Start
1,5% podatku
Jak co roku, przypominamy, że istnieje możliwość oddania 1,5% podatku na naszą szkołę.
W zeznaniu podatkowym za rok 2022 wystarczy wpisać w rubryce KRS nr 0000133718 a w celu szczegółowym Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowskich Górach. Cały dochód zostanie przekazany na zakup nowych książek i lektur do biblioteki szkolnej
Sukces goni sukces ...
Kilka dni temu poznaliśmy wyniki REGIONALNEJ BYTOMSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (BOJA). W ścisłym finale, wśród dziesięciu najlepszych uczniów z pobliskich szkół, zaprezentuje się DANYLO KHARKO z klasy VIIa. Finaliści zobligowani są do nagrania krótkiego filmiku, w tym roku - reklamującego Bytom. Prelegenci muszą być widoczni na nagraniu, a ich wypowiedzi będą oceniane wedle kryteriów: zgodność z tematem, bogactwo i poprawność językowa oraz sposób prezentacji tematu (osobowość prelegenta, kreatywność).
Konkurs językowo-plastyczny „The Solar System”
Ogromne podziękowania dla uczniów klas IV-V, którzy zaangażowali się w konkurs językowo-plastyczny „The Solar System”. Wasze prace były przepiękne i ciężko było wyłonić najlepsze!
Fantastycznie zaprezentowali się również uczniowie klas VI-VIII, którzy stanęli do wyzwania wiedzowego, ale w formie interaktywnej! Uczniowie musieli zapoznać się z materiałem filmowym o Mikołaju Koperniku po angielsku, na którego podstawie stworzony został quiz na KAHOOCIE!
Świece okopowe dla Ukrainy
W ramach wolontariatu nasza szkoła dołączyła do akcji „Świece okopowe dla żołnierzy na Ukrainie”. Akcja prowadzona jest w różnych miastach Polski. Przy realizacji tej akcji nasza szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policji – Koło nr 9 w Chorzowie. Uczniowie przynoszą świece, resztki z niewypalonych do końca świec, wkłady do zniczy, które są surowcem do wykonania świec okopowych. Świece te, (ich domowe wytwarzanie oraz wykorzystanie można zobaczyć na filmikach w internecie), dają nie tylko światło ale niosą możliwość ugotowania wody i ogrzania.
20 – 24 lutego Tydzień Nauki w SP9 – Per aspera ad astra
Co my wiemy, to tylko kropelka.
Czego nie wiemy, to cały ocean.
[Izaak Newton]
więcPodążaj za swoją pasją i rób to, co lubisz.
[Albert Einstein]
Za nami bardzo intensywny tydzień, obfitujący w wydarzenia naukowe, kulturalne
i artystyczne.
Poniedziałek był dla uczniów spotkaniem z żywą lekcją historii. Klasy I – IV uczestniczyły w spotkaniu z rycerzami, klasy V- VI poznały zwyczaje szlachty i oręż husarii, natomiast klasom VII – VIII przybliżone zostały wydarzenia II wojny światowej.
Wtorek upłynął pod hasłem zmagań szachowych, recytatorskich i wiedzy. W turnieju szachowym wzięło udział prawie 60 zawodników, a trójka najlepszych graczy tj. Mikołaj Franke z 4C, Danylo Kharko z 7A oraz Jakub Michalec z 8A będzie reprezentować naszą szkołę podczas zawodów w TCK. W konkursie recytatorskim już tylu uczestników nie odnotowano, jednak wygrali ci, których dykcja, wyrazistość wypowiedzi i inte
Dzień Babci i Dziadka w Ic
Choć Dzień Babci i Dziadka w tym roku przypadł w ferie zimowe, to uczniowie klasy Ic z wychowawczynią postanowili uczcić ten dzień nieco później i 16 lutego zaprosili dziadków i babcie na przygotowany występ artystyczny. Oprócz śpiewów, wierszyków i laurek przygotowanych przez dzieci, dziadkowie mogli również zobaczyć przedstawienie teatralne pt. "Zielony Kapturek" przygotowane przez ich kochane wnuczki i wnuków. Dodatkową niespodzianką dla dziadków był śląski taniec "Trojak", który dzieci szlifowały podczas zajęć wychowania fizycznego przez kilka tygodni!
To był czas pełen rodzinnych spotkań, relacji i wzruszeń! Niemałym zaskoczeniem było to, że babcie i dziadkowie nieraz pokonali setki kilometrów, by brać udział w tym wydarzeniu!
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji!
Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku
Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku odbył się 24 lutego tego roku w ramach TYGODNIA NAUKI w naszej szkole.
W konkursie uczestniczyło 19 uczniów z klas 6-8.
Wyniki konkursu:
I miejsce:
Aleksandra Bursig kl. 8b
II miejsce:
Joanna Marć kl. 8b
III miejsce:
Zuzanna Wacławik kl. 8d
Gratulujemy zwycięzcom!
Tydzień Nauki
Już w tym tygodniu w naszej szkole będzie kosmicznie i naukowo! Bo to przecież tydzień, w którym obchodzić będziemy ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY - MIKOŁAJA KOPERNIKA!
