• Filmowy Konkurs: "Wykorzystanie matematyki w życiu codziennym"

     • Uczniowie naszej szkoły: Iza z kl. V i jej brat  Wojtek z kl. III nagrali film, w którym pokazują, że znajomość matematyki  jest bardzo  przydatna w życiu codziennym.  Ich film zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym: Niech para się postara.

      Gratulujemy serdecznie

     • KONKURS BIBLIJNY

     • W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną Konkurs Biblijny odbędzie się w innym terminie, który zostanie  podany w odpowiednim czasie przez Kurię Diecezji Gliwickiej.

    • Czas Uczniowskiej Supermocy
     • Czas Uczniowskiej Supermocy

     • W naszej szkole od 21 października trwa Czas Uczniowskiej SuperMocy. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, Panią psycholog i bibliotekarzami odkrywają swoje mocne strony, pasje, talenty, wartości. Na szkolnym korytarzu mogli dodać sobie skrzydeł, poczuć siły z nich płynące. Piórka mocy wykonali sami dlatego jest w nich ogrom energii, która pobudzi do działania. Swoje moce uczniowie odkrywali również w imionach. Z plakatów ściennych mogli zabrać dobre słowo, a kolegów obdarować radosnymi karteczkami. Na drzwiach każdej klasy pojawiły się cytaty i plakaty motywujące. Klasy 1-3 od wtorku zapraszamy do Gabinetu Luster, a co w nich zobaczą?

      W świetlicy natomiast wyrosło piękne drzewo talentów. Dzieci tworzyły również kolorowe plakaty z pozytywnymi hasłami: "Jesteś wyjątkowy", "Jesteś super", "Możesz wszystko" oraz "Masz tę moc". Ozdabiały przygotowane wcześniej ilustracje z emotkami, kwiatami, sercami, koniczynami i słoniami na szczęście. Następnie przyklejały wszystko na kolorowe brystole. Plakaty zostały wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na korytarzu. Prócz tego świetliczaki tworzyły piórka, które ozdabiali i wypisywali na nich swoje mocne strony. Częściowo udało się stworzyć skrzydła. Piór jest jeszcze za mało, ale może uda się je dokończyć w następnym tygodniu. W piątek w świetlicy dzieci miały okazję poznać się lepiej, a także podzielić swoimi zaletami. Dla każdego losowane były zdania do uzupełnienia, np.: "Jestem dobry w...", " W przyszłości chcę...", " Moją siłą jest...", "Lubię być chwalony za...", itp.

      Nasze działania odbywaj się w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Tydzień Uczniowskiej Supermocy” przygotowanej przez Panie: J. Gadomską i K. Włodkowską

     • Mistrzowie Informatyki

     • W naszej szkole w październiku rozpoczęły się zajęcia z cyklu Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadzone przez Pana Informatyka (Tomasz Mikołajczyk). Uczniowie poznali ideę algorytmów z wykorzystaniem Minecraft. Ze względu na troskę o bezpieczeństwo uczniów, przenosimy się czasowo do chmury (MS TEAMS). 

    • „HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA”
     • „HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA”

     • 16.10.1978 r. słowa Habemus Papam z Placu Świętego Piotra w Rzymie obiegły cały świat. Nasz rodak kardynał  Karol Wojtyła został w ten dzień wybrany papieżem. Wiadomość ta napełniła  nas wówczas wielką radością. Dzisiaj mija 42 lata od tego wydarzenia.

      W porozumieniu z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, które przygotowało piękną wystawę z okazji 100 Rocznicy Urodzin naszego wielkiego rodaka Św. Jana Pawła II umieściliśmy na naszej stronie internetowej (poniżej) link do wystawy. Szkoła otrzymała licencję na umieszczenie linku jak również plakatów, które pojawią się w obu budynkach.

      Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

      https://artsandculture.google.com/exhibit/karol-wojty%C5%82a-narodziny/KQICToaicSVbKg

     • "Do serca przytul psa ..."

