Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach ogłasza rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2025/2026.
Wszystkie dokumenty znajdują się w zakładce Dla rodzica -> Rekrutacja

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach ogłasza rekrutację do klas pierwszych na rok szkolny 2025/2026.
Wszystkie dokumenty znajdują się w zakładce Dla rodzica -> Rekrutacja
… odkąd pożegnaliśmy Papieża Jana Pawła II. Nasz Rodak zanim został Pasterzem całego Kościoła Katolickiego (w 1978 r.) był kardynałem i biskupem w Krakowie. Najmłodsze pokolenia nie znają go już osobiście ale pokolenie rodziców i dziadków dobrze tę postać pamiętają. Przez ostatnie 20 lat uczniowie naszej Szkoły przybliżali sobie postać tego Wielkiego Polaka i poznawali Jego nauczanie uczestnicząc w konkursach ogólnopolskich, powiatowych i gminnych. Także dzisiaj 2 kwietnia 2025 nie mogło być inaczej. Na pierwszym piętrze naszej szkoły wykonana została okolicznościowa „gazetka” o Janie Pawle II aby każdy mógł przypomnieć sobie Jego osobę. Na lekcji religii uczniowie poznawali historię Jego pontyfikatu korzystając z albumów i książek upamiętniających nauczanie i posługę Papieża. Odkrywali wartość wielu jego działań i słów a szczególnie ważne były te skierowane do młodych: „Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela religii p. Marii Domańskiej.
Obchody pierwszego dnia wiosny w klasie 4b były pełne radości i wiosennej energii. Uczniowie spędzili ten wyjątkowy czas na pikniku w Parku miejskim, gdzie korzystali z pięknej pogody, bawiąc się na świeżym powietrzu i poszukując pierwszych oznak wiosny. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji. Zwieńczeniem dnia była wizyta w tarnogórskiej lodziarni, gdzie wszyscy delektowali się pysznymi lodami. To był piękny dzień!
W pierwszy dzień wiosny 8a odwiedziła Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim.
Trzecia "c" powitała pierwszy dzień wiosny cudownymi zapachami świeżych warzyw i owoców, które wyczuć można było w sali i na korytarzach. Podczas wiosennych zajęć dzieci przygotowywały zdrowe sałatki i kanapki! Odbył się również minikonkurs klasowy na wzór znanego Masterchef'a. Wybór był bardzo trudny, dlatego tytuł Masterchefa otrzymali wszyscy uczniowie! Sałatki i kanapki były przepyszne, a przede wszystkim pełne zdrowia i witamin! Zapraszamy do barwnej fotorelacji z tego dnia!
Pierwszy Dzień Wiosny 2025 klasy 7A i 7B powitały w kręgielni :) Uczniowie grając w kręgle i billarda integrowali się w zespołach klasowych i popijali pyszną cytrynowo-malinową lemoniadę. Dzień Wagarowicza zakończyliśmy na tarnogórskim rynku delektując się pysznościami w promieniach wiosennego słońca. Wiosno...jak dobrze, że już jesteś :)
Klasy bawiły się pod opieką nauczycielek: Danuty Rychlewicz oraz Agaty Węgielskiej Franusik, a także jednego z rodziców.
"Discover Ireland"
W poniedziałek, 17 marca, dwóch uczniów naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych „Discover Ireland”. Martyna Czech oraz Maksymilian Cyprys, uczniowie klas ósmych, zajęli I miejsce!!! W czterech zaciętych rundach, nasi uczniowie imponowali doskonałą wiedzą z geografii i kultury tego fascynującego kraju oraz znajomością tradycji związanych z obchodami święta św. Patryka, które obchodzone jest właśnie 17 marca. Była irlandzka muzyka, zielone koniczynkowe ciasteczka oraz świetna atmosfera!
Wielkie brawa! Gratulujemy!
Uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Wieczorek uczestniczyli dziś w kosmicznej lekcji i w grupach wykonywali plakaty dotyczące jednej z planet Układu Słonecznego. Lekcja ta połączona była z rozmową na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz sposobów weryfikacji informacji zawartych w sieci, gdyż zadaniem uczniów było samodzielne wyszukanie ciekawostek o planetach przy pomocy tabletów szkolnych. Bezpieczeństwo korzystania z zasobów internetowych wiąże się również z Tygodniem Zdrowia i Profilaktyki, który odbywa się w naszej szkole. Te zajęcia były bardzo pouczające i uświadomiły uczniom jak trudno znaleźć w internecie prawdziwe informacje i jak trudno je zweryfikować.
14.03 w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Liczby Pi. Działania nie ograniczały się do zajęć matematyki. Z tej okazji, wykorzystana została drukarka 3D z projektu Laboratoria Przyszłości, przy pomocy której wydrukowano wcześniej zaprojektowane tokeny tej greckiej liczby. Na korytarzach szkolnych pojawiły się też ciekawostki matematyczne.
Korzystając z materiałów uzyskanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości klasa 3c pod czujnym okiem wychowawczyni p. Magdaleny Wieczorek próbowała swoich sił robótkach ręcznych. Próby pierwszych ściegów krzyżykowych i fastrygowych wyszły niezwykle dobrze co można zobaczyć na zdjęciach! Były to pierwsze, ale na pewno, dla niektórych, nie ostatnie wyszywanki!
Uczeń klasy 3c naszej szkoły choruje na nowotwór złośliwy. Prosimy o wsparcie.
W ramach Tygodnia Nauki uczniowie klas 6-8 mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas dyktanda z języka angielskiego. Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, który odbywał się od poniedziałku do środy na zajęciach lekcyjnych, uczestniczyli wszyscy uczniowie. Tematem dyktanda był nasz patron – Mikołaj Kopernik. Najlepsi z pierwszego etapu awansowali do finału, który odbył się w czwartek. Spośród dziewiętnastu finalistów wyłoniliśmy zwycięzców na każdym poziomie klasowym.
