• Działania proekologiczne

     • Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki nakrętek. Z jednej strony takie działanie pomaga potrzebującym, z drugiej strony jednocześnie dbamy o naszą planetę, odpowiedzialnie segregując odpady. Pojemniki-sreduszka znajdziecie już praktycznie w całym mieście. Najbliżej budynków naszej szkoły znajdują się pojemniki przy "Hali Targowej" oraz przy Szkole Podstawowej nr 3. 

     • Sukcesy naszych ósmoklasistek z języka angielskiego

     • Miło jest nam poinformować, iż dwie uczennice z klas VIII wykazały się nie lada talentami w dwóch konkursach II edycji Dni Brytyjskich zorganizowanych przez Salezjański Zespół Szkół w Tarnowskich Górach. Chętnych do wzięcia udziału w konkursach plastycznym i  konkursie na piosenkę anglojęzyczną było wielu (i w tym miejscu wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i motywację! Na szczególne wyróżnienie zasługują tutaj: Julka Chudy z klasy IVa, Daria Kulejewska z VIIc, Zuzia Krakowiak z VIIIc oraz Karolina Jędruszek z VIIIc - dziewczyny jesteście SUPER!!!).Jednak zwycięstwo w konkursie na piosenkę anglojęzyczną zapewniła sobie utalentowana NATALIA FROELICH z klasy VIII a wykonując klimatyczny utwór Jassie Ware "Say you love me"  zajmując I miejsce wśród wszystkich zgłoszonych uczestników! BRAWO!!!!! Natomiast w konkursie plastycznym ”Landmarks and symbols of Ireland”, w którym należało przedstawić ciekawe miejsca lub symbole Irlandii, fantastyczną pracę wykonała uczennica klasy VIIIb -  JULKA KOZŁOWSKA, która zajęła II miejsce!!! GRATULACJE DZIEWCZYNY!!!W załączeniu praca plastyczna Julki pt.:"They say the clouds are lower in Ireland... I say Ireland is closer to heaven"

     • Wiosna idzie, a z nią sukcesy!

     • Uczennica klasy VI b Aleksandra Bursig zdobyła II miejsce w MIĘDZYSZKOLNYM  KONKURSIE LITERACKO – PLASTYCZNYM: „WIOSNA TUŻ, TUŻ” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 z Tarnowskich Gór. Praca konkursowa obejmowała dwie formy: autorski wiersz o tematyce wiosennej oraz pracę plastyczną obrazującą treść wiersza. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z przepięknym wierszem napisanym przez Olę i ilustracją do niego, które znajdziecie poniżej! Oli serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

      „Wiosna idzie...”

      I. Słonko coraz mocniej grzeje
      leci muszka – w głos się śmieje.
      Śnieg z trawników znika szybko
      Hiacynt wyrósł z ziemi gibko.

      II. Dzionek coraz dłuższy wstaje,
      słońce witaminki daje.
      Ludziom energii przybyło.
      Ach jak pięknie! Ach jak miło!

      III. Już trawniki jak dywany.
      Są żonkile, tulipany,
      przebiśniegi i krokusy.
      Wiosna idzie, nastaw uszu!

      IV. Idzie wiosna, idzie nowe.
      Zdejmij czapkę, wystaw głowę.
      Zobacz piękno dookoła,
      to cud życia, pochyl czoła!


      Aleksandra Bursig

     • DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

     • Tak jak w wielu szkołach również w naszej uczniowie podjęli temat dbania o planetę Ziemię. W ramach lekcji techniki w klasach 4-6 wykonywali prace pod kierunkiem p. Anny Lach.

      Poniżej kolaże prac uczniowskich.

     • Narodowy Spis Powszechny

     • Szkoła Podstawowa nr 9 przypomina, że od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.
       

      Więcej informacji na stronie: https://spis.gov.pl/

      oraz w poniższym załączniku.

