• Makiety placu zabaw

     • Uczniowie klas 6 nie marnują czasu, każda chwila jest wykorzystana na naukę.Praca zdalna nie przeszkadza w realizacji tematów z Techniki, przykłady kreatywności, zaangażowania i pomysłowości można zobaczyć w galerii makiet placu zabaw.

     • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • II semestr rozpoczął się sukcesem 2 naszych uczennic w konkursach z języka angielskiego.

       
      Jednym z konkursów, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród starszych uczniów naszej szkoły jest BOJA. BOJA to Regionalna Bytomska Olimpiada Języka Angielskiego, której głównym celem  jest sprawdzenie umiejętności językowych uczniów klas VII i VIII oraz motywowanie ich do dalszej efektywnej nauki.  Do I etapu (szkolnego) w formie testu gramatyczno-leksykalnego  przystąpiło 8 uczniów naszej szkoły.
      7 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 32 w Bytomiu odbył się II etap olimpiady do którego zakwalifikowała się  JOANNA MUNSCH  z klasy VII a. Gratulujemy!!!

      6 marca 2020 r. odbyła się gala wręczenia nagród konkursów zorganizowanych przez Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach. W konkursie plastycznym ”Landmarks of English Speaking Countries” należało przedstawić ciekawe miejsca w krajach obszaru anglojęzycznego. Fantastyczną pracę wykonała nasza utalentowana JULKA MOCEK z klasy VIII b, która zajęła II miejsce!!! Wielkie brawa!!!

     • Godziny pracy sekretariatu

     • W dniach od 17.03 do 25.03 sekretariat szkoły będzie pełnił DYŻUR TELEFONICZNY w godzinach 8:00 - 14:30 pod nr telefonu 32 285-40-92. Termin obowiązywania może ulec zmianie.

     • Materiały dla 8-klasistów

     • Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od 16 marca na stronę www.cke.gov.pl

     • Życiodajna woda

     • Na zajęciach koła przyrodniczego kl.5, zainspirowani projektem Veolii "H2O to jest" postanowiliśmy sprawdzić czy czysta woda jest rzeczywiście tylko H2O . Zainspirowani wiedzą z internetu wykonaliśmy plakat pt. " Życie w kropli wody". Okazuje się, że w wodzie można znaleźć sporą ilość mikroskopijnych organizmów, o których istnieniu nie wiedzieliśmy. 

     • Projektanci Mody

     • Na lekcji Techniki nie ma nudy. Uczniowie klas piątych wcielili się w role projektantów mody.
      Samodzielnie  tworzyli modele i dopasowali im stroje wg własnej wyobraźni i potrzeby.

     • Dzień Patrona

     • 18.02.2020r. i 19.02.2020r. obchodziliśmy w naszej szkole urodziny naszego patrona Mikołaja Kopernika. Z tej okazji uczniowie klas drugich wraz ze swoimi Paniami przygotowali uroczystą akademię. Zapraszamy do barwnej fotorelacji z tego wydarzenia! 

     • POWIATOWY KONKURS WIEDZY "COPERNICANA"

     • „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?…
      A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą… nazywają astronomią…”

                             Mikołaj Kopernik

      LAUREACI „COPERNICANY” WYŁONIENI!

                     4 marca 2020 r. poznaliśmy laureatów Powiatowego Konkursu Wiedzy „Copernicana”. W drużynowym finale, który odbył się w auli budynku B przy ulicy Sobieskiego uczestniczyły 3 drużyny z klas III i 4 drużyny z klas VII-VIII. Uczniowie rozwiązywali zadania z różnych dziedzin wiedzy, zróżnicowane pod względem formy i trudności. Kolejność miejsc w I kategorii przedstawia się następująco:

      Laureat: Szkoła Podstawowa nr 9

      II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10

      III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12

       

      W kategorii klas VII-VIII po zaciętej dogrywce o trzecie miejsce szkoły uplasowały się następującej kolejności:

      Laureat: Szkoła Podstawowa nr 10

      II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9

      III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15

      IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 16

      Laureaci zostali uhonorowani statuetkami z wizerunkiem patrona konkursu czyli Mikołaja Kopernika.

