• Projekt Unijny


     • Projekt „Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych Gminy Tarnowskie Góry” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego Działanie: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs).

      CEL: Poprawa jakości procesu kształcenia w 12 Szkołach Podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tarnowskie Góry, umożliwiająca zwiększenie szans edukacyjnych 1867uczniów(897K) poprzez:

      - organizację zajęć przyczyniających się do wzrostu ich kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz właściwych postaw i umiejętności, w tym wsparcie ucznia ze specjalnymi potrzebami,

      - organizację zajęć prowadzonych metodą eksperymentu przyczyniających się do wzrostu ich kompetencji matematyczno-przyrodniczych,

      - wzrost kompetencji 288 n-li (260K) w zakresie zgodnym z zaplanowanym wsparciem na rzecz uczniów - wzbogacenie zaplecza dydaktycznego szkoły, wyposażenie szkolnych pracowni i wdrożenie nowych metod kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych.

      ZADANIA:

      Cel zostanie osiągnięty poprzez organizację:

      -zajęć wyrównawczych, rozszerzających podstawę programową, kół zainteresowań oraz pozaszkolnych, specjalistycznych, doradztwa edukacyjnego

      -zajęć prowadzonych metodą eksperymentu

      -podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli

      -wyposażenie i doposażenie bazy dydaktycznej w sprzęt i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych

      EFEKTY: Nabycie przez uczniów i nauczycieli pożądanych kompetencji i kwalifikacji oraz podniesienie jakości kształcenia w 12 Szkołach Podstawowych Gminy Tarnowskie Góry

      OKRES REALIZACJI: 01.05.2019 r. - 31.12.2020 r.

       

      Wartość całkowita 2 653 012,31 PLN

      Dofinansowanie 2 387 711,08 PLN

      w tym ze środków UE 2 255 060,46 PLN

     • Żaglówką przez świat...

     • Model żaglówki, wymagał nauki kopiowania wzoru przez kalkę techniczną, starannego wycięcia i połączenia elementów klejem.
      Nie była to najłatwiejsza praca, a jak sobie z nią poradzili uczniowie klas 5, można zobaczyć na zdjęciach.

     • Sztuka dekoracji

     • Dom – w całym jego zakresie, min. prawidłowe ułożenie zastawy stołowej i elementy dekoracji stołu – serwetki, które są nieodłącznym elementem dekoracji stołu. Odpowiedni wzór do różnego rodzaju uroczystości; święta, urodziny czy kawa ze znajomymi. Dla naszych uczniów dekoracja stołu to nic strasznego! Efekty można zobaczyć na zdjęciach!

     • Origami

     • Technika uczy nas o różnego rodzaju materiałach, min. o papierze, jego właściwościach, sposobie produkcji, łączeniu i zastosowaniu. W ramach lekcji poznawaliśmy origami – sztukę składania papieru, pochodząca z Chin.
      Pojawiło się mnóstwo żab, kogutów i lisów oraz kilka prac dowolnych. Zapraszamy do fotorelacji!

     • Język mniejszości narodowej

     • Na lekcjach języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej – oprócz gier i zabaw leksykalnych uczniowie pierwszych klas mają okazję puścić wodze swojej fantazji i świetnie się bawić podczas wykonywania różnorodnych prac plastycznych.
      Po tym jak uczniowie nauczyli się przedstawiać w języku niemieckim wykonali swoje autoportrety. Natomiast z okazji dnia babci i dziadka wykonali przepiękne laurki dla swoich dziadków.
      Uczniowie wykonali także swojego własnego autorstwa pieniążki, aby móc bawić się w sklep.
      Dla dzielnych pierwszaków matematyka nawet w języku niemieckim nie jest straszna! :)

     • Kim będę w przyszłości?

     • Rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów jest bardzo ważnym zadaniem realizowanym w naszej szkole! Czasem nie łatwo znaleźć sobie ulubione zajęcie, ale dzięki różnorodności zadań, stawianych przed uczniami, każdy może znaleźć coś dla siebie, dlatego na lekcjach techniki w klasie 5, chętni uczniowie szyli według własnego projektu: lalki, przytulanki oraz projektowali ubrania sportowe. Kto wie? Może ktoś poczuje smykałkę do tego i już niedługo stanie się znanym projektantem mody?  Kilka ciekawych prac można zobaczyć na zdjęciach.

