wychowawczynią postanowili uczcić ten dzień nieco później i 16 lutego zaprosili dziadków i babcie na przygotowany występ artystyczny. Oprócz śpiewów, wierszyków i laurek przygotowanych przez dzieci, dziadkowie mogli również zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Zielony Kapturek" przygotowane przez ich kochane wnuczki i wnuków. Dodatkową niespodzianką dla dziadków był śląski taniec "Trojak", który dzieci szlifowały podczas zajęć wychowania fizycznego przez kilka tygodni!
To był czas pełen rodzinnych spotkań, relacji i wzruszeń! Niemałym zaskoczeniem było to, że babcie i dziadkowie nieraz pokonali setki kilometrów, by brać udział w tym wydarzeniu!
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji!
Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku
Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku odbył się 24 lutego tego roku w ramach TYGODNIA NAUKI w naszej szkole.
W konkursie uczestniczyło 19 uczniów z klas 6-8.
Wyniki konkursu:
I miejsce:
Aleksandra Bursig kl. 8b
II miejsce:
Joanna Marć kl. 8b
III miejsce:
Zuzanna Wacławik kl. 8d
Gratulujemy zwycięzcom!
Tydzień Nauki
Już w tym tygodniu w naszej szkole będzie kosmicznie i naukowo! Bo to przecież tydzień, w którym obchodzić będziemy ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY - MIKOŁAJA KOPERNIKA!
W planach mamy m. in. żywą lekcję historii, konkursy: szachowy, recytatorski, wiedzy o Mikołaju Koperniku w j. angielskim, lekcje śląskiej godki i uroczystą akademię!
A początkiem tego wyjątkowego tygodnia jest przepiękna, KOSMICZNA GAZETKA wykonana przez p. Dianę Haidę! Dziękujemy!
MŁODZI CHEMICY
W środę 15 lutego z grupą ósmoklasistów odwiedziliśmy zaprzyjaźniony z naszą szkołą Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Młodzież naszej szkoły wykonywała osobiście pod czujnym okiem pracowników dydaktycznych Instytutu doświadczenia z zakresu chemii organicznej. Młodzi chemicy poznali reakcję chemiczną wykorzystywaną w alkomatach, a także tą wykorzystywaną do produkcji bombek choinkowych i luster. Dowiedzieli się jak odróżniać różne grupy alkoholi, a także tego, że oprócz kwasu solnego i siarkowego(VI), chemia zna również kwasy organiczne, a te "o zgrozo" także mogą tworzyć sole o najróżniejszych kolorach. Najważniejsze jak zwykle okazało się to, że doświadczenia mogli wykonywać sami własnymi rękami, a to przecież najskuteczniejsza metoda w osiąganiu wiedzy.
Dyskoteka walentynkowa
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 16 lutego od godziny 17:00 do 19:00 w budynku B odbyła się dyskoteka dla uczniów klas VI-VIII. Z tej okazji ogłoszono konkurs na najbardziej oryginalny strój. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie w domu przebrania według własnego pomysłu oraz zaprezentowanie stworzonego stroju podczas dyskoteki. Ocenie podlegały: oryginalność i pomysłowość, wkład pracy oraz estetyka wykonania stroju. Specjalnie powołane jury przyznało dwa równoległe pierwsze miejsca, które zajęli uczniowie klasy 8b: Karolina P. i Ksawery L. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas dyskoteki czuwali wychowawcy i opiekunowie SU.
Szkolne Walentynki już za nami...
Z okazji Dnia Zakochanych, by zachęcić dzieci i młodzież do okazywania sympatii i życzliwości, przygotowana została „Poczta Walentynkowa.” Uczniowie, którzy chcieli wyrazić swoje uczucia lub napisać coś miłego swojej sympatii umieszczali wpisy na karteczkach i wrzucali je do specjalnej skrzynki już w przeddzień Walentynek. 14 lutego po trzeciej lekcji wyjątkowi listonosze dostarczali listy i kartki do adresatów. Uśmiechy na twarzach i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane walentynki sprawiły wiele przyjemności obdarowanym. W tym dniu obowiązywał strój w kolorze czerwonym.
Laboratorium Przyszłości - ważenie z Thermomixem.
Czy z Thermomixem trzeba gotować?
Nie! Klasa Ic wraz z wychowawczynią kreatywnie wykorzystała to urządzenie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W ramach lekcji matematyki, przy pomocy Thermomixa, dzieci ważyły swoje piórniki, przybory szkolne i różne rzeczy. Porównywali wyniki swoich pomiarów i świetnie się przy tym bawili!
Taka matematyka w praktyce.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości
Konkurs o Mikołaju Koperniku
Z okazji Tygodnia Nauki w naszej szkole organizowany będzie konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Chętnych uczniów klas VI - VIII zapraszamy do udziału. Więcej informacji w linku:
https://www.canva.com/design/DAFZy1S4Lxk/cgFj62TaTX2GMTi9u9QNKg/view?utm_content=DAFZy1S4Lxk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
"Ach ta Pipi"
2 lutego klasy Ic, Ia i IIIa wybrały się do Tarnogórskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne "Ach ta Pipi". Przed wyjściem przypomnieli sobie zasady związane z wyjściem do teatru. Przedstawienie rozbawiało do łez, a momentami zapierało dech w piersiach!
Ludzie listy piszą ...
Często zadajemy sobie pytanie – czy w dzisiejszych czasach warto pisać listy tradycyjną metodą? Co takiego w ogóle daje nam ręczne napisanie listu? Wydawało by się, że w dzisiejszych czasach pisanie listów stało się zbędne. Nic bardziej mylnego! Tak jak podczas pandemii COVID-19 przekonaliśmy się, że żadne spotkanie online nie zastąpi spotkania face to face, tak samo żaden SMS, komunikator czy e-mail nie zastąpi tradycyjnie napisanego listu.
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Galeria zdjęć
brak danych