Wśród uczniów klas szóstych najlepszy okazał się Jan Swoboda, wśród siódmoklasistów – Borys Rogaczewski, a wśród ósmoklasistów zwycięstwo ex aequo odnieśli Maja Lisek, Szymon Okoń oraz Jakub Dąbrowski. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy „English Spelling Master” oraz nagrody – karty podarunkowe do EMPIKu, ufundowane przez Radę Rodziców.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się z dużego zaangażowania w to językowe wyzwanie
Z końcem lutego, w Ministerstwie Cyfryzacji, Wicepremier Krzysztof Gawkowski oraz Wiceministra Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer osobiście wręczyli naszemu nauczycielowi informatyki prestiżowe wyróżnienie - tytuł Honorowego Członka Listy 100. Jest to ogólnopolskie wyróżnienie dla osób zasłużonych dla rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce. Jako wielokrotny już laureat Listy 100 (edycja 2021, 2022, 2023, 2024), Tomasz Mikołajczyk otrzymał tytuł honorowego członka tej listy. Gratulujemy!
W ostatnim dniu Tygodnia Nauki została zaprezentowana etiuda teatralna pt."Twój świat" w wykonaniu koła teatralnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Boroń-Żyrek. Autorski spektakl powstał w oparciu o pomysły wszystkich członków zespołu. Oglądając spektakl, mogliśmy podróżować w czasie i poznawać życie oraz dokonania wielkich uczonych: Leonarda da Vinci, Krzysztofa Kolumba, Edisona, Marii Skłodowskiej - Curie, Wisławy Szymborskiej i Mikołaja Kopernika - patrona naszej szkoły. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, taneczne i akrobatyczne. O wokalne przygotowanie zadbała pani Wioleta Prudło. W tym uroczystym dniu zostały również podsumowane wszystkie konkursu przeprowadzone w ramach Tygodnia Nauki.
W ramach Tygodnia Nauki pani Agnieszka Boroń-Żyrek zorganizowała konkurs pt. "W świecie baśniowych, literackich i filmowych bohaterów". Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, wcielając się w swoją ulubioną postać, zadbali o wiele szczegółów, strój i rekwizyty. Na pokazie pojawili się: Balladyna, Guślarz, Pasterka, Zosia, Róża czy Harry Potter. Najlepiej zaprezentował się Sherlock Holmes, Bilbo Baggins, elfy z powieści Tolkiena oraz mitologiczna bogini Nike. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy na temat lektur i innych tekstów kultury. Była to również niesamowita zabawa.
14 lutego, jak co roku w naszej szkole, wszyscy obdarowywali się sympatią i miłością. Wyrazem tego były walentynki oraz upominki zrobione przez uczniów i rozdane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w ramach Poczty Walentynkowej. Ten dzień w naszej szkole był też Świętem Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika, dlatego też Przewodniczący szkoły Jonasz wraz z przedstawicielką Rady Rodziców rozdawali piernikowe serduszka. Bardzo dziękujemy za ten słodki upominek!
Akcję poczty walentynkowej koordynowały: p. Joanna Kanclerz, p. Honorata Korczyńska, p. Magdalena Wieczorek.
Nasza szkoła zakończyła właśnie kolejną przygodę ze SmartGames, które przybyły do nas akurat w Tygodniu Nauki związanym z postacią naszego patrona. Mikołaj Kopernik był wszechstronnie wykształcony i uzdolniony, a My dzięki SmartGames mogliśmy rozwijać wiele kompetencji: ćwiczyć koncentrację uwagi, myślenie przestrzenne, koordynację, motorykę małą i wiele innych umiejętności! W projekcie wzięło udział około 300 uczniów, od klasy pierwszej do ósmej! Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a równocześnie uczyliśmy przez zabawę! Nie możemy się doczekać kolejnej edycji! Dziękujemy za możliwość skorzystania z gier i świetną zabawę! Koordynatorem akcji była p. Magdalena Wieczorek.
Dzień czwarty Tygodnia Nauki to dzień zmagań umysłowych. Klasy pierwsze rozwiązywały interaktywny quiz, dzięki któremu poznawały postać patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika. Drugoklasiści i trzecioklasiści próbowali swoich sił w dyktandzie zorganizowanym przez p. Magdalenę Wieczorek i p. Grażynę Uliasz w ramach konkursu "Mistrz Ortografii". Klasy starsze brały udział w konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku przygotowanym przez p. Irenę Łazowską i p. Renatę Cwielong. Poza tym odbyło się wiele działań, które organizowali wychowawcy w swoich klasach, wychowawcy świetlicy szkolnej oraz wszyscy nauczyciele.
W ramach szkolnego "Tygodnia nauki" uczniowie klas czwartych i piątych pod kierunkiem p. Renaty Cwielong rozwijali swoje umiejętności programowania w środowisku Scratch tworząc projekty gwiezdnego nieba, doskonalili pamięć wzrokową, koncentrację, uczyli się cierpliwości układając tematyczne puzzle online.
W lutym p. Tomasz Mikołajczyk, opiekun SU, kontynuował współpracę z fundacją EIO. Efektem było bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "E-MRM - system wsparcia młodzieżowych rad", dofinansowanego ze środków Programu Erasmus+. Podczas warsztatów młodzież pracowała nad zagadnieniami związanymi z aktywnością i działaniami lokalnymi, planując inicjatywy lokalne. Część z nich będzie realizowana przez młodzież.
Powered by aSc EduPage