Wycieczka do Wrocławia
W środę, 13 października 2021r. odbyła się klasowa wycieczka do Wrocławia kl. 7b i 7c wraz z opiekunami. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis"- polecamy wszystkim zainteresowanym wodą - to centrum wiedzy o wodzie. Potem byliśmy w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego - zobaczyliśmy ogród w jesiennej szacie, wystawę dyń, olbrzymią roślinę - gunnerę brazylijską, której liście osiągają nawet 2 m średnicy, basen dla roślin wodnych, w Arboretum różne drzewa, m. in.: dęby, cisy, miłorzęby, buki (pomniki przyrody). Podziwialiśmy zabytkową architekturę Ostrowa Tumskiego: kościoły, kamienice, wysłuchaliśmy ciekawych opowieści pana przewodnika. Przeszliśmy przez Most Tumski znany jako Most Zakochanych, widzieliśmy stado mosiężnych zwierząt na Starych jatkach czyli pomnik "Ku czci Zwierząt Rzeźnych", wiedzieliśmy największy w Polsce pomnik św. Jana Nepomucena na Ostrowi
HISTORIA NAJNOWSZA
W naszej szkole (w budynku B) powstał kącik patriotyczny, poświęcony rocznicy wydarzeń, związanych ze stanem wojennym. Zachęcamy do obejrzenia. W związku z projektem, w którym nasza szkoła bierze udział uczniowie klas 4-8 mogą uczestniczyć w dwóch konkursach wojewódzkich:
1. Tropiciele historii – poszukiwanie „Ludzi Solidarności”
na kartkę do albumu przedstawiającą nieznanych świadków wydarzeń sprzed 40 lat
z Regionu Śląsko -Dąbrowskiego, Częstochowskiego i Podbeskidzia.
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek 1. 10 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na korytarzu pojawiła się gazetka informująca o wydarzeniu. Od wtorku do piątku zainteresowani uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki, w których mogli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. W środę uczniowie pisali w klasach testy z tabliczki mnożenia, zaś w czwartek odbył się Konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Tytuł ten wśród uczniów klas V uzyskał Franek z kl. V b, II miejsce zajęła Wiktoria z kl. V c, zaś na trzecim miejscu uplasowali się Mateusz i Łukasz również z V c. Wśród uczniów klas IV pierwsze miejsce zajęli: Nadia i Aleksander z IV b, II miejsce wywalczyli Wojtek z IV a i Jakub z IV b, a III miejsce zdobył Wojtek z IV b. Gratulujemy zwycięzcom.
Dzień Pupila. Tydzień Dobroci dla Zwierząt… i dłużej
Od 4 do 9 października w naszej szkole dokonało się poruszenie serc i woli aby zwierzęta były należycie postrzegane i odpowiedzialnie traktowane. Już tydzień wcześniej bo od 28 września zbierano karmę dla psów, która w dniu 6 października została dostarczona do schroniska w Miedarach. Dzień wcześniej, bo we wtorek 5 października, przeżyliśmy kapitalne chwile podczas Dnia Pupila. Liczna grupa uczniów (niektórzy wraz z rodzicami oraz dziadkami) przybyła na boisko budynku A naszej szkoły by przedstawić koleżankom i kolegom zwierzątko, którym opiekują się w swoim domu. Była to okazja aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz pokazać jak ważna jest odpowiedzialność za żywe stworzenia. Zwieńczeniem tego tygodnia był wyjazd wolontariuszy do schroniska w Miedarach. To nie tylko wycieczka pokazująca warunki w jakich przebywają tam zwierzęta lecz możliwość konkretnej pomocy. Mieliśmy okazję w
Wycieczka klas ósmych do Warszawy
W czwartek 23 września wczesnym rankiem uczniowie wszystkich klas ósmych udali się na dawno już planowaną wycieczkę do Warszawy. Młodzież jeszcze tego samego dnia odwiedziła Stadion Narodowy z szatnią polskiej reprezentacji w piłce nożnej, kaplicą wielowyznaniową i zapierającymi dech w piersiach trybunami oraz lożami dla tzw. VIP-ów. Uczniowie udali się następnie pod Belweder i stamtąd rozpoczęli zwiedzanie Łazienek Królewskich. Można było odpocząć na łonie natury, pooddychać pełną piersią, zaprzyjaźnić się z gromadą warszawskich wiewiórek, a przy okazji popodziwiać piękno warszawskich zabytków. Kolejnym punktem programy był spacer po Starym Mieście, które pomimo zmęczenia zrobiło na uczestnikach wycieczki duże wrażenie. Przygoda następnego dnia rozpoczęła się od odwiedzin Centrum Nauki Kopernik, w którym każdy znalazł coś dla siebie, doskonale się przy tym ucząc i bawiąc. Dodatkowym pun
Projekt „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”
W tym roku minie 40 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”. Jego celem jest przybliżenie młodym ludziom wydarzeń związanych z tym tragicznym okresem. W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą. Jeśli w Waszych domach znajdują się pamiątki związane z tym okresem będziemy wdzięczni za ich udostępnienie do wykorzystania na wystawie, np. w formie skanów lub zdjęć. Może wśród rodziny lub znajomych są osoby, które w tym czasie działały w opozycji i chciałyby podzielić się swoimi wspomnieniami?