     • Obchody Światowego Dnia Zwierząt przypadają 4 października  i rozpoczynają trwający 7 dni Tydzień Zwierząt. Z tej okazji poprosiliśmy uczniów, aby pochwalili się swoimi pupilami  przesyłając nam ich zdjęcia.  Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

      Zapraszamy do obejrzenia przepięknych, uroczych pupili naszych uczniów:

      https://www.canva.com/design/DAEJ9UqQLvU/duAPikXLSHhzQ548FpvjAg/view?utm_content=DAEJ9UqQLvU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink


      To bardzo radosne i wyjątkowe święto ma na celu uświadamiać, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają właśnie zwierzaki, a także przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim prawie do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
      Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i tym samym uczczenie święta swoich domowników.

      Organizatorki akcji: p. Maria Domańska i p. Ewa Topolska-Sowa

    • Wolontariat – lubimy pomagać
     • Wolontariat – lubimy pomagać

     • W ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli spontanicznie i pozytywnie na prośbę Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Uczniowie wsparli tę szlachetną akcję zakupując dowolną ilość cegiełek w cenie 2 zł każda. Zebrane fundusze zostały przekazane na rzecz Fundacji w kwocie 270 zł.

      Opiekunowie akcji:
      Pani Honorata Korczyńska i pani Maria Domańska

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

     • W piątek 2 października świętowaliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od poniedziałku, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach organizowanych w ramach Tygodnia z Tabliczką Mnożenia. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV i V oraz klas III.

      Szkoła została przyozdobiona mądrymi sówkami, które przypomniały tabliczkę mnożenia - sowy przygotowali sami uczniowie.

       Od poniedziałku do czwartku zaś miłośnicy łamigłówek mogli zmierzyć się z zadaniami logicznymi związanymi z tabliczką mnożeniaW piątek - Święto Tabliczki Mnożenia - odbyło się podsumowanie konkursu na Mistrza Tabliczki Mnożenia, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród.
      Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w następnych konkursach.
      Lidia Brol nauczycielka matematyki.

    • DZIEŃ PUPILA
     • DZIEŃ PUPILA

     • Święty Franciszek z Asyżu, zwany  też Biedaczyną z Asyżu, jest patronem zwierząt. W dniu jego imienin - 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

       

      Dzień  Pupila – online

       

      W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi nie możemy przyjść
      z naszymi pupilami (zwierzakami) na boisko, tak jak to było w ubiegłym roku. Proponujemy i zachęcamy Was do zrobienia zdjęcia swojego pupila.
      Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem opiekuna danego zwierzaka oraz imię zwierzaka przynosicie do pani wicedyrektor Ewy Sowy
      lub do  pani Marii Domańskiej.

      Na zdjęcia czekamy do 2.10.2020

      Z przyniesionych zdjęć przygotujemy wystawę fotograficzną.

      ZAPRASZAMY

      Organizatorzy:
      wolontariat – Maria Domańska
      bibliotekarz – Ewa Sowa

     • Samorząd Uczniowski

     • W piątek w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego! 
      Skład Samorządu na ten rok szkolny wygląda następująco:

      Przewodnicząca: Zuzanna Krakowiak - VIIIc
      Zastępca Przewodniczącej: Daniel Kharko - Va
      Sekretarz: Anna Derewońko - VIIIb

      Wszystkim kandydatom dziękujemy za wysiłek, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia! 
       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • BUDYNEK A ul. Korczaka

       

      Powitanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej odbędzie się w  dużej sali gimnastycznej 1 września (wtorek) według poniższego harmonogramu:

      1a p. Pradellok o  godzinie 8:00 , przejście do sali 28

      1b p. Karwatka o godzinie 9:00, przejście do sali 36

      1c p. Lesiewicz o godzinie 10:00, przejście do sali 32

      Uczniowie klas pierwszych  wchodzić będą  do szkoły  wejściem od strony boiska szkolnego przy sali gimnastycznej pod opieką tylko jednego opiekuna.  Po pasowaniu przejdą do klas z wychowawcą.