     • Sałatki w IIc

     • W miniony czwartek w klasie IIc unosiły się wspaniałe zapachy, ponieważ dzieci przygotowywały pyszne i zdrowe sałatki owocowe i warzywne! Niestety ze względu na pandemię nie mogliśmy degustować naszych wytworów, ale wygląd mówi sam za siebie! Każdy przygotował sałatkę z warzyw i owoców, które lubi i z chęcią zajadaliśmy nasze sałatki dyskutując przy tym o wartościach odżywczych! Zapraszamy do kolorowej fotorelacji! 
      UWAGA! Po zobaczeniu zdjęć może napaść oglądającego ogromna chęć na zdrową sałatkę! :) 

     • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

     • Rekrutacja na nowy rok szkolny odbywa się od 01.03.2021. Wszystkie dokumenty potrzebne do rekrutacji znajdziecie Państwo w zakładce "Dla Rodzica -> Rekrutacja". Wnioski można przynosić osobiście do Budynku Głównego Szkoły (przy ul. Korczaka 2) lub mailowo (zaszyfrowane) na adres: sp_9@interia.pl. 
      W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 32 285 40 92. 

    • Święto Patrona
     • Święto Patrona

     • Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku

       

      W ramach obchodów Święta Patrona 19 lutego 2021 roku odbył się w naszej szkole (w tym roku on-line)  Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku.

      Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas 6 – 8.

      Najlepsi okazali się :

      I miejsce ex aequo (ta sama ilość punktów)

                                                                             Victoria Vicenzin          kl. 8c

                                                                             Wojciech Chmielorz     kl. 8c

      II miejsce ex aequo (ta sama ilość punktów)

                                                                             Joanna Marć          kl. 6b

                                                                             Paulina Skorupa    kl. 6a

      III miejsce ex aequo (ta sama ilość punktów)

                                                                             Anna Derewońko    kl. 8b

                                                                             Julia Kozłowska      kl. 8b

       

      Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Irena Łazowska i p. Renata Cwielong

     • Półkolonie zimowe

     • W dniach 11.01.2021 - 15.01.2021 w naszej szkole odbywały się półkolonie zimowe. Podczas nich mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach. Między innymi tworzyliśmy bałwanki ze skarpetek, robiliśmy kartki na dzień Babci i Dziadka, uczestniczyliśmy on - line w warsztatach muzealnych oraz warsztatach z Osikowej Doliny. Poza tym mieliśmy okazję wspólnie poszaleć na śniegu, który spadł w tym czasie, bawiliśmy się i spędzaliśmy wspólnie czas! To był naprawdę bardzo kolorowy i radosny tydzień! Mimo reżimu sanitarnego i dodatkowych zasad z nim związanych (do których dzielnie się stosowaliśmy), bawiliśmy się naprawdę świetnie! Zapraszamy do barwnej fotorelacji z tych dni!

     • Listy do M.....

     • Rodzice i uczniowie naszej szkoły wsparli akcję charytatywną "Listy do M...", dedykowaną podopiecznym Domów Pomocy Społecznej w powiecie tarnogórskim. Rodzice wraz z dziećmi wykonali piękne kartki ze świątecznymi życzeniami oraz sparli zakupionymi przez siebie upominkami. 

     • Życzenia świąteczne

     • „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, 

      Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, 

      Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny 

      Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

      Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,

      a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba. (...)

      Cyprian Kamil Norwid, "Opłatek" 

       

      Wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzinom na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzę zdrowia, spokoju i radości, spotkania przy stole w ciepłej, rodzinnej i serdecznej atmosferze, czasu przebaczenia i łez wzruszenia oraz żywych wspomnień o tych, których już nie ma.

      W nadchodzącym Nowym Roku wielu sukcesów oraz życzliwych spojrzeń ludzi, którzy Was otaczają.

      Dyrekcja

     • Razem na Święta w SP9!