Samorząd Uczniowski
W dniu 27 września 2021r. w obu budynkach naszej szkoły zostały przeprowadzone wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Walka była bardzo wyrównana. Wyniki tego głosowania wyglądają następująco:
Przewodnicząca szkoły: Lena W.
Z-ca przewodniczącej (bud. A) - Zuzanna W.
Z- ca przewodniczącej (bud. B) - Kevin J.
Sekretarz - Maksymilian S.
Światowy Dzień Zwierząt
Jak co roku grupa wolontariuszy naszej szkoły zaprasza na obchody Światowego Dnia Zwierząt, który przypada we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu w dniu 4 października. Św. Franciszek jest patronem zwierząt, ekologii i ekologów. Światowy Dzień Zwierząt, ustanowiony we Florencji (Italia) w 1931 r., rozpoczyna Tydzień dla Zwierząt (Światowy Tydzień Zwierząt – World Animal Week), który trwa do 10 października. W tym czasie warto poświęcić choć chwile czasu na osobistą refleksję nad własną postawą wobec przyrody a szczególnie wobec zwierząt. Nasi dziadkowie wychowani byli w sposób prosty i jednoznaczny: wystarczyły powiedzenia –„Nie niszcz przyrody”, „Nie krzywdź zwierząt bo je to boli”. To wzbudzało respekt i konieczność odpowiedzialności za zwierzęta, które były w domu. Z biegiem czasu jednak człowiek zapomina o tym co ważne dlatego potrzebne są takie dni i wydarzenia, które przypomną nam
Wycieczka klas siódmych w Pieniny
Uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce górskiej. W czwartek (16 września ) pogoda była słoneczna. Uczniowie odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i z pokładu podziwiali okoliczne zabytki. Następnie zwiedzili piękny zamek w Niedzicy, który "wystąpił" w wielu polskich filmach ("Janosik", "Wakacje z duchami" i "Zemsta"). Słyszeli legendę o księżniczce Brunhildzie, która wypadła z zamkowego okna prosto w otchłań głębokiej studni i do dziś straszy przechadzając się po zamkowych murach.W drodze do autobusu uczestnicy wycieczki mieli okazję, aby kupić pamiątki. Podjechali pod pensjonat Harnaś, gdzie czekał na nich gorący obiad i wszyscy udali się na spoczynek. Następnego dnia uczniów obudził stukający w okna deszcz. Po śniadaniu autokar zabrał ich do Pienińskiego Muzeum, gdzie odkrywali przeszłość naszych rodaków, pienińskich górali. Wśród eksponatów znajdowały się godła dom
Dzień Kropki
W dniu 15 września 2021r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszyscy chętni uczniowie przyszli ubrani w kolorowe kropki, rozwiązywali zadania z kropką a nawet bawili się w "kropkowe" zadania na zajęciach wychowania fizycznego. Dzień Kropki to nie tylko dobra zabawa, ale również zwrócenie uwagi na ważne aspekty naszego życia dotyczące poczucia własnej wartości, wyszukiwania swoich zalet, szukania swojego celu i konsekwentnego dążenia do niego. To był bardzo dobry dzień! Zapraszamy do barwnej "kropkowej" fotorelacji!
Sukcesy sportowe
W biegu Sedlaczka, nasza szkoła w kategorii klas 7 i 8 zajęła drużynowo 4 miejsce, ale duży sukces odniósł uczeń klasy 8b Mikołaj Kosik, który zajął indywidualnie wśród wszystkich startujących chłopców 3 miejsce zdobywając tym samym brązowy medal i nagrodę rzeczową!