      Swoje nagrody odebrali również zwycięzcy konkursów indywidualnych. W klasach III w konkursie interdyscyplinarnym:

      I miejsce – uczeń SP 9

      II miejsce – uczeń SP 10

      III miejsce – uczeń  SP 12

       

      W kategorii klas VII:

      W KONKURSIE Z HISTORII

      I miejsce – uczeń SP 9

      II miejsce – uczeń SP 10

      III miejsce – uczeń SP 5

       

      W KONKURSIE Z GEOGRAFII

      I miejsce – uczennica SP 9

      II miejsce – uczeń SP 16

      II miejsce – uczeń SP 10

      III miejsce – uczeń SP 13

       

      W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      I miejsce – uczeń SP 16

      II miejsce – uczennica SP 15

      III miejsce – uczeń SP 10

      W kategorii klas VIII:

      W KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO

      „Dyktando z nutką historii”

      I miejsce – uczennica SP 13

      II miejsce – uczennica SP 9

      III miejsce – uczennica SP 6

       

      W KONKURSIE Z MATEMATYKI

      I miejsce – uczeń SP 15

      II miejsce – uczeń SP 5

      II miejsce – uczeń SP 10

      III miejsce – uczennica SP 9

      III miejsce – uczeń SP 6

       

      W KONKURSIE Z BIOLOGII

      I miejsce – uczeń SP 10

      II miejsce – uczennica SP 12

      II miejsce – uczennica SP 6

      III miejsce – uczennica SP 9

      Nagrody otrzymali również zwycięzcy konkursu plastyczno-leksykalnego „Młody językoznawca” dla uczniów klas IV-VI:

      I miejsce – uczennica SP 10

      II miejsce – uczennica SP 13

      III miejsce – uczennica SP 14

                     Patronat nad konkursem objęli: Kurator Oświaty w Katowicach, Starosta Powiatu Tarnogórskiego oraz Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry. Dziękujemy za ufundowanie nagród Starostwu, Urzędowi Miejskiemu, Radzie Dzielnicy Śródmieście -Centrum i Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele naszej szkoły.

                     Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku.

     • Warsztaty profilaktyczne

     • W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się cykl warsztatów profilaktycznych prowadzonych między innymi przez pracowników Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii oraz stowarzyszenia Falochron. Dzieci z klas młodszych uczyły się jak być dobrym kolegą oraz jak bezpiecznie poruszać sięw internecie. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat mnemotechnik – czyli sposobów ułatwiających zapamiętanie, przechowywanie i przypominanie sobie informacji. Uczniowie klas starszych brali udział w zajęciach na temat: „Przeciwdziałanie agresji rówieśniczej” , „ Depresja i inne problemy okresu dorastania".Podczas warsztatów na temat hejtu „HE(JT)LP ME! (O hejcie)” - uczniowie przyglądali się temu zjawisku z różnych stron, by wypracować własne stanowisko wobec tego niewłaściwego procederu. Sprzyjać temu ma przypomnienie zasad „netykiety”, czyli etykiety internetowej oraz zrozumienie pojęcia ‘empatia’ w odniesieniu do świata wirtualnego.„ Smaki życia czyli debata o dopalaczach” - celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

     • Mistrzowie informatyki

     • Z początkiem marca, uczniowie kół zainteresowań pod opieką p. Mikołajczyka, mieli możliwość programowania obiektowo robotów mBot oraz Photon. Oprogramowali między innymi ekran LED, silniki, buzzer, czy prosty czujnik ruchu.

      Dzięki współpracy szkoły z Fundacją Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci”, firmą Synerise zajmującą się sztuczną inteligencją, czy uczelniami wyższymi - Politechnika Łódzką oraz krakowską AGH w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, uczniowie mają kontakt z technologiami jutra. Dziękujemy!

     • Żołnierze Wyklęci – uczniowie o nich pamiętają

     • „Zaszumiałaś, Polsko, biało-czerwonymi skrzydłami

      Dumnym orłem zawisłaś tam, hen, pod obłokami,

      Pieśń żołnierska, co czyn Twych bohaterów sławi,

      Odbiła się echem od morza aż do Tater gran”.

                                                       (Krystyna Śliwińska, Wyklętym)

      28 lutego 2020 delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką pani Marii Domańskiej udała się na cmentarz św. Józefa aby złożyć kwiaty, zapalić znicz oraz ofiarować modlitwę Żołnierzom Wyklętym - Ofiarom Komunizmu. W tym dniu cała społeczność szkolna podczas lekcji  zapoznała  się z historią Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie uczcili bohaterskich żołnierzy minutą ciszy  oddając w ten sposób hołd i szacunek tym którzy mieli odwagę przeciwstawić się złu, abyśmy mogli być ludźmi wolnymi.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
    • sp_9@interia.pl
    • (+32) 285-40-92
    • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
    • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
    • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
   • Logowanie