     • Wyniki konkursu

     • Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Vladyslava Chukanova z klasy IIa zajęła 2 miejsce w konkursie plastyczno - językowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Tarnowskich Górach. Należało stworzyć piękną wielkanocną kartkę, ozdobić ją, a życzenia napisać w języku niemieckim. W kategorii uczniów klas II Vladyslava Chukanova zajęła 2 miejsce. Brawo Vlada Pozostałym laureatom również serdecznie gratulujemy! 

     • Laureat Olimpusa

     • W styczniu przeprowadzona została w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus” – sesja zimowa.

      W konkursowych zmaganiach z chemii wzięło udział 10 uczniów klas VII i VII, a w konkursie matematycznym – 8 uczniów klas VI i VII.

      W konkursie z chemii najlepsza okazała się Zuzanna Krakowiak z klasy VIIIC, a w konkursie z matematyki wysokie miejsca zajęli: Jakub Michalec i Adam Kalinowski z klasy VIA.

      Tytuł laureata w sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Olimpus” z matematyki zdobył Kacper Wieczorek z klasy VIIB, zajmując w nim 9 miejsce.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Kartka świąteczna - konkurs j. niemiecki.

     • WIELKANOC minęła, ale z pewnością nastrój świąteczny pozostał. Prezentuję kochani Osterkarten, które wykonali uczniowie klas II i III na zajęciach mniejszości niemieckiej. Niestety tylko dwie kartki mogły przejść do ścisłego finału, który odbędzie się w SP 11 w Tarnowskich Górach. Trzymamy kciuki!! Serdecznie dziękuję kochani za wzięcie udziału w konkursie. Jesteście bardzo utalentowani! 

     • Życzenia wielkanocne

     • "Regina Caeli, laetare, alleluia,
      Quia quem meruisti portare, alleluia,
      Resurrexit, sicut dixit, alleluia,
      Ora pro nobis Deum, alleluia".

       

      Zdrowych, spokojnych

      Świąt Wielkiej Nocy,

      pełnych nadziei i radości płynących

      ze Zmartwychwstania Pańskiego

      wszystkim pracownikom szkoły,

      uczniom oraz Waszym rodzinom

      składa

      Dyrektor Szkoły

     • Życzeń moc!

     • Do życzeń przesłaych przez klasy czwarte dołączają się również uczniowie, którzy na lekcjach techniki wykonali urocze wielkanocne kurczaczki! Zapraszamy do kolorowej galerii! :) 

     • Świąteczne życzenia

     • Najpiękniejsze świąteczne wielkanocne życzenia ślą w formie kartek wykonanych na lekcjach informatyki uczniowie klas czwartych wraz z p. Renatą Cwielong.

     • "Tydzień Mózgu" w klasach 4-8

     • Ludzki mózg to narząd pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”. Stanowi niespełna 2% masy ciała człowieka, a generuje tyle dobra. Z tych powodów warto było przyjrzeć się bliżej tym fascynującym komórkom w ramach Tygodnia Mózgu. Uczniowie klas 4-8 razem ze swoimi wychowawcami w każdym dniu tygodnia realizowali inne zagadnienie związane z mózgiem.

      DZIEŃ PIERWSZY – Mózg – centrum dowodzenia
      zadania: zbieranie informacji o budowie i działaniu mózgu, opracowanie plakatów i wykonanie modeli mózgu.

      DZIEŃ DRUGI – Dieta, która wspomaga pracę mózgu
      zadanie: wykonanie graficznej notatki, tzw. sketchnotkę dotyczącej sposobów dbania o mózg,
      - ułożenie wiersza na temat sposobów dbania o mózg (tzw. fitness mózgu).

      DZIEŃ TRZECI – Trening kreatywności, pamięci i logicznego myślenia
      zadania do wyboru:
      - zadanie na dobry początek lekcji, np.: krzyżówka, gra logiczna, quiz;

      - mnemotechniki – trening pamięci, kodowanie, tangramy i inne

      - stworzenie osobistego „Pudełka Inspiracji”, w którym znajdą się wskazówki dotyczące sposobów uczenia się i dbania o mózg

      - inne: tangramy, kodowanie, gry interaktywne, ….


