• Działania proekologiczne

• Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki nakrętek. Z jednej strony takie działanie pomaga potrzebującym, z drugiej strony jednocześnie dbamy o naszą planetę, odpowiedzialnie segregując odpady. Pojemniki-sreduszka znajdziecie już praktycznie w całym mieście. Najbliżej budynków naszej szkoły znajdują się pojemniki przy "Hali Targowej" oraz przy Szkole Podstawowej nr 3.

• Sukcesy naszych ósmoklasistek z języka angielskiego

• Miło jest nam poinformować, iż dwie uczennice z klas VIII wykazały się nie lada talentami w dwóch konkursach II edycji Dni Brytyjskich zorganizowanych przez Salezjański Zespół Szkół w Tarnowskich Górach. Chętnych do wzięcia udziału w konkursach plastycznym i  konkursie na piosenkę anglojęzyczną było wielu (i w tym miejscu wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i motywację! Na szczególne wyróżnienie zasługują tutaj: Julka Chudy z klasy IVa, Daria Kulejewska z VIIc, Zuzia Krakowiak z VIIIc oraz Karolina Jędruszek z VIIIc - dziewczyny jesteście SUPER!!!).Jednak zwycięstwo w konkursie na piosenkę anglojęzyczną zapewniła sobie utalentowana NATALIA FROELICH z klasy VIII a wykonując klimatyczny utwór Jassie Ware "Say you love me"  zajmując I miejsce wśród wszystkich zgłoszonych uczestników! BRAWO!!!!! Natomiast w konkursie plastycznym ”Landmarks and symbols of Ireland”, w którym należało przedstawić ciekawe miejsca lub symbole Irlandii, fantastyczną pracę wykonała uczennica klasy VIIIb -  JULKA KOZŁOWSKA, która zajęła II miejsce!!! GRATULACJE DZIEWCZYNY!!!W załączeniu praca plastyczna Julki pt.:"They say the clouds are lower in Ireland... I say Ireland is closer to heaven"