Menu

 • Plan klas 1-3

  Plan klas 1-3

  Poniżej przedstawiamy plan klas 1-3.

  PLAN_1-3_ZDALNE.pdf

 • Czas Uczniowskiej Supermocy

  Czas Uczniowskiej Supermocy

  W naszej szkole od 21 października trwa Czas Uczniowskiej SuperMocy. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, Panią psycholog i bibliotekarzami odkrywają swoje mocne strony, pasje, talenty, wartości. Na szkolnym korytarzu mogli dodać sobie skrzydeł, poczuć siły z nich płynące. Piórka mocy wykonali sami dlatego jest w nich ogrom energii, która pobudzi do działania. Swoje moce uczniowie odkrywali również w imionach. Z plakatów ściennych mogli zabrać dobre słowo, a kolegów obdarować radosnymi karteczkami. Na drzwiach każdej klasy pojawiły się cytaty i plakaty motywujące. Klasy 1-3 od wtorku zapraszamy do Gabinetu Luster, a co w nich zobaczą?

  W świetlicy natomiast wyrosło piękne drzewo talentów. Dzieci tworzyły również kolorowe plakaty z pozytywnymi hasłami: "Jesteś wyjątkowy", "Jesteś super", "Możesz wszystko" oraz "Masz tę moc". Ozdabiały przygotowane wcześniej ilustracje z emotkami, kwiatami, sercami, koniczynami i słoniami na szczęście. Następnie przyklejały wszystko na kolorowe brystole. Plakaty zostały wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na korytarzu. Prócz tego świetliczaki tworzyły piórka, które ozdabiali i wypisywali na nich swoje mocne strony. Częściowo udało się stworzyć skrzydła. Piór jest jeszcze za mało, ale może uda się je dokończyć w następnym tygodniu. W piątek w świetlicy dzieci miały okazję poznać się lepiej, a także podzielić swoimi zaletami. Dla każdego losowane były zdania do uzupełnienia, np.: "Jestem dobry w...", " W przyszłości chcę...", " Moją siłą jest...", "Lubię być chwalony za...", itp.

  Nasze działania odbywaj się w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Tydzień Uczniowskiej Supermocy” przygotowanej przez Panie: J. Gadomską i K. Włodkowską

 • Mistrzowie Informatyki

  W naszej szkole w październiku rozpoczęły się zajęcia z cyklu Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadzone przez Pana Informatyka (Tomasz Mikołajczyk). Uczniowie poznali ideę algorytmów z wykorzystaniem Minecraft. Ze względu na troskę o bezpieczeństwo uczniów, przenosimy się czasowo do chmury (MS TEAMS). 

 • „HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA”

  „HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA”

  16.10.1978 r. słowa Habemus Papam z Placu Świętego Piotra w Rzymie obiegły cały świat. Nasz rodak kardynał  Karol Wojtyła został w ten dzień wybrany papieżem. Wiadomość ta napełniła  nas wówczas wielką radością. Dzisiaj mija 42 lata od tego wydarzenia.

  W porozumieniu z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, które przygotowało piękną wystawę z okazji 100 Rocznicy Urodzin naszego wielkiego rodaka Św. Jana Pawła II umieściliśmy na naszej stronie internetowej (poniżej) link do wystawy. Szkoła otrzymała licencję na umieszczenie linku jak również plakatów, które pojawią się w obu budynkach.

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

  https://artsandculture.google.com/exhibit/karol-wojty%C5%82a-narodziny/KQICToaicSVbKg

 • "Do serca przytul psa ..."

  Obchody Światowego Dnia Zwierząt przypadają 4 października  i rozpoczynają trwający 7 dni Tydzień Zwierząt. Z tej okazji poprosiliśmy uczniów, aby pochwalili się swoimi pupilami  przesyłając nam ich zdjęcia.  Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

  Zapraszamy do obejrzenia przepięknych, uroczych pupili naszych uczniów:

  https://www.canva.com/design/DAEJ9UqQLvU/duAPikXLSHhzQ548FpvjAg/view?utm_content=DAEJ9UqQLvU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink


  To bardzo radosne i wyjątkowe święto ma na celu uświadamiać, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają właśnie zwierzaki, a także przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim prawie do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
  Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i tym samym uczczenie święta swoich domowników.