      DZIEŃ CZWARTY – Złudzenia optyczne

      Zadanie: obejrzenie filmu i stworzenie własnej iluzji https://www.youtube.com/watch?v=RZwfR3WrwgQ

      DZIEŃ PIĄTY Mózg sportowców – dlaczego reaguje o wiele szybciej?

      Zadanie:  zaplanowanie aktywności fizycznej na każdy dzień, w tym ćwiczeń na przerwy między lekcjami.

      Zapraszamy do galerii.

     • Pudełeczka, szkatułki.... drewniane cuda!

     • Prace w drewnie wymagają specjanych narzędzi i umiejętności, lecz dla naszych uczniów to żaden problem! Dzieci z klas piątych na lekcjach techniki wykonały przepiękne szkatułki i pudełeczka. Te praktyczne zadanie wykonały z wielkim skupieniem i uruchamiając przy tym swoją wyobraźnię. Zdobienia szkatułek sprawiają, że prezentują się one wyśmienicie, co można zauważyć na załączonych zdjęciach! Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na świąteczny upominek to do dzieła! 

     • "Tydzień mózgu" na lekcjach informatyki

     • Podobnie jak na innych przedmiotach również w ramach lekcji informatyki uczniowie naszej szkoły wykonywali prace dotyczące mózgu i jego działania wykorzystując różne aplikacje i narzędzia informatyczne np.: Crello, Canva, Easelly, ToonyTool, Paint, Word.

      Poniżej przykłady prac naszych uczniów.

      Nauczyciel: p. Renata Cwielong

     • Obchody Światowego Dnia Wody

     • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.
      To nie tylko święto, o którym zwyczajnie - warto wiedzieć.

      Sami możemy codziennymi działaniami, zadbać o zasoby wody, włączając się w działania proekologiczne. Chociażby:

      * pijąc przebadaną wodę z kranu zamiast butelkowanej
      * dbając o instalację wodną (cieknący kran to ogromna strata wody)
      * podlewając rośliny w ogródku wcześnie rano lub późnym wieczorem
      * zbierając deszczówkę.

      Gorąco zachęcamy do takich działań!

     • Wiosna, ach to Ty!

     • Choć za oknem nie widać jeszcze wiosennej aury to astronomiczna wiosna już zawitała u nas! Dlatego uczniowie klas IV i VI na zajęciach plastycznych powitali wiosnę pięknymi kwiatami!
       

     • Tydzień Mózgu

     • W dniach 10.03.2021 - 16.03.2021 w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Mózgu. Uczniowie klas młodszych wykonywali zadania związane z tym wydarzeniem w szkole, natomiast starsi uczniowie wykorzystywali swoje umiejętności pracy zdalnej i również włączyli się do tego wydarzenia. Do Tygodnia Mózgu włączyła się również świetlica szkolna.
      Podczas "Tygodnia Mózgu" uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zbudowany jest mózg, za co odpowiada w naszym organiźmie oraz jak należy o niego dbać. W szkole pojawiła się wystawa dotycząca produktów, które powinniśmy spożywać, żeby wspomagać pracę naszego mózgu. By rozwijać kreatywność dzieci wykonywały prace plastyczne "myślanki", plakaty, mapy myśli, śpiewali piosenki o mózgu i pisali wiersze o tym bardzo ważnym organie. Tworzyli także "mózgowe czapeczki" i mózgu z plasteliny, starając się oddać charakterystyczny kształt organu, przypominający orzech włoski. Uczniowie układali też zdania z wyrazem „mózg”, opowiadali o nim i wymyślali śmieszne mózgowe historyjki.
      W czasie “Tygodnia Mózgu” nie zabrakło quizów, łamigłówek i zabaw ćwiczących pamięć oraz koncentrację. 
      To był bardzo barwny tydzień, a co najważniejsze uczniowie wiele mogli się dowiedzieć jak wspomagać pracę mózgu, krótko mówiąc: Jak się uczyć, żeby się nauczyć? 
      Zapraszamy do kolorowej fotorelacji! 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
   • sp_9@interia.pl
   • (+32) 285-40-92
   • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
   • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
   • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
  • Logowanie