• Życzenia wielkanocne

     • "Regina Caeli, laetare, alleluia,
      Quia quem meruisti portare, alleluia,
      Resurrexit, sicut dixit, alleluia,
      Ora pro nobis Deum, alleluia".

       

      Zdrowych, spokojnych

      Świąt Wielkiej Nocy,

      pełnych nadziei i radości płynących

      ze Zmartwychwstania Pańskiego

      wszystkim pracownikom szkoły,

      uczniom oraz Waszym rodzinom

      składa

      Dyrektor Szkoły

     • Życzeń moc!

     • Do życzeń przesłaych przez klasy czwarte dołączają się również uczniowie, którzy na lekcjach techniki wykonali urocze wielkanocne kurczaczki! Zapraszamy do kolorowej galerii! :) 

     • Świąteczne życzenia

     • Najpiękniejsze świąteczne wielkanocne życzenia ślą w formie kartek wykonanych na lekcjach informatyki uczniowie klas czwartych wraz z p. Renatą Cwielong.

     • "Tydzień Mózgu" w klasach 4-8

     • Ludzki mózg to narząd pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”. Stanowi niespełna 2% masy ciała człowieka, a generuje tyle dobra. Z tych powodów warto było przyjrzeć się bliżej tym fascynującym komórkom w ramach Tygodnia Mózgu. Uczniowie klas 4-8 razem ze swoimi wychowawcami w każdym dniu tygodnia realizowali inne zagadnienie związane z mózgiem.

      DZIEŃ PIERWSZY – Mózg – centrum dowodzenia
      zadania: zbieranie informacji o budowie i działaniu mózgu, opracowanie plakatów i wykonanie modeli mózgu.

      DZIEŃ DRUGI – Dieta, która wspomaga pracę mózgu
      zadanie: wykonanie graficznej notatki, tzw. sketchnotkę dotyczącej sposobów dbania o mózg,
      - ułożenie wiersza na temat sposobów dbania o mózg (tzw. fitness mózgu).

      DZIEŃ TRZECI – Trening kreatywności, pamięci i logicznego myślenia
      zadania do wyboru:
      - zadanie na dobry początek lekcji, np.: krzyżówka, gra logiczna, quiz;

      - mnemotechniki – trening pamięci, kodowanie, tangramy i inne

      - stworzenie osobistego „Pudełka Inspiracji”, w którym znajdą się wskazówki dotyczące sposobów uczenia się i dbania o mózg

      - inne: tangramy, kodowanie, gry interaktywne, ….


      DZIEŃ CZWARTY – Złudzenia optyczne

      Zadanie: obejrzenie filmu i stworzenie własnej iluzji https://www.youtube.com/watch?v=RZwfR3WrwgQ

      DZIEŃ PIĄTY Mózg sportowców – dlaczego reaguje o wiele szybciej?

      Zadanie:  zaplanowanie aktywności fizycznej na każdy dzień, w tym ćwiczeń na przerwy między lekcjami.

      Zapraszamy do galerii.

     • Pudełeczka, szkatułki.... drewniane cuda!

     • Prace w drewnie wymagają specjanych narzędzi i umiejętności, lecz dla naszych uczniów to żaden problem! Dzieci z klas piątych na lekcjach techniki wykonały przepiękne szkatułki i pudełeczka. Te praktyczne zadanie wykonały z wielkim skupieniem i uruchamiając przy tym swoją wyobraźnię. Zdobienia szkatułek sprawiają, że prezentują się one wyśmienicie, co można zauważyć na załączonych zdjęciach! Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na świąteczny upominek to do dzieła! 

     • "Tydzień mózgu" na lekcjach informatyki

     • Podobnie jak na innych przedmiotach również w ramach lekcji informatyki uczniowie naszej szkoły wykonywali prace dotyczące mózgu i jego działania wykorzystując różne aplikacje i narzędzia informatyczne np.: Crello, Canva, Easelly, ToonyTool, Paint, Word.

      Poniżej przykłady prac naszych uczniów.

      Nauczyciel: p. Renata Cwielong

     • Obchody Światowego Dnia Wody

     • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.
      To nie tylko święto, o którym zwyczajnie - warto wiedzieć.

      Sami możemy codziennymi działaniami, zadbać o zasoby wody, włączając się w działania proekologiczne. Chociażby:

      * pijąc przebadaną wodę z kranu zamiast butelkowanej
      * dbając o instalację wodną (cieknący kran to ogromna strata wody)
      * podlewając rośliny w ogródku wcześnie rano lub późnym wieczorem
      * zbierając deszczówkę.

      Gorąco zachęcamy do takich działań!

     • Wiosna, ach to Ty!

     • Choć za oknem nie widać jeszcze wiosennej aury to astronomiczna wiosna już zawitała u nas! Dlatego uczniowie klas IV i VI na zajęciach plastycznych powitali wiosnę pięknymi kwiatami!
       

     • Tydzień Mózgu

     • W dniach 10.03.2021 - 16.03.2021 w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Mózgu. Uczniowie klas młodszych wykonywali zadania związane z tym wydarzeniem w szkole, natomiast starsi uczniowie wykorzystywali swoje umiejętności pracy zdalnej i również włączyli się do tego wydarzenia. Do Tygodnia Mózgu włączyła się również świetlica szkolna.
      Podczas "Tygodnia Mózgu" uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zbudowany jest mózg, za co odpowiada w naszym organiźmie oraz jak należy o niego dbać. W szkole pojawiła się wystawa dotycząca produktów, które powinniśmy spożywać, żeby wspomagać pracę naszego mózgu. By rozwijać kreatywność dzieci wykonywały prace plastyczne "myślanki", plakaty, mapy myśli, śpiewali piosenki o mózgu i pisali wiersze o tym bardzo ważnym organie. Tworzyli także "mózgowe czapeczki" i mózgu z plasteliny, starając się oddać charakterystyczny kształt organu, przypominający orzech włoski. Uczniowie układali też zdania z wyrazem „mózg”, opowiadali o nim i wymyślali śmieszne mózgowe historyjki.
      W czasie “Tygodnia Mózgu” nie zabrakło quizów, łamigłówek i zabaw ćwiczących pamięć oraz koncentrację. 
      To był bardzo barwny tydzień, a co najważniejsze uczniowie wiele mogli się dowiedzieć jak wspomagać pracę mózgu, krótko mówiąc: Jak się uczyć, żeby się nauczyć? 
      Zapraszamy do kolorowej fotorelacji! 

     • Projekt Unijny


     • Projekt „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs).

      CEL: Poprawa jakości procesu kształcenia w 12 Szkołach Podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tarnowskie Góry, umożliwiająca zwiększenie szans edukacyjnych 1867uczniów(897K) poprzez:

      - organizację zajęć przyczyniających się do wzrostu ich kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz właściwych postaw i umiejętności, w tym wsparcie ucznia ze specjalnymi potrzebami,

      - organizację zajęć prowadzonych metodą eksperymentu przyczyniających się do wzrostu ich kompetencji matematyczno-przyrodniczych,

      - wzrost kompetencji 288 n-li (260K) w zakresie zgodnym z zaplanowanym wsparciem na rzecz uczniów - wzbogacenie zaplecza dydaktycznego szkoły, wyposażenie szkolnych pracowni i wdrożenie nowych metod kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

      ZADANIA:

      Cel zostanie osiągnięty poprzez organizację:

      -zajęć wyrównawczych, rozszerzających podstawę programową, kół zainteresowań oraz pozaszkolnych, specjalistycznych, doradztwa edukacyjnego

      -zajęć prowadzonych metodą eksperymentu

      -podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli

      -wyposażenie i doposażenie bazy dydaktycznej w sprzęt i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych

      EFEKTY: Nabycie przez uczniów i nauczycieli pożądanych kompetencji i kwalifikacji oraz podniesienie jakości kształcenia w 12 Szkołach Podstawowych Gminy Tarnowskie Góry

      OKRES REALIZACJI: 01.05.2019 r. - 31.12.2020 r.

       

      Wartość całkowita 2 653 012,31 PLN

      Dofinansowanie 2 387 711,08 PLN

      w tym ze środków UE 2 255 060,46 PLN

     • Żaglówką przez świat...

     • Model żaglówki, wymagał nauki kopiowania wzoru przez kalkę techniczną, starannego wycięcia i połączenia elementów klejem.
      Nie była to najłatwiejsza praca, a jak sobie z nią poradzili uczniowie klas 5, można zobaczyć na zdjęciach.

     • Sztuka dekoracji

     • Dom – w całym jego zakresie, min. prawidłowe ułożenie zastawy stołowej i elementy dekoracji stołu – serwetki, które są nieodłącznym elementem dekoracji stołu. Odpowiedni wzór do różnego rodzaju uroczystości; święta, urodziny czy kawa ze znajomymi. Dla naszych uczniów dekoracja stołu to nic strasznego! Efekty można zobaczyć na zdjęciach!

     • Origami

     • Technika uczy nas o różnego rodzaju materiałach, min. o papierze, jego właściwościach, sposobie produkcji, łączeniu i zastosowaniu. W ramach lekcji poznawaliśmy origami – sztukę składania papieru, pochodząca z Chin.
      Pojawiło się mnóstwo żab, kogutów i lisów oraz kilka prac dowolnych. Zapraszamy do fotorelacji!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
    • sp_9@interia.pl
    • (+32) 285-40-92
    • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
    • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
    • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
   • Logowanie