• Egzamin praktyczny na kartę rowerową

     • Egzamin praktyczny na Kartę Rowerową odbędzie się w najbliższy piątek czyli 7 czerwca na boisku szkolnym przy ulicy Korczaka 2, według następującego harmonogramu:
      8:00 - 4a,
      9:00 - 4b i 6b,
      10:00 - 4c,
      11:00 - 4d,
      Każdy uczestnik egzaminu musi posiadać rower i OBOWIĄZKOWO kask. Odpowiedzialne za przeprowadzenie egzaminu są p. D. Bartoszek i p. M. Kulesza.
      Życzymy powodzenia!

     • Mamy złoto!!

     • 3 czerwca 2019 r. zostały rozegrane Miejskie Zawody w piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza żeńska reprezentacja zwyciężyła w tych rozgrywkach i będzie reprezentować nasze miasto w zawodach rejonowych. BRAWO WY!!!!

     • Dzień sportu 2019 Budynek B

     • Piątek 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 upłynął pod znakiem sportowej zabawy. Młodzież rywalizowała w konkurencjach zespołowych i indywidualnych, a także zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu kulinarnego i karaoke. Radość, świetna zabawa, cudowna atmosfera .... I pogoda też dopisała. Tak się bawi 9-tka!!!!

    • Wycieczka klas piątych
     • Wycieczka klas piątych

     • 23 maja 2019 roku 51 uczniów klas piątych wraz z opiekunkami: p. Gawronowską, p. Czarnecką , p. Tyrtanią i p. Jasiulek udało się na trzydniową wycieczkę w okolice Wałbrzycha. Po przybyciu do Domu Wczasów Dziecięcych „Odrodzenie“ w Sokołowsku, gdzie bardzo ciepło przywitała nas pani Ewa – kierownik ośrodka, zjedliśmy obiad. Następnie rozpakowaliśmy walizki i wyruszyliśmy na zwiedzanie okolicy. Poznaliśmy ciekawą historię Sokołowska, obejrzeliśmy między innymi stare kino, dom Krzysztofa Kieślowskiego, ruiny Sanatorium Grunwald i weszliśmy na wieżę widokową, skąd podziwialiśmy piękną panoramę. Po kolacji uczestniczyliśmy w podchodach. Wszyscy świetnie się bawili.

                  Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Wałbrzycha , gdzie zwiedziliśmy Stadninę Ogierów Książ i odbyliśmy przejażdżkę dorożkami. W Zamku Książ, który zrobił na nas piorunujące wrażenie, wzięliśmy udział w lekcji zamkowej: „Śladami Księcia Bolko“. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiadokolację, a później udaliśmy się do Cerkwi Prawosławnej. Wieczór spędziliśmy na boisku i placu zabaw, grając w piłkę nożną i koszykówkę. Mogliśmy również do woli poskakać na trampolinie i pojeździć na tyrolce.

                  Ostatniego dnia, po wykwaterowaniu, pojechaliśmy autokarem do Osówki, a tam przeszliśmy trasę podstawową w Podziemnym Mieście „Riese“. W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy jeszcze McDonalda. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do Tarnowskich Gór.

     • Wycieczka do Krakowa

     • W piątek, 31 maja klasa IVd ( wraz z wychowawcą i jedną z mam) wybrała się na wycieczkę do Krakowa, dawnej stolicy Polski.

      Kraków przywitał nas wiosennym, majowym słońcem.

      Udaliśmy się na Wawel. Zwiedziliśmy starą katedrę, w której rozgrywały się ważne momenty w dziejach naszego kraju. Pani przewodnik opowiadała ciekawostki o polskich królach. Była pod wrażeniem wiedzy historycznej naszych uczniów.

      Następnie ruszyliśmy wąskimi schodami na Wieżę Zygmuntowską , aby zobaczyć nasz piękny, stary Dzwon Zygmunt. Udało nam się porozmawiać z dzwonnikiem, który zajmuje się naszym zabytkowym Zygmuntem.

      Dzwon zrobił na nas wrażenie, każdy próbował dotknąć ogromnego,  serca na szczęście.

           Przez ponurą, mokrą Smoczą Jamę przedostaliśmy się nad Wisłę.  Tam można było kupić różne pamiątki : pluszowe smoki, bransoletki, łuki, miecze i naszyjniki.