  Organizatorki akcji: p. Maria Domańska i p. Ewa Topolska-Sowa

 • Wolontariat – lubimy pomagać

  Wolontariat – lubimy pomagać

  W ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli spontanicznie i pozytywnie na prośbę Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Uczniowie wsparli tę szlachetną akcję zakupując dowolną ilość cegiełek w cenie 2 zł każda. Zebrane fundusze zostały przekazane na rzecz Fundacji w kwocie 270 zł.

  Opiekunowie akcji:
  Pani Honorata Korczyńska i pani Maria Domańska

 • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

  W piątek 2 października świętowaliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od poniedziałku, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach organizowanych w ramach Tygodnia z Tabliczką Mnożenia. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV i V oraz klas III.

  Szkoła została przyozdobiona mądrymi sówkami, które przypomniały tabliczkę mnożenia - sowy przygotowali sami uczniowie.

   Od poniedziałku do czwartku zaś miłośnicy łamigłówek mogli zmierzyć się z zadaniami logicznymi związanymi z tabliczką mnożeniaW piątek - Święto Tabliczki Mnożenia - odbyło się podsumowanie konkursu na Mistrza Tabliczki Mnożenia, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród.
  Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w następnych konkursach.
  Lidia Brol nauczycielka matematyki.

 • DZIEŃ PUPILA

  DZIEŃ PUPILA

  Święty Franciszek z Asyżu, zwany  też Biedaczyną z Asyżu, jest patronem zwierząt. W dniu jego imienin - 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

   

  Dzień  Pupila – online

   

  W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi nie możemy przyjść
  z naszymi pupilami (zwierzakami) na boisko, tak jak to było w ubiegłym roku. Proponujemy i zachęcamy Was do zrobienia zdjęcia swojego pupila.
  Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem opiekuna danego zwierzaka oraz imię zwierzaka przynosicie do pani wicedyrektor Ewy Sowy
  lub do  pani Marii Domańskiej.

  Na zdjęcia czekamy do 2.10.2020

  Z przyniesionych zdjęć przygotujemy wystawę fotograficzną.

  ZAPRASZAMY

  Organizatorzy:
  wolontariat – Maria Domańska
  bibliotekarz – Ewa Sowa

 • Spotkanie Rady Rodziców

  Spotkanie Rady Rodziców

  Przypominamy, że we wtorek 22.IX. o godzinie 18:00 w budynku głównym odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

 • Samorząd Uczniowski

  W piątek w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego! 
  Skład Samorządu na ten rok szkolny wygląda następująco:

  Przewodnicząca: Zuzanna Krakowiak - VIIIc
  Zastępca Przewodniczącej: Daniel Kharko - Va
  Sekretarz: Anna Derewońko - VIIIb

  Wszystkim kandydatom dziękujemy za wysiłek, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia! 
   

 • Wybrane atrakcje turystyczne naszego miasta

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybrane atrakcje turystyczne centrum naszego miasta - wrzesień 2020.

  Wycieczka odbyła się w czwartek, po południu, 17.09.2020r. Opiekun grupy: Irena Łazowska. Wycieczka udała się, dopisała pogoda i dobry humor uczestników. 
  (Koło unijne dla kl. 6b.)

 • Obiady w formie cateringu - zapisy

  W zakładce dla rodzica znajduje się karta zgłoszenia dziecka na posiłki w formie cateringu (Budynek B). Zainteresowanych prosimy o pobieranie dokumentu. 

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  BUDYNEK A ul. Korczaka

   

  Powitanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej odbędzie się w  dużej sali gimnastycznej 1 września (wtorek) według poniższego harmonogramu:

  1a p. Pradellok o  godzinie 8:00 , przejście do sali 28

  1b p. Karwatka o godzinie 9:00, przejście do sali 36

  1c p. Lesiewicz o godzinie 10:00, przejście do sali 32

  Uczniowie klas pierwszych  wchodzić będą  do szkoły  wejściem od strony boiska szkolnego przy sali gimnastycznej pod opieką tylko jednego opiekuna.  Po pasowaniu przejdą do klas z wychowawcą.

   

  Pozostałe klasy spotkają się ze swoimi wychowawcami w korytarzu szkolnym, wchodzić będą głównym wejściem według następującego planu:

  lewa strona wejścia                                                                                         prawa strona wejścia

  4a p. Brol                                                      - 8:00 -                                                  5a p. Mikołajczyk

  4b p. Cwielong                                              - 8:30 -                                                  5b p. Łukomski

  4c p. Prudło                                                  - 9:00 -                                                  3a  p. Uliasz

  2a  p. Rajnisz                                                - 9.30 -                                                 3b  p. Dembecka

  2b  p. Smol                                                   - 10:00 -                                               3c  p. Wyder

  2c  p. Wieczorek                                           - 10.30

   

   

  BUDYNEK B ul. Sobieskiego

   

  Spotkanie uczniów  klas VI – VIII  z wychowawcami odbędzie się 1 września (wtorek) według poniższego harmonogramu:

  6a p. Lipińska o  godzinie 8:00

  6b p. Łazowska o  godzinie 8:20

  6c p. Gasztych o  godzinie 8:40

  6d p. Korczyńska o  godzinie 9:00

  7a p. Tyrtania o  godzinie 9:20

  7b p. Horzela  o  godzinie 9:40

  7c p. Gawronowska o  godzinie 10:00

  8a p. Rychlewicz o  godzinie 10:20

  8b p. Boroń – Żyrek o  godzinie 10:40

  8c p. Hilgner o  godzinie 11:00

   

  Uczniowie wchodzić będą  do szkoły  wejściem głównym od strony ulicy Sobieskiego, wychodzić z budynku wyjściem od strony boiska szkolnego.  

   

 • Listy uczniów klas pierwszych

  Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów, 

  Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych wywieszone będą od 18.08.2020r. do 21.08.2020r. na drzwiach budynku głównego szkoły przy ulicy Korczaka 2.

 • Informacje dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w pierwszej klasie

  W poniższym dokumencie kilka ważnych informacji dla rodziców naszych pierwszoklasistów.


  INFORMACJE_DLA_RODZICOW_DZIECI.docx

 • Informacja dot. odbioru zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty

  Zaświadczenia z wynikiem egzaminu ósmoklasisty można odebrać:

  31 lipca 2020 w godz. 10.00-15.00
  3 sierpnia 2020 w godz. 7.00-15.00


  Podczas odbioru należy mieć maseczkę oraz własny długopis.

  Zaświadczenia odbiera się w sekretariacie budynku głównego przy ul. Korczaka 2.

   

 • Nauczanie eksperymentalne

  Gmina Tarnowskie Góry od 01.05.2019 realizuje projekt pod nazwą „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs).

  Projekt prowadzony jest w 12 miejskich szkołach podstawowych ma na celu poprawę jakości procesu kształcenia i zwiększenie szans edukacyjnych uczniów. Zajęcia pozalekcyjne prowadzone są w zupełnie nowatorskiej metodzie z wykorzystaniem sprzętu komputerowego i multimedialnego, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania specjalistycznego systemu blended learning zakupionych w ramach w/w projektu.

  Projekt realizowany będzie do końca grudnia 2020 roku.

  Jego wartość to 2 653 012,31 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 2 387 711,08 zł. 

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

  Rozpoczynając ten rok szkolny nikt nie spodziewał się, że jego zakończenie będzie takie. Jednak mimo maseczek, odstępów i nieco innych okoliczności nie zabrakło uśmiechu, radości, gratulacji, podziękowań i wzruszeń.

  Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie,
  Dziękujemy wam za trud włożony, szczególnie w okresie zdalnego nauczania. Dziękujemy za wsparcie, dobre słowo i wszelką życzliwość. Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji! Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się już w normalności w murach naszej szkoły!

  Drodzy Absolwenci!
  Żal rozstawać się z Wami! Chcemy podziękować za te wspólne lata w Szkole Podstawowej nr 9. Dziękujemy za to,  że wiele razy mogliśmy liczyć na was, za reprezentowanie szkoły, za wasze starania i życzliwość. Życzymy Wam sukcesów, radości i spełnienia marzeń! Rozwijajcie się dalej i nie zapominajcie o nas!

  Wszystkiego co najlepsze życzą:

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - BUDYNEK B

  KLASY VI - VII

  Budynek B
  Wejście główne od ul. Sobieskiego – wręczenie przy portierni – wyjście drzwiami na boisko szkolne:
  8.00 – klasa 7a,
  8.30 – klasa 7b,
  9.00 – 7c, (przerwa techniczna)

  10.00 – klasa 6a,
  10.30 – klasa 6b,
  11.00 – klasa 6c,

   

  KLASY VIII

  Wejście na salę gimnastyczną bezpośrednio od strony boiska – wręczenie na sali – wyjście drzwiami na boisko szkolne:
  9.30 – klasa 8a
  11.00 – klasa 8b

  Przy odbiorze obowiązują rygory sanitarne.Uczniowie/rodzice obowiązkowo przychodzą w maseczkach, na wejściu będą dezynfekowane ręce.Z uczniem może przyjść tylko jeden rodzic.

  Uczniowie, którzy nie przyjdą na konkretną godzinę otrzymają świadectwo szkolne w sekretariacie szkoły wg harmonogramu dla rodziców.
  Rodziców prosimy o odbiór świadectw w sekretariacie szkoły przy ul. Korczaka 2 lub w godzinach wyznaczonych dla klasy u wychowawcy.
  W dniu 26.06.2020 od godz. 14.00-15.00
  W dniach 29.06-02.07 w godz. 7.00 – 16.00
  Od 03.07 w godz. 7.00-15.00

 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 BUDYNEK GŁÓWNY

  Budynek główny

  Wejście główne prawa strona – wręczenie przy drzwiach świetlicy – wyjście drzwiami przy stołówce w bloku sportowym:
  8.00 – klasa 4a,
  8.30 – klasa 4b,
  9.00 – 5a,
  9.30 – klasa 5b (przerwa techniczna)

  10.30 – klasa 2a,
  11.00 – klasa 2b,
  11.30 – klasa 2c


  Wejście główne lewa strona – wręczenie przy drzwiach sali nr 8 – wyjście drzwiami od strony dziedzińca wewnętrznego:
  8.00 – klasa 5c,
  8.30 – klasa 5d,
  9.00 – klasa 3a,
  9.30 – klasa 3b (przerwa techniczna)

  10.30 – klasa 3c,
  11.00 – klasa 1a,
  11.30 – klasa 1b,
  12.00 – klasa 1c.


  Przy odbiorze obowiązują rygory sanitarne.
  Uczniowie/rodzice obowiązkowo przychodzą w maseczkach, na wejściu będą dezynfekowane ręce.Z uczniem może przyjść tylko jeden rodzic.


  Uczniowie, którzy nie przyjdą na konkretną godzinę otrzymają świadectwo szkolne w sekretariacie szkoły wg harmonogramu dla rodziców.
  Rodziców prosimy o odbiór świadectw w sekretariacie szkoły przy ul. Korczaka 2 lub w godzinach wyznaczonych dla klasy u wychowawcy.
  W dniu 26.06.2020 od godz. 14.00-15.00
  W dniach 29.06-02.07 w godz. 7.00 – 16.00
  Od 03.07 w godz. 7.00-15.00

   

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
  ul. Korczaka 2
  42-600 Tarnowskie Góry

  Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
 • (+32) 285-40-92

Galeria zdjęć

Dane Osobowe

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Pan Maciej Korzuch,
mail: biuro@protecton.pl