• Okulary dla Afryki

     • Już drugi raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej zbiórce używanych okularów "Okulary dla Afryki". Udało się nam razem zebrać aż 95 okularów, które zostały wcześniej przez uczniów wyczyszczone i opakowane. Mamy nadzieję, że okulary trafią do najbardziej potrzebujących i posłużą jeszcze przez wiele lat. Koordynatorem zbiórki była pani A. Boroń-Żyrek

     • Wyjazd do teatru

     • W październiku uczniowie klasy ósmej udali się do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakl pt. „Balladyna”. Sztuka zrobiła na młodzieży duże wrażenie głównie ze względu na oprawę scenograficzną i kostiumy, nastrojową muzykę oraz bardzo dobrą grę aktorską. Mimo, iż dzieło klimatem odbiegało od romantycznego dramatu, to nadal poruszało istotne dla młodego człowieka kwestie: dobra i zła, władzy, miłości, prawdy, pogoni za sukcesem i bogactwem. Spektakl na pewno wzbogacił wiedzę o teatrze oraz nauczył krytycznego odbioru sztuki teatralnej. Wycieczkę zorganizowała A. Boroń-Żyrek.

     • Szkoła Pamięta!

     •  „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.

                                                                                                      Ks. Jan Twardowski

      Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 pamiętają o tych którzy pracowali w ich szkołach, mieście a odeszli do wieczności. Delegacja młodzieży pod opieką pani Marii Domańskiej 25 października 2019 odwiedziła  grób zmarłych tarnogórskich duszpasterzy (ks. Michała Lewka, ks. Prałata Zygmunta Trochę i innych), którzy mieli wpływ na nauczanie i kształtowanie życia niejednego tarnogórzanina. Uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze, odmówili modlitwę, a nauczyciel wspomniał młodzieży zasłużonych kapłanów. W ten sposób szkoła włączyła się w ogólnopolską Akcję zorganizowaną przez MEN – „Szkoła pamięta”.

     • Pasowanie na Ucznia!

     • 10 października w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość! Nasi najmłodsi milusińscy zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika. Uczniowie wraz z paniami przygotowali piękną akademię. Sala gimnastyczna pękała w szwach. Były łzy wzruszenia, radości i uśmiechy! To był dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci! 

     • Tydzień kodowania w Dziewiątce

     • Jak co roku, w październiku uczestniczymy w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania. Tegoroczne działania przeprowadzamy we współpracy z Politechniką Łódzką oraz krakowską AGH, realizując projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych między innymi programujemy roboty Sphero, polskiego robota Photon, korzystamy z mikrokontrolerów naszpikowanych czujnikami - micro:bit. Korzystamy z języków programowania blokowych (np. Scratch) oraz tekstowych (np. Python). Wszystkie działania w ramach Codeweek realizowane są pod okiem Tomasza Mikołajczyka.

     • Sukcesy sportowe

     • W dniu 3 października 2019 r. w Parku Miejskim odbyły się Miejskie Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja „Dziewiątki” w składzie: Maks Machura, Krystian Wrzask, Kuba Zwoliński, Miłosz Kosik, Janusz Kuroń, Mateusz Widawski, Filip Zielonka oraz Kevin Janicki zajęła pierwsze miejsce! Wielkie gratulacje dla chłopaków. Jako reprezentanci Tarnowskich Gór na zawodach rejonowych, w dniu wczorajszym, uplasowaliśmy się na drugim miejscu, ustępując tylko SP 1 z Lublińca. Jeszcze raz WIELKIE BRAWA!

     • DZIEŃ PUPILA

     • 4 października był w naszej szkole dniem niezwykłym. W ramach obchodów Światowego Dzień Zwierząt, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów wraz z ich pupilami w szkolne progi. Trzeba przyznać, że przybyli licznie.
      Gośćmi honorowymi tego dnia były: pani Danuta Wnuk, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy Kąt” oraz pani Elwira Kuchara, technik weterynarii, absolwentka naszej szkoły. Obie Panie zaprezentowały nam swoich Pupili i udzieliły cennych informacji jak należy pielęgnować i karmić zwierzęta


      Najważniejszym punktem spotkania była runda honorowa i prezentacja czworonożnych przyjaciół. Mogliśmy podziwiać różnorodne rasy psów, kotów, świnki morskie, chomiki, myszki oraz żółwia. Każdy opiekun z dumą prezentował swojego Pupila i pozował do pamiątkowego zdjęcia

      Została też zorganizowana zbiórka karmy oraz środków czystości, która w tym roku została przekazana na rzecz Schroniska „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach

      Serdecznie dziękujemy pani Danucie Wnuk i pani Elwirze Kucharze za przybycie,  cenne rady i wskazówki co do opieki nad naszymi pupilami, natomiast rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w akcję i dostarczone dary.

      Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku mają swój dzień.  Obchody tego dnia w szkole, miały na celu przypomnienie i uświadomienie całej społeczności, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

      Na znak szacunku dla wszystkich zwierząt ma naszej planecie, przedstawiciele każdej klasy na jednej z przerw przybili tzw. „łapkę przyjaźni”. Następnie wykazując się kreatywnością, stworzyli plakaty obrazujące różnorodny świat zwierząt.

      Opiekunowie akcji:

      Pani Maria Domańska i pani Ewa Topolska-Sowa

     • Wolontariat- lubimy pomagać

     • Nasza szkoła od kilu lat współpracuje z PCK w Katowicach -  Odział w Bytomiu. 21.09.2019r  piętnastu  uczniów  klas ósmych pod opieką pani Marii Domańskiej włączyło się w Ogólnopolską akcję podczas Pikniku rodzinnego – Wyścig po zdrowie Expo 2019 – Tour de Polonia. Uczniowie wykazali się dużą  odwagą, otwartością i wrażliwością na drugiego człowieka oraz profesjonalną wiedzą, w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na Rynku tarnogórskim.

     • Dzień pupila

     • Już wkrótce odbędzie się w naszej szkole "Dzień pupila". Wszystkie informacje zostały umieszczone na gazetkach Samorządu Uczniowskiego w obu budynkach. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
    • sp_9@interia.pl
    • (+32) 285-40-92
    • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
    • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
    • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
   • Logowanie