              Po zakupach wyruszyliśmy drogą królewską na rynek. Wysłuchaliśmy legend o Krakowie i udaliśmy się do Fabryki Cukierków.  Braliśmy udział w warsztatach karmelarskich. Wykonywaliśmy swoje lizaki i degustowaliśmy ciepłe jeszcze cukierki. Każdy otrzymał paczuszkę przepysznych słodkości.

           Ostatnim punktem wycieczki był Ogród Doświadczeń, w którym uruchamialiśmy urządzenia, konstrukcje , modele, pozwalające na poznawanie praw fizyki i świata przyrody.

           Przed wyjazdem udaliśmy się na ciepły posiłek do McDonalda.

      Do Tarnowskich Gór wróciliśmy wieczorem bardzo wesołym autobusem. Dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Może niektórym przyśnił się piękny, zabytkowy Kraków …..

     • Konkurs Plastyczny "Bezpieczne Wakacje"

     • ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W KONKURSIE WSZYSTKICH UCZNIÓW KLAS  I- III

      FORMAT A4, TECHNIKA DOWOLNA

      Uczestnik oddaje tylko jedną pracę, wykonaną indywidualnie

      PRACE ODDAJEMY DO 7 CZERWCA  W SALI NR 32

      Podpisane na odwrocie: Imię , nazwisko, klasa

      OGŁOSZENIE WYNIKÓW 10 CZERWCA

      CZEKAJĄ  NAGRODY

     • Przyroda wokół nas

     • W maju odbyła się kolejna już edycja szkolnego konkursu fotograficznego organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Przyroda wokół nas". Prace były przyjmowane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i gimnazjalne. Gratulujemy nie tylko laureatom, ale wszystkim uczestnikom, którzy w taki właśnie sposób realizują swoje pasje.

      Sponsorem nagród tegorocznej edycji jest Rada Rodziców SP nr 9 w Tarnowskich Górach. 

     • Laureaci Konkursu Papieskiego 2019

     • Laureaci Konkursu Papieskiego 2019

      Miesiąc maj od 14 lat  jest wyjątkowym miesiącem dla tarnogórskich placówek oświatowych  ze względu na Konkurs  Papieski, który jest żywym Pomnikiem dla Świętego Jana Pawła II, powstałym z inicjatywy Burmistrza miasta i Radnych  Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Uczniowie począwszy od Przedszkoli, uczniów klas młodszych , starszych i oddziałów gimnazjalnych w tym roku zmagali się w następujących kategoriach: plastycznej, muzycznej, recytacji i wiedzy. W naszej szkole 09. 05. 2019 odbyła się kategoria recytacja.
      Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł laureata w następujących kategoriach

      Klasy I - IV

      Kategoria muzyczna soliści
      II zajęła  – Karolina Froelich Klasa II

      Klasy V - VII

      Kategoria recytacja
      III miejsce – Natalia Froelich klasa VI

      Kategoria plastyczna

      II miejsce – Daria Kulejewska klasa V

      Kategoria wiedza

      I miejsce – Karolina Kucharczyk klasa VII
      II miejsce – Olga Jaremska Klasa VII
      III miejsce – Wojciech Chmielorz klasa VI

      Klasa VIII i III gimnazjum

      Kategoria muzyczna soliści
      III  miejsce - Maria Myrcik III GM

      Kategoria plastyczna
      I miejsce ex aequo – Olga Sowa i Anna Fijałek klasa VIII

      Kategoria wiedza

      I miejsce – JessicaAniśkiewicz klasa VIII
      II miejsce – Natalia Kandzia klasa VIII

      Laureaci swoje nagrody odbiorą   06 czerwca 2019 na uroczystej Gali z rąk Organizatorów Konkursu.
      Laureatom oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy.Laureaci zostali przygotowani przez następujących nauczycieli:Panią Wioletę Prudło, Panią Dorotę Lipińską,Panią  Beatę Myrcik, Panią Jadwigę Knop i Panią Marię Domańską

     • Z WIZYTĄ U CESARZA FRANCISZKA JÓZEFA I CESARZOWEJ SISSI – czyli jak „smakuje” Wiedeń

     •  

       

          W dniach 15 -17maja 2019r. klasy 8A i 8B wraz z wychowawcami – panem Rafałem Łukomskim i panią Bronisławą Oparą oraz nauczycielem języka niemieckiego – panią Agatą Węgielską – Franusik, odwiedziły stolicę Austrii.