Wszystkim uczestnikom, a szczególnie Mikołajowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Czekolady w 7B
Mimo, że Międzynarodowy Dzień Czekolady obchodzono 7 lipca to w klasie 7b 4 września tego roku z inicjatywy przewodniczącej klasy Oli Bursig uczczono to sympatyczne święto. Ola poczęstowała koleżanki i kolegów czekoladą. Czekolada jest nie tylko smaczna, ale ma też właściwości prozdrowotne, im więcej kakao zawiera - tym lepiej! Spożywana codziennie w umiarkowanych ilościach, czekolada może nie tylko poprawiać samopoczucie, ale też wspomagać profilaktykę nadwagi i poważnych chorób.
Rzecznik Praw Ucznia
„Dziecko ma prawo do poważnego traktowania jego spraw, do sprawiedliwego ich rozważania.”
(Janusz Korczak)Rzecznikiem Praw Ucznia w Szkole Podstawowej nr 9 im. M. Kopernika w Tarnowskich Górach jest psycholog szkolny Anna Jankowska
Przy gabinecie Rzecznika znajduje się skrzynka, do której uczniowie mogą wrzucać informacje. Rozpatrywane będą informacje podpisane - uczniom zapewniona jest dyskrecja.
Stypendium szkolne (socjalne)
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 informuje rodziców, że od 1.09.21r. do 15.09.21r. (termin ostateczny) przyjmowane są wnioski o stypendium szkolne (socjalne). Maksymalna wysokość dochodu na jednego członka rodziny wynosi obecnie 528zł. Każde źródło dochodu musi być udokumentowane w postaci załącznika. Wniosek można również złożyć bezpośrednio w Urzędzie Miasta, ul. Sienkiewicza w biurze podawczym.
Rozpoczęcie roku szkolnego!
1 września to co roku ważny dzień dla wielu młodych ludzi! Dziś w murach naszej szkoły ponownie słyszeć można było gwar i śmiech uczniów. Do naszego grona dołączyli również nasi najmłodsi milusińscy, którzy zostali dziś pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9. Razem z rodzicami uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu oraz poznali swoje Panie, kolegów i koleżanki. Z tej okazji chcemy życzyć wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom placówek oświatowych, wielu sukcesów, satysfakcji, radości, nowych przyjaźni i ogromu wspaniałych osiągnięć!
A tymczasem zapraszamy do krótkiej fotorelacji :)
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w warunkach COVID- 19
BUDYNEK GŁÓWNY ul. Korczaka
Powitanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej odbędzie się w dużej sali gimnastycznej 1 września (środa) według poniższego harmonogramu:
1a p. Wyder o godzinie 8:00 , przejście do sali 36
1b p. Dembecka o godzinie 9:00, przejście do sali 7
Informacje na temat szczepień
Poniżej zamieszczamy komplet informacji na temat szczepień:
- List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
- Deklaracja na szczepienia
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
Lato w mieście - turnus I i II
Półkolonie letnie już za nami! Cały tydzień 138 uczniów wraz z wychowawcami (I turnus) i 50 uczniów (II turnus) odwiedzało różne miejsca i spędzało wakacyjny czas na korzystaniu z różnych atrakcji! Uczniowie mieli okazję skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, popływać w basenie, zwiedzić Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga. Podczas zajęć mieli również okazję przybliżyć sobie historię naszego pięknego miasta, biorąc udział w zajęciach w Muzeum Tarnogórskim zwiedzając Kościół ewangelicki znajdujący się na rynku. Uczestnicy letniego wypoczynku mieli również okazję stworzyć piękną ozdobę z osikowego drzewa w "Osikowej dolinie", a także wydoić krowę oraz zapoznać się z historią powstawania jajka w Agroskałce! To był bardzo intensywny weekend! Pozostaną po nim cudowne wspomnienia!
Zapraszamy do barwnej fotorelacji z tych dni!
Lato w mieście
Już niedługo rozpoczynamy w naszej szkole akcję "Lato w mieście" dlatego poniżej przedstawiamy regulaminy i programy obowiązujące na turnusach. Zapraszamy rodziców do zapoznania się z nimi. Uczestnicy półkolonii zostaną zapoznani z nimi w pierwszych dniach każdego turnusu!
AKCJA__LATO__II.docx
Godziny dzwonków
Piątek 11.04.2025Galeria zdjęć
brak danych