     • Mimo pandemii i nauczania zdalnego uczniowie naszej szkoły nie zamknęli swoich serc na potrzeby innych i wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta". Z uśmiechem schowanym pod maseczką, ale wyrażonym wspaniałymi gestami, oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, udali się do swoich sąsiadów, bliskich i dalszych znajomych, rodziny, by podzielić się dobrym słowem i drobnymi upominkami. Dzieci piekły pierniki, wykonywały kartki świąteczne, stroiki. W akcji brało udział mnóstwo uczniów, których nie sposób tutaj z nazwiska wymienić, ale wiedzcie, że żaden z waszych gestów nie zostanie zapomniany! 
      Pamiętajcie, że dobro zawsze wraca! 

       

     • Kreatywność uczniów w nauczaniu zdalnym

     • Uczniowie z kl.7c Hałota Oliwer i Gaik Nicola wykorzystując nabyte umiejętności umilają czas przedświąteczny nauczycielom i pracownikom Sp9 tworząc prezentację multimedialną z życzeniami mikołajkowymi .

     • 8b - Razem na Święta!

     • Uczniowie klasy 8b SP nr 9 w Tarnowskich Górach pod opieką wychowawcy Agnieszki Boroń-Żyrek i pani Aleksandry Wieschalki wzięli udział w akcji "Razem na Święta", obdarowując świątecznymi upominkami pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach. Uczniowie własnoręcznie wykonali piękne kartki z życzeniami świątecznymi oraz samodzielnie upiekli pierniczki, babeczki i ciasto. Dodatkowo zakupili również słodkie upominki. Miłą niespodzianką było przekazanie mieszkańcom małych stroików świątecznych, które wykonał jeden z uczniów klasy. Możemy być bardzo dumni, że w tych trudnych czasach młodzi ludzie z wielkim zaangażowaniem potrafią dzielić się z potrzebującymi.

    • 1% podatku na rzecz naszej szkoły
     • 1% podatku na rzecz naszej szkoły

     • Po raz kolejny zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku za ubiegły rok na potrzeby naszej placówki. Wszystkie pozyskanie kwoty przeznaczane będą na zakup nowych szafek uczniowskich. Wystarczy jedynie w zeznaniu podatkowym za rok 2020 wpisać w rubryce KRS nr 0000133718, a w celu szczegółowym podać: „Szkoła Podstawowa Nr 9 w Tarnowskich Górach”. Szczegółowe informacje na stronie Powiatowe Dzieci – Fundacja Andrzeja Piecucha.

     • Klasowy Konkurs na Wiersz o Pluszowym Misiu

     • W listopadzie z okazji Dnia Pluszowego Misia w klasie IIc odbył się konkurs poetycki. Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza o pluszaku. Spośród wielu nadesłanych prac jury w składzie: 
      - p. Magdalena Wieczorek,
      - p. Honorata Korczyńska,
      - p. Magdalena Jędruś - Kozłowska 
      dokonało niełatwego wyboru i przyznało następujące miejsca:

      I miejsce - Zuzanna Bursig
      II miejsce - Jakub Poznański
      III miejsce - Oliwia Skrzypiciel
      Wyróżnienia:Wiktoria Klasek, Jakub Stala.

      Zwycięzcom gratulujemy a tych, którzy są ciekawi ich talentów poetyckich zapraszamy do galerii! 

     • Tydzień dla Polski - wyniki konkursu

     • Z okazji niedawno minionego Święta Niepodległości na fanpage'u Samorządu Uczniowskiego pojawił się konkurs "Tydzień dla Polski". Polegał on na codziennym wykonywaniu zadań dotyczących naszej Ojczyzny (m.in zobaczenie polskiej bajki, znalezienie Polski na mapie lub przygotowania potrawy w barwach narodowych). Z wielu nadesłanych zadań wyróżnione zostały prace:

      Emilii Dobrowolskiej
      Sabiny Ryś
      Natalii Przybyłek
      Pauliny Skorupy
      Mai Rymut
      Mileny Niedbały
      Mikołaja Młyńczaka
      Magdaleny Mikołajczyk
      Kai Paździor
      Jakuba Ryka
      Franciszka Węzika
      Adama Kalinowskiego
      Anny Derewońko
      Dominika Smusa
      Damiana Kurowskiego

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród codziennie od 8:00 do 14:30 do Sekretariatu budynku głównego (ul. Korczaka 2).

      Dziękujemy za udział w konkursie! 

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
   • sp_9@interia.pl
   • (+32) 285-40-92
   • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
   • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
   • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
  • Logowanie