       

      Pozostałe klasy spotkają się ze swoimi wychowawcami w korytarzu szkolnym, wchodzić będą głównym wejściem według następującego planu:

      lewa strona wejścia                                                                                         prawa strona wejścia

      4a p. Brol                                                      - 8:00 -                                                  5a p. Mikołajczyk

      4b p. Cwielong                                              - 8:30 -                                                  5b p. Łukomski

      4c p. Prudło                                                  - 9:00 -                                                  3a  p. Uliasz

      2a  p. Rajnisz                                                - 9.30 -                                                 3b  p. Dembecka

      2b  p. Smol                                                   - 10:00 -                                               3c  p. Wyder

      2c  p. Wieczorek                                           - 10.30

       

       

      BUDYNEK B ul. Sobieskiego

       

      Spotkanie uczniów  klas VI – VIII  z wychowawcami odbędzie się 1 września (wtorek) według poniższego harmonogramu:

      6a p. Lipińska o  godzinie 8:00

      6b p. Łazowska o  godzinie 8:20

      6c p. Gasztych o  godzinie 8:40

      6d p. Korczyńska o  godzinie 9:00

      7a p. Tyrtania o  godzinie 9:20

      7b p. Horzela  o  godzinie 9:40

      7c p. Gawronowska o  godzinie 10:00

      8a p. Rychlewicz o  godzinie 10:20

      8b p. Boroń – Żyrek o  godzinie 10:40

      8c p. Hilgner o  godzinie 11:00

       

      Uczniowie wchodzić będą  do szkoły  wejściem głównym od strony ulicy Sobieskiego, wychodzić z budynku wyjściem od strony boiska szkolnego.  

       

     • Listy uczniów klas pierwszych

     • Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów, 

      Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych wywieszone będą od 18.08.2020r. do 21.08.2020r. na drzwiach budynku głównego szkoły przy ulicy Korczaka 2.

     • Informacja dot. odbioru zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty

     • Zaświadczenia z wynikiem egzaminu ósmoklasisty można odebrać:

      31 lipca 2020 w godz. 10.00-15.00
      3 sierpnia 2020 w godz. 7.00-15.00


      Podczas odbioru należy mieć maseczkę oraz własny długopis.

      Zaświadczenia odbiera się w sekretariacie budynku głównego przy ul. Korczaka 2.

       

     • Nauczanie eksperymentalne

     • Gmina Tarnowskie Góry od 01.05.2019 realizuje projekt pod nazwą „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs).

      Projekt prowadzony jest w 12 miejskich szkołach podstawowych ma na celu poprawę jakości procesu kształcenia i zwiększenie szans edukacyjnych uczniów. Zajęcia pozalekcyjne prowadzone są w zupełnie nowatorskiej metodzie z wykorzystaniem sprzętu komputerowego i multimedialnego, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania specjalistycznego systemu blended learning zakupionych w ramach w/w projektu.

      Projekt realizowany będzie do końca grudnia 2020 roku.

      Jego wartość to 2 653 012,31 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 2 387 711,08 zł. 

     • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     • Rozpoczynając ten rok szkolny nikt nie spodziewał się, że jego zakończenie będzie takie. Jednak mimo maseczek, odstępów i nieco innych okoliczności nie zabrakło uśmiechu, radości, gratulacji, podziękowań i wzruszeń.

      Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie,
      Dziękujemy wam za trud włożony, szczególnie w okresie zdalnego nauczania. Dziękujemy za wsparcie, dobre słowo i wszelką życzliwość. Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji! Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się już w normalności w murach naszej szkoły!

      Drodzy Absolwenci!
      Żal rozstawać się z Wami! Chcemy podziękować za te wspólne lata w Szkole Podstawowej nr 9. Dziękujemy za to,  że wiele razy mogliśmy liczyć na was, za reprezentowanie szkoły, za wasze starania i życzliwość. Życzymy Wam sukcesów, radości i spełnienia marzeń! Rozwijajcie się dalej i nie zapominajcie o nas!

      Wszystkiego co najlepsze życzą:

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
   • sp_9@interia.pl
   • (+32) 285-40-92
   • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
   • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
   • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
  • Logowanie