W planach mamy m. in. żywą lekcję historii, konkursy: szachowy, recytatorski, wiedzy o Mikołaju Koperniku w j. angielskim, lekcje śląskiej godki i uroczystą akademię!
A początkiem tego wyjątkowego tygodnia jest przepiękna, KOSMICZNA GAZETKA wykonana przez p. Dianę Haidę! Dziękujemy!
MŁODZI CHEMICY
W środę 15 lutego z grupą ósmoklasistów odwiedziliśmy zaprzyjaźniony z naszą szkołą Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Młodzież naszej szkoły wykonywała osobiście pod czujnym okiem pracowników dydaktycznych Instytutu doświadczenia z zakresu chemii organicznej. Młodzi chemicy poznali reakcję chemiczną wykorzystywaną w alkomatach, a także tą wykorzystywaną do produkcji bombek choinkowych i luster. Dowiedzieli się jak odróżniać różne grupy alkoholi, a także tego, że oprócz kwasu solnego i siarkowego(VI), chemia zna również kwasy organiczne, a te "o zgrozo" także mogą tworzyć sole o najróżniejszych kolorach. Najważniejsze jak zwykle okazało się to, że doświadczenia mogli wykonywać sami własnymi rękami, a to przecież najskuteczniejsza metoda w osiąganiu wiedzy.
Dyskoteka walentynkowa
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 16 lutego od godziny 17:00 do 19:00 w budynku B odbyła się dyskoteka dla uczniów klas VI-VIII. Z tej okazji ogłoszono konkurs na najbardziej oryginalny strój. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie w domu przebrania według własnego pomysłu oraz zaprezentowanie stworzonego stroju podczas dyskoteki. Ocenie podlegały: oryginalność i pomysłowość, wkład pracy oraz estetyka wykonania stroju. Specjalnie powołane jury przyznało dwa równoległe pierwsze miejsca, które zajęli uczniowie klasy 8b: Karolina P. i Ksawery L. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas dyskoteki czuwali wychowawcy i opiekunowie SU.
Szkolne Walentynki już za nami...
Z okazji Dnia Zakochanych, by zachęcić dzieci i młodzież do okazywania sympatii i życzliwości, przygotowana została „Poczta Walentynkowa.” Uczniowie, którzy chcieli wyrazić swoje uczucia lub napisać coś miłego swojej sympatii umieszczali wpisy na karteczkach i wrzucali je do specjalnej skrzynki już w przeddzień Walentynek. 14 lutego po trzeciej lekcji wyjątkowi listonosze dostarczali listy i kartki do adresatów. Uśmiechy na twarzach i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane walentynki sprawiły wiele przyjemności obdarowanym. W tym dniu obowiązywał strój w kolorze czerwonym.
Laboratorium Przyszłości - ważenie z Thermomixem.
Czy z Thermomixem trzeba gotować?
Nie! Klasa Ic wraz z wychowawczynią kreatywnie wykorzystała to urządzenie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W ramach lekcji matematyki, przy pomocy Thermomixa, dzieci ważyły swoje piórniki, przybory szkolne i różne rzeczy. Porównywali wyniki swoich pomiarów i świetnie się przy tym bawili!
Taka matematyka w praktyce.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości
Konkurs o Mikołaju Koperniku
Z okazji Tygodnia Nauki w naszej szkole organizowany będzie konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Chętnych uczniów klas VI - VIII zapraszamy do udziału. Więcej informacji w linku:
https://www.canva.com/design/DAFZy1S4Lxk/cgFj62TaTX2GMTi9u9QNKg/view?utm_content=DAFZy1S4Lxk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
"Ach ta Pipi"
2 lutego klasy Ic, Ia i IIIa wybrały się do Tarnogórskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne "Ach ta Pipi". Przed wyjściem przypomnieli sobie zasady związane z wyjściem do teatru. Przedstawienie rozbawiało do łez, a momentami zapierało dech w piersiach!
Ludzie listy piszą ...
Często zadajemy sobie pytanie – czy w dzisiejszych czasach warto pisać listy tradycyjną metodą? Co takiego w ogóle daje nam ręczne napisanie listu? Wydawało by się, że w dzisiejszych czasach pisanie listów stało się zbędne. Nic bardziej mylnego! Tak jak podczas pandemii COVID-19 przekonaliśmy się, że żadne spotkanie online nie zastąpi spotkania face to face, tak samo żaden SMS, komunikator czy e-mail nie zastąpi tradycyjnie napisanego listu.
Akcja "Zima w mieście"
Podczas ferii zimowych w naszej szkole organizowana była akcja "Zima w mieście". W ramach półkolonii dzieci zwiedziły m. in. Palmiarnię Miejską w Gliwicach, Muzeum Tarnogórskie, Sztolnię Czarnego Pstrąga, Park Wodny w Tarnowskich Górach i Planetarium Śląskie. To były bardzo ekscytujące dwa turnusy!
Międzyszkolny konkurs fotograficzny
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boruszowicach zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegóły znajdują się w poniższym pliku:
Zima_w_obiektywie.odt
Godziny dzwonków
Środa 21.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych