• Pasowanie na Ucznia!

     • 10 października w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość! Nasi najmłodsi milusińscy zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika. Uczniowie wraz z paniami przygotowali piękną akademię. Sala gimnastyczna pękała w szwach. Były łzy wzruszenia, radości i uśmiechy! To był dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci! 

     • Tydzień kodowania w Dziewiątce

     • Jak co roku, w październiku uczestniczymy w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania. Tegoroczne działania przeprowadzamy we współpracy z Politechniką Łódzką oraz krakowską AGH, realizując projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych między innymi programujemy roboty Sphero, polskiego robota Photon, korzystamy z mikrokontrolerów naszpikowanych czujnikami - micro:bit. Korzystamy z języków programowania blokowych (np. Scratch) oraz tekstowych (np. Python). Wszystkie działania w ramach Codeweek realizowane są pod okiem Tomasza Mikołajczyka.

     • Sukcesy sportowe

     • W dniu 3 października 2019 r. w Parku Miejskim odbyły się Miejskie Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja „Dziewiątki” w składzie: Maks Machura, Krystian Wrzask, Kuba Zwoliński, Miłosz Kosik, Janusz Kuroń, Mateusz Widawski, Filip Zielonka oraz Kevin Janicki zajęła pierwsze miejsce! Wielkie gratulacje dla chłopaków. Jako reprezentanci Tarnowskich Gór na zawodach rejonowych, w dniu wczorajszym, uplasowaliśmy się na drugim miejscu, ustępując tylko SP 1 z Lublińca. Jeszcze raz WIELKIE BRAWA!

     • DZIEŃ PUPILA

     • 4 października był w naszej szkole dniem niezwykłym. W ramach obchodów Światowego Dzień Zwierząt, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów wraz z ich pupilami w szkolne progi. Trzeba przyznać, że przybyli licznie.
      Gośćmi honorowymi tego dnia były: pani Danuta Wnuk, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt” oraz pani Elwira Kuchara, technik weterynarii, absolwentka naszej szkoły. Obie Panie zaprezentowały nam swoich Pupili i udzieliły cennych informacji jak należy pielęgnować i karmić zwierzęta


      Najważniejszym punktem spotkania była runda honorowa i prezentacja czworonożnych przyjaciół. Mogliśmy podziwiać różnorodne rasy psów, kotów, świnki morskie, chomiki, myszki oraz żółwia. Każdy opiekun z dumą prezentował swojego Pupila i pozował do pamiątkowego zdjęcia

      Została też zorganizowana zbiórka karmy oraz środków czystości, która w tym roku została przekazana na rzecz Schroniska „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach

      Serdecznie dziękujemy pani Danucie Wnuk i pani Elwirze Kucharze za przybycie,  cenne rady i wskazówki co do opieki nad naszymi pupilami, natomiast rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w akcję i dostarczone dary.

      Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku mają swój dzień.  Obchody tego dnia w szkole, miały na celu przypomnienie i uświadomienie całej społeczności, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

      Na znak szacunku dla wszystkich zwierząt ma naszej planecie, przedstawiciele każdej klasy na jednej z przerw przybili tzw. „łapkę przyjaźni”. Następnie wykazując się kreatywnością, stworzyli plakaty obrazujące różnorodny świat zwierząt.

      Opiekunowie akcji:

      Pani Maria Domańska i pani Ewa Topolska-Sowa

     • Wolontariat- lubimy pomagać

     • Nasza szkoła od kilu lat współpracuje z PCK w Katowicach -  Odział w Bytomiu. 21.09.2019r  piętnastu  uczniów  klas ósmych pod opieką pani Marii Domańskiej włączyło się w Ogólnopolską akcję podczas Pikniku rodzinnego – Wyścig po zdrowie Expo 2019 – Tour de Polonia. Uczniowie wykazali się dużą  odwagą, otwartością i wrażliwością na drugiego człowieka oraz profesjonalną wiedzą, w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na Rynku tarnogórskim.

     • Dzień pupila

     • Już wkrótce odbędzie się w naszej szkole "Dzień pupila". Wszystkie informacje zostały umieszczone na gazetkach Samorządu Uczniowskiego w obu budynkach. 

     • Centrum Mistrzostwa Informatycznego w SP9

     • W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole realizowane będą zajęcia w ramach grantu “Centrum Mistrzostwa Informatycznego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Centrum Mistrzostwa Informatycznego zapewnia uczestnictwo w prestiżowym projekcie o zasięgu ogólnopolskim.  

      Celem projektu jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

      Rekrutacja trwa. Rodzice uczniów zaproszonych do projektu zostaną poinformowani poprzez e-dziennik. W tegorocznej edycji planowane jest utworzenie dwóch grup dla klas V.

      Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

       

     • A czas płynie...

     • W tym roku uczniowie naszej szkoły brali udział w pochodzie gwarkowskim pod hasłem :
      "Czas jest drogi, szybko leci, korzystajcie z niego dzieci!"
      Uczniowie nieśli czasomierze: klepsydry, zegarki na ręce oraz duże zegary, apelując abyśmy cenny czas
      naszego życia wykorzystali mądrze i dobrze.
      W pochodzie mieliśmy też  ukazany „przekrój” życia człowieka:  okres niemowlęcy, dzieciństwo, lata szkolne, dorosłość... 
      Pamiętajmy: CZAS UCIEKA!!

      Zapraszamy do fotorelacji! 

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

     • Wakacje, wakacje i po wakacjach... Szybko minął czas odpoczynku i wakacyjnej beztroski. Czas wracać do szkoły. Dla niektórych to już kolejny powrót, ale są też tacy, którzy pierwszy raz wkraczają w szkolne progi. Wszystkim życzymy wielu sukcesów, radości i satysfakcji w tym roku szkolnym! 

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9


       

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się  w poniedziałek 2 września o godzinę 8.00.

      Klasy I – V zapraszamy do budynku głównego przy ulicy Korczaka, klasy VI – VIII na ulicę Sobieskiego.

      Uczniowie klas I spotkają się z dyrekcją i wychowawcami w dużej sali gimnastycznej, pozostali uczniowie

      w swoich salach lekcyjnych zgodnie z harmonogramem.


      Msza Św. w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli  i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 9

      zostanie odprawiona w poniedziałek o godzinie 8.45 w kościele MBKP.

      Uczniowie pozostają pod opieką wychowawców podczas nabożeństwa oraz powrotu z kościoła do szkoły.

       

      Dyrekcja szkoły

       


       

       

       

       


       

       

       

       

       

       

       

     • Zakończenie Roku Szkolnego

     • Przyszedł czas podsumowań naszej całorocznej pracy. W tym uroczystym dniu otrzymaliśmy wiele gratulacji, nagród, wyróżnień i dyplomów za osiągnięcia, które zdobyliśmy! Pożegnaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki a podczas akademii mieliśmy zaszczyt gościć wspaniałych gości! Gratulujemy tych małych i tych wielkich sukcesów a absolwentom życzymy powodzenia! Do zobaczenia po wakacjach! Zapraszamy do fotorelacji!

     • Pomagamy!

     • Uczniowie naszej szkoły Julia i Jakub oraz ich młodsza siostra Natalia potrzebują naszej pomocy! Może właśnie dzięki Twojemu wsparciu te wspaniałe dzieciaki będą mogły widzieć normalnie! 
      Szczegóły dotyczące ich choroby i wszystkie informacje potrzebne, by wesprzeć rodzeństwo znajdują się pod linkiem: 
      https://www.ratujmywzrok.pl/

      POMAGAJMY, BO DOBRO POWRACA! 

     • Dzień Mamy w Ia

     • Klasa Ia z okazji Dnia Mamy przygotowała niespodziankę dla swoich mam. Dzieci bardzo zaangażowały się w to wydarzenie. Przez cały rok szkolny robiły album, który każda z mam otrzymała w prezencie. Dodatkowo dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Nawet mamy mogły nauczyć się kilku tanecznych kroków. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Zapraszamy do fotorelacji! 

     • Podsumowanie Konkursu "Bezpieczne Wakacje"

     • W szkolnym konkursie plastycznym ,, Bezpieczne wakacje” wzięło udział bardzo dużo uczniów z najmłodszych klas I- III. Prace były naprawdę bardzo wakacyjne, staranne i uczniowie wykazali się oryginalnym podejściem do tematu.
      Jury wybrało najciekawsze prace. Gratulujemy nagrodzonym osobom.
       
      1 miejsce:
      Magdalena Kulawik- III b
      Gaja Abłamowicz- II b
      2 miejsce:
      Julia Chudy- II a
      Bartek Szyguła- III b
      3 miejsce:
      Zuzanna Piesak- II a
      Maja Płonka- III b
      Wyróżnienia:
      Marlena Fedków- II b
      Elena Widera - I c
      Magdalena Falińska- II a
      Gratulacje :-) Życzymy udanych wakacji
      Organizatorzy: Izabela Białek, Zofia Lesiewicz

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     • Dnia 19 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego według

      następującego harmonogramu:

      w budynku głównym

      - dla klas 4 – 6 o godzinie 8.00

      - dla klas 1 – 3 o godzinie 10.00

      w budynku przy ul. Sobieskiego

      - dla klas 7 , 8 i oddziałów gimnazjalnych o godzinie 10.00

     • Udział w warsztatach laboratoryjnych z chemii

     • 13 czerwca 2019 roku 21 uczniów z klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej wzięło udział w warsztatach laboratoryjnych z chemii w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

      Uczniowie pod opieką pani dr Moniki Pędras samodzielnie wykonywali proste doświadczenia chemiczne z zakresu chemii organicznej, powtarzając treści poznane na lekcjach chemii i dotyczące właściwości alkoholi, kwasów karboksylowych, aldehydów, ketonów, białek, cukrów i tłuszczów.

      Postawa uczniów podczas warsztatów spotkała się z uznaniem i pochwałą pań prowadzących zajęcia. Uczniowie mogli przez krótka chwilę poczuć się jak prawdziwi naukowcy i zadowoleni ze swojej pracy opuszczali Instytut Chemii. Ich entuzjazmu nie zminimalizował nawet doskwierający upał.

      Warsztaty zorganizowały pani Dorota Horzela- nauczyciel chemii i pani Beata Koperska- pedagog.

     • Gala Papieska 2019

     • W czwartek 6 czerwca b.r. w sali TCK odbyła się Gala Finałowa XIV Edycji Tarnogórskiego Konkursu Papieskiego „Szukałeś nas – Jesteśmy”. Ten konkurs, zainicjowany przez Burmistrza Miasta i radnych Rady Miejskiej wpisał się w harmonogram pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą jako „Żywy pomnik dla świętego Jana Pawła II”. Biorą w nim udział wychowankowie przedszkoli i szkół naszego miasta ukazując poprzez swoje talenty, umiejętności i wiedzę, że osoba papieża Jana Pawła II i jego nauczanie jest ważne i aktualne także dziś. Tegoroczna edycja jako motto miała słowa papieża wypowiedziane w czasie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 r.: "Niech zstąpi Duch Twój…I odnowi oblicze ziemi…Tej ziemi”. Tematyka tej edycji wpisała się zatem dokładnie w program upamiętnienia 40 - lecia pielgrzymki, która zainspirowała Polaków, a przez nich także inne narody, do zmian światopoglądowych i politycznych. Szczegółowym celem konkursu było natomiast dostrzeżenie prawdy, że Duch Święty otwiera człowieka na perspektywę świętości, która kształtuje się na  drodze życia sakramentami i przez nie rozwija nasze człowieczeństwo. Podkreśliła to także scenka ukazująca postacie znane z historii, które w sposób szczególny identyfikowane były poprzez konkretne sakramenty. Na uroczystej gali obecni byli:  Ordynariusz diecezji gliwickiej ks. bp. Jan Kopiec, włodarze miasta z Burmistrzem panem Arkadiuszem Czechem na czele, pracownicy Wydziału Edukacji Sportu i Zdrowia z panią Aliną Konopką – Naczelnikiem tegoż wydziału, radni Rady Miejskiej, księża proboszczowie tarnogórskich parafii, dyrektorzy tarnogórskich przedszkoli i szkół podstawowych, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim laureaci konkursu papieskiego w liczbie 57. W czasie uroczystej  gali nie zabrakło wzruszeń podczas prezentowania przez laureatów swoich talentów w formie recytacji, piosenek oraz scenki przygotowanej przez uczniów  Szkoły Podstawowej nr 9. Dyrektorzy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dla swoich szkół album pt. „Święci na każdy dzień”. Natomiast laureaci, w zależności od grupy wiekowej, otrzymali klocki Lego bądź karty podarunkowe. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i radnych Rady Miejskiej. Organizatorem tegorocznej gali była Szkoła Podstawowa Nr 9 pod kierunkiem pani Marii Domańskiej oraz nauczycieli: pani Ewy Topolskiej Sowy, pani Wioletty Prudło - Janus oraz pani Bronisławy Opary.

      Wszystkim laureatom ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

     • Mam Talent!

     •           Dnia 7 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs „ Mam Talent”,  podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.  Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.  Każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoją chwilę sławy. Mimo  towarzyszącej tremy, uczniowie spisali  się świetnie wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach: plastycznej, muzycznej i tanecznej.
      Oto wyniki tego konkursu:

      I miejsce – Alina Shkoliarenko IVc ( praca plastyczna )                                            
      II miejsce – Paulina Skorupa IVa i Bartosz  (taniec)
      III miejsce – Tina Donii  IVd  (gra na flecie)

      Wszystkim uczniom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!! Musimy pamiętać, że w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Do zobaczenia za rok !

                     

       

     • Kolejny sukces dziewcząt SP 9

     • A tak mało brakowało. Mecz rozstrzygnięty rzutami karnymi. No cóż... II miejsce w zawodach rejonowych w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
   • sp_9@interia.pl
   • (+32) 285-40-92
   • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
   • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
   • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
  • Logowanie