          Wiedeń przywitał nas chłodem i deszczem, ale to nam nie przeszkadzało, gdyż objazd miasta Ringiem i poznanie najciekawszych obiektów architektonicznych oraz zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej nie wymagało super pogody.

          W czwartek aura była już nieco łaskawsza, dlatego z przyjemnością obejrzeliśmy nietypowe, kolorowe zabudowania Hundertwasserhaus, odwiedziliśmy Wzgórze Kahlenberg, zobaczyliśmy kościół św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego oraz panoramę miasta. Następnie wjechaliśmy na Wieżę Donauturm. Potem czekał nas spacer uliczkami miasta. W Parku Miejskim zobaczyliśmy pomnik „złotego” Straussa... Schillera, Gothego. Nasze oczy urzekły też fasady rezydencji cesarskiej, Ratusza czy Belwederu oraz przepiękna katedra św. Szczepana. Nie mogliśmy się też oprzeć smakom kulinarnym, więc torcik Sachera należało obowiązkowo skosztować.

          I tak na pożegnanie, w piątek, zaświeciło dla nas słońce. Dzięki temu bez przeszkód mogliśmy zwiedzić urokliwe ZOO oraz w pełnej krasie zobaczyć Pałac Schönbrunn, przejść się kwietnymi ogrodami. Poczuliśmy atmosferę letniej rezydencji cesarskiej, wędrując alejkami różanego ogrodu i chłonąc atmosferę komnat, w których życie wiedli Franz Josef i Sissi.

          Obrazy przepięknego, secesyjnego Wiednia z pewnością zapadną nam w pamięci, dlatego mówimy: Auf Wiedersehen ich Bis bald!!!

       

      Fotorelacja w Albumie fotgraficznym.

       

       

     • Sukcesy szkolne

     • Z dumą zawiadamiamy, że uczniowie VI klasy – zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry:
      NATALIA PIESAK i PAWEŁ PROSZOWSKI otrzymali WYRÓŻNIENIE oraz NAGRODĘ Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Pana Arkadiusza Czecha za wybitne osiągnięcia sportowe w pływaniu w roku 2018. Natalia i Paweł odebrali nagrody osobiście z rąk Pana Burmistrza podczas uroczystej gali, która odbyła się w TCK Tarnowskie Góry w dniu 15 kwietnia 2019.

       

       

       

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • Zapraszamy rodziców uczniów klas 6a , 6b, 7b, 8 i oddziałów gimnazjalnych na zebranie, które odbędzie się w środę o godzinie 17.00 w budynku B  przy  ulicy Sobieskiego.

      Rodziców uczniów klas 6c, 7a oraz klas 5 zapraszamy na zebrania do budynku B (Sobieskiego) w czwartek na godzinę 17.00, natomiast rodziców klas 4 na godzinę 17.00 do budynku głównego (Korczaka).

      Rodzice uczniów klas 1-3 swoje zebrania odbędą w czwartek  w budynku głównym o  godzine 18.00, za wyjatkiem klasy 3b, która swoje zebranie będzie miała w środę w budynku głównym o godzinie 18.00.

      Dyrekcja

     • Komunikat o wznowieniu zajęć lekcyjnych.

     • Szanowni Rodzice

      W związku z zawieszeniem akcji strajkowej rozpoczynamy w dniu 6 maja 2019 r. (poniedziałek) pracę szkoły zgodnie z planem lekcji. Dni 29-30.04. oraz 02.05 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

      Dyrekcja szkoły

     • Wolontariat PCK w Tesco

     • „Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością”.

                                                                                                        Św. Matka Teresa z Kalkuty

       

      Wolontariat  PCK  w Tesco

       

      24 uczniów Szkoły Podstawowej nr 9  z klas VII, VIII i III Gm. dniach 12.04.2019 i 13.04.2019 w ramach wolontariatu uczestniczyło w pięknej i szlachetnej ogólnopolskiej akcji „Godne dzieciństwo – Wielkanoc z PCK”,  której organizatorem  był  Polski Czerwony Krzyż Oddział Regionalny w Bytomiu.

      Pomoc i zaangażowanie uczniów polegały głównie  na pakowaniu zakupów przy kasach oraz kweście w pasażu handlowym Tesco przy ulicy Zagórskiej.

      W zamian za prace naszych wolontariuszy PCK przygotuje paczki świąteczne, które trafią do rodzin  najbardziej potrzebujących,  aby każda z nich mogła godnie przeżyć nadchodzące Święta Wielkanocne.

      Wszyscy uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i odpowiedzialnością. Koordynatorem akcji z ramienia szkoły była pani Maria Domańska.

      Uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy.

      Oto lista wolontariuszy: Karolina Kucharczyk, Julia Mocek, Daria Jaskółka, Weronika Tyra, Weronika Furtak, Agnieszka Wysocka, Wiktoria Gorechowska, Katarzyna Grabińska, Natalia Musioł, Julia Bobowska, Regina Hadrysiewicz, Magdalena Markowska, Marta Michalec, Amelia Korzeniewska, Alicja Moruś, Kinga Walczak, Natalia Twardoch, Dominika Substyk, Angelica Gaik, Nicola Hojka, Nicola Tarłowska, Oliwia Witula, Nicola Witula, Julia Wunszik

       

       

    • Miejskie Zawody w Siatkówce Chłopców
     • Miejskie Zawody w Siatkówce Chłopców

     • W dniu 3 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach odbyły się Miejskie Zawody w Siatkówce Chłopców, w których nasi reprezentanci wraz z trenerem Rafałem Łukomskim zajęli II miejsce! Gratulacje Panowie! Drużyna w składzie: Filip Staniszewski, Maciek Kulbacki, Olaf John, Marek Machura, Sebastian Kańtoch, Dominik Labus, Oliwer Błaszczyszyn, Antek Słodczyk, Szymon Ganszczyk, Fabian Jurczyk, Remek Garus oraz Adrian Jagodziński.

     • Wycieczka przedmiotowa z fizyki

     • W dniu 02.04.2019 r. uczniowie klas VI, VII , VIII i oddziałów gimnazjalnych odbyli wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Jest to unikatowe miejsce w Polsce, znajdujące się w robiących ogromne wrażenie  zabytkowych wnętrzach elektrociepłowni  łódzkiej. W tych oryginalnych pomieszczeniach uczniowie mieli okazję poznawać rzeczywistość dotykiem, zabawą,

      doświadczeniami i eksperymentami. Dzięki  interaktywnej formie poznawanie praw przyrody, metod naukowych oraz  związanych z nimi wynalazków było czystą przyjemnością. Wszystko to pozwala lepiej zrozumieć cywilizację, w której żyjemy. Jednym z punktów wizyty był seans filmowy 3D w Kinie Sferycznym. Mieści się ono w srebrzystej kuli w miejscu, w którym historycznie zainstalowany był drugi turbogenerator stuletniej Elektrowni Łódzkiej. Znajduje się tam dziesięciometrowy ekran sferyczny. Kino obsługuje serwerownia z jedenastoma komputerami .Obraz ma rozdzielczość 4K a za trójwymiarowość odpowiada system Active 3D. Tak „dokonaliśmy” szybkiego, ekscytującego podboju Kosmosu. Ale co nas tam właściwie przyciąga? Czy tylko pęd do wiedzy i obserwacji nieznanego? Niekoniecznie, gdyż podbój Kosmosu ma ważny skutek uboczny w postaci opracowywania nowych technologii, których później używamy na co dzień. Bez nich nie byłoby nawigacji samochodowej, czy zaawansowanych funkcji smartfonów. Na znacznie niższym poziomie mielibyśmy również medycynę. Pomimo ograniczonych możliwości czasowych udało się grupie wycieczkowej spędzić również kilka chwil na ławeczce Tuwima – pomniku upamiętniającym słynnego pisarza związanego z Łodzią. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tej wycieczki.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
   • sp_9@interia.pl
   • (+32) 285-40-92
   • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
   • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
   • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
  • Logowanie