• Czas Uczniowskiej Supermocy
     • Czas Uczniowskiej Supermocy

     • W naszej szkole od 21 października trwa Czas Uczniowskiej SuperMocy. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, Panią psycholog i bibliotekarzami odkrywają swoje mocne strony, pasje, talenty, wartości. Na szkolnym korytarzu mogli dodać sobie skrzydeł, poczuć siły z nich płynące. Piórka mocy wykonali sami dlatego jest w nich ogrom energii, która pobudzi do działania. Swoje moce uczniowie odkrywali również w imionach. Z plakatów ściennych mogli zabrać dobre słowo, a kolegów obdarować radosnymi karteczkami. Na drzwiach każdej klasy pojawiły się cytaty i plakaty motywujące. Klasy 1-3 od wtorku zapraszamy do Gabinetu Luster, a co w nich zobaczą?

      W świetlicy natomiast wyrosło piękne drzewo talentów. Dzieci tworzyły również kolorowe plakaty z pozytywnymi hasłami: "Jesteś wyjątkowy", "Jesteś super", "Możesz wszystko" oraz "Masz tę moc". Ozdabiały przygotowane wcześniej ilustracje z emotkami, kwiatami, sercami, koniczynami i słoniami na szczęście. Następnie przyklejały wszystko na kolorowe brystole. Plakaty zostały wywieszone na drzwiach wejściowych oraz na korytarzu. Prócz tego świetliczaki tworzyły piórka, które ozdabiali i wypisywali na nich swoje mocne strony. Częściowo udało się stworzyć skrzydła. Piór jest jeszcze za mało, ale może uda się je dokończyć w następnym tygodniu. W piątek w świetlicy dzieci miały okazję poznać się lepiej, a także podzielić swoimi zaletami. Dla każdego losowane były zdania do uzupełnienia, np.: "Jestem dobry w...", " W przyszłości chcę...", " Moją siłą jest...", "Lubię być chwalony za...", itp.

      Nasze działania odbywaj się w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Tydzień Uczniowskiej Supermocy” przygotowanej przez Panie: J. Gadomską i K. Włodkowską

     • Mistrzowie Informatyki

     • W naszej szkole w październiku rozpoczęły się zajęcia z cyklu Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadzone przez Pana Informatyka (Tomasz Mikołajczyk). Uczniowie poznali ideę algorytmów z wykorzystaniem Minecraft. Ze względu na troskę o bezpieczeństwo uczniów, przenosimy się czasowo do chmury (MS TEAMS). 

    • „HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA”
     • „HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA”

     • 16.10.1978 r. słowa Habemus Papam z Placu Świętego Piotra w Rzymie obiegły cały świat. Nasz rodak kardynał  Karol Wojtyła został w ten dzień wybrany papieżem. Wiadomość ta napełniła  nas wówczas wielką radością. Dzisiaj mija 42 lata od tego wydarzenia.

      W porozumieniu z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, które przygotowało piękną wystawę z okazji 100 Rocznicy Urodzin naszego wielkiego rodaka Św. Jana Pawła II umieściliśmy na naszej stronie internetowej (poniżej) link do wystawy. Szkoła otrzymała licencję na umieszczenie linku jak również plakatów, które pojawią się w obu budynkach.

      Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

      https://artsandculture.google.com/exhibit/karol-wojty%C5%82a-narodziny/KQICToaicSVbKg

     • "Do serca przytul psa ..."

     • Obchody Światowego Dnia Zwierząt przypadają 4 października  i rozpoczynają trwający 7 dni Tydzień Zwierząt. Z tej okazji poprosiliśmy uczniów, aby pochwalili się swoimi pupilami  przesyłając nam ich zdjęcia.  Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

      Zapraszamy do obejrzenia przepięknych, uroczych pupili naszych uczniów:

      https://www.canva.com/design/DAEJ9UqQLvU/duAPikXLSHhzQ548FpvjAg/view?utm_content=DAEJ9UqQLvU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink


      To bardzo radosne i wyjątkowe święto ma na celu uświadamiać, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają właśnie zwierzaki, a także przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim prawie do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.
      Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i tym samym uczczenie święta swoich domowników.

      Organizatorki akcji: p. Maria Domańska i p. Ewa Topolska-Sowa

    • Wolontariat – lubimy pomagać
     • Wolontariat – lubimy pomagać

     • W ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli spontanicznie i pozytywnie na prośbę Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty". Uczniowie wsparli tę szlachetną akcję zakupując dowolną ilość cegiełek w cenie 2 zł każda. Zebrane fundusze zostały przekazane na rzecz Fundacji w kwocie 270 zł.

      Opiekunowie akcji:
      Pani Honorata Korczyńska i pani Maria Domańska

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

     • W piątek 2 października świętowaliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się od poniedziałku, uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach organizowanych w ramach Tygodnia z Tabliczką Mnożenia. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV i V oraz klas III.

      Szkoła została przyozdobiona mądrymi sówkami, które przypomniały tabliczkę mnożenia - sowy przygotowali sami uczniowie.

       Od poniedziałku do czwartku zaś miłośnicy łamigłówek mogli zmierzyć się z zadaniami logicznymi związanymi z tabliczką mnożeniaW piątek - Święto Tabliczki Mnożenia - odbyło się podsumowanie konkursu na Mistrza Tabliczki Mnożenia, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród.
      Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w następnych konkursach.
      Lidia Brol nauczycielka matematyki.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
    • sp_9@interia.pl
    • (+32) 285-40-92
    • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
    • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
    • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
   • Logowanie