• Ola i Marlena laureatkami międzyszkolnego konkursu literacko – plastycznego!

          • Aleksandra B. z klasy VIIIb oraz Marlena K. z klasy VIIIc wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Literacko – Plastycznym "Nic dwa razy się nie zdarza" organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3.
            Konkurs był inspirowany słowami Wisławy Szymborskiej. Dziewczyny musiały wykonać dwa zadania: napisać wiersz oraz wykonać pracę plastyczną. Wykazały się kreatywnością, oryginalnością wypowiedzi pisemnej i ciekawą propozycją pracy plastycznej. Ola zdobyła I miejsce w tym konkursie, Marlena III.
            Bardzo się cieszymy. Gratulujemy!!!

          • 7a i 7b na tropie Kopernika

          • Klasy siódme w maju uczestniczyły w wycieczce do Torunia i Bydgoszczy. Poza zwiedzaniem części historycznej obu miast, uczniowie między innymi uczestniczyli w warsztatach robienia pierników. Odwiedzili też centrum nauki Młyn Wiedzy w Toruniu.

          • „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat.”

          • Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły oraz Szkolne Koło Wolontariatu wyrażają ogromną wdzięczność uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za włączenie się w piękną i szlachetną inicjatywę charytatywną zorganizowaną przez spółkę OLMET PRZEMYSŁAW OLEŚ „Podaj dalej uśmiech”i MOCNĄ Fundację. Zebraliśmy 18 kartonów wypełnionych pluszakami, puzzlami,  przyborami  szkolnymi i zabawkami. Wszystkie zebrane przedmioty trafią do dzieci mieszkających na Ukrainie i przebywających w sierocińcach. Bardzo się cieszymy, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci, bo kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat.

            Zapraszamy do fotorelacji.

          • Tydzień bibliotek

          • W poniedziałek, w ostatnim dniu Tygodnia Bibliotek wręczono dyplomy i nagrody w konkursach bibliotecznych w budynku B. W Wielkiej Lidze Czytelniczej Mistrzem szkoły została Ania K., tytuł Wicemistrza zdobyła Julia C. z klasy 6 A. Skromne nagrody otrzymali również zwycięzcy gry o polskich wynalazkach. Nadal można przynosić do biblioteki krótkie utwory literackie, inspirowane wierszykami Wisławy Szymborskiej (szczegóły na gazetce obok biblioteki) oraz rozwiązywać łamigłówki w czasie przerw.

          • Wizyta studyjna w USA

          • Nauczyciel z naszej szkoły, Tomasz Mikołajczyk, wraz z 16osobową grupą  grantobiorców, grantobiorczyń oraz osób zaangażowanych w realizację projektu CMI w maju reprezentował polskie szkoły podczas wizyty studyjnej w Stanach Zjednoczonych.

            W ramach wizyty, między innymi edukatorzy spotkali się z niezwykłymi osobami, które działają w MIT Media Lab i rozwijają program Scratch, a przede wszystkim nowoczesną ideę kreatywnego uczenia. O tym wszystkim opowiadali im na Massachusetts Institute of Technology (MIT): Natalie Rusk, Rupal Jain i sam mistrz, twórca Scratcha, Mitchel Resnick. 

            Uczestnicy w trakcie wizyty studyjnej, poza rozwijaniem sieci współpracy oraz wymianą doświadczeń, odwiedzili również Harvard oraz słynną bostońską bibliotekę. 

        • Szkolny Klub Włóczykija znów na szlaku!
          • Szkolny Klub Włóczykija znów na szlaku!

          • Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. O górach można mówić bez końca… I jak mawiał Jan Paweł II „Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”. I z takim przeświadczeniem, Szkolny Klub Włóczykija zdobył najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne, należącego do Korony Gór Polski. W naszej majowej wyprawie wzięło udział 26 uczniów z klas VI i VIII.

            Program wyjazdu obejmował przejście z Przełęczy Salmopolskiej na Malinowską Skałę, stamtąd przez Małe Skrzyczne do schroniska na Skrzyczne (1257 m. n.p.m.), gdzie po trudach wspinaczki czekało na nas ognisko i kiełbaski. Cała trasa była bardzo widokowa, a ekstremalne warunki (soczyście zielona trawa, błękitne niebo i owiane szronem drzewa) zapadły w pamięć każdemu! Było po prostu bajkowo! Nasz przewodnik pokazał nam również jedną z najdłuższych i najgłębszych jaskiń Beskidów- Malinowską Jaskinię, która uznana jest jako pomnik przyrody nieożywionej. Sporo odważnych Włóczykijów odważyło się zejść z przewodnikiem do jaskini, aby zapoznać się z jej lokatorami (nietoperze, pająki, muchówki i motyle) – brawo dla Was!

            Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji!

            Kolejny wyjazd już wkrótce, zatem szykujcie wygodne buty!!!

            Opiekę nad uczniami sprawowały: p. S.Tyrtania i M.Mikołajec.

             

          • Konkurs "Pocztówka dla Jana Pawła II "Iść pod górę".

          •    Nasza uczennica, Karolina P. (kl. VIII b) otrzymała III miejsce w V Konkursie Literacko – Plastycznym Pocztówka dla Jana Pawła II „Iść pod górę.” Karolina wykonała przepiękną pracę plastyczną, która jest komentarzem do wiersza Karola Wojtyły: „Wybrzeża pełne ciszy”.

            Podziwiamy i gratulujemy!

          • Uczennice klasy VIII b wyróżnione w konkursach recytatorskich!

          • Aleksandra B. i Joanna M. wzięły udział w konkursach recytatorskich organizowanych w naszym mieście. Asia otrzymała wyróżnienie w powiatowych eliminacjach Małego OKR, które odbyły się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana, Ola zdobyła wyróżnienie w XXIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym w Boruszowicach.

            BRAWO DZIEWCZYNY !

          • I miejsce w konkursie fotograficznym!

          •      Uczeń naszej szkoły, Maksymilian S. otrzymał  I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym Zima w obiektywie ucznia w kategorii klas IV-VIII. Zdjęcie pod tytułem Jezioro łabędzie okazało się być tym najpiękniejszym. Maksowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Rowerowy Maj

          • Miasto Gdańsk, jest organizatorem kampanii IX edycji Rowerowego Maja 2023. Biorą w niej udział szkoły i przedszkola z 41 miast w całej Polsce. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie, wraz z 10 innymi z Tarnowskich Góra.

            Wiosenna kampania zachęca uczniów "9" do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły.

            Poniedziałek zaskoczył nas chłodnym porankiem, ale dzisiaj już było lepiej i więcej zapisanych uczniów i nauczycieli przyjechało do szkoły. Były hulajnogi, rowery oraz rolki.

          • Uczniowie klas VII na Uniwersytecie Śląskim

          • 9 maja uczniowie klas VII po raz pierwszy odwiedzili Instytu Chemii UŚ na ul. Szkolnej w Katowicach. W czasie dwugodzinnych warsztatów samodzielnie wykonywali ciekawe i kolorowe doświadczenia chemiczne pod czujnym okiem pracowników naukowych Instytutu.

            Nasi młodzi chemicy mięli możliwość zapoznać sie przebiegiem wybranych eksperymentów, a także znależć ich konkretne zastosowanie w różnych dziedzinach życia.

            Przeprowadzali próbę alkomatową, otrzymywali sympatyczny atrament, poznali technikę srebrzenia bombek choinkowych, a także substancje odpowiedzialne za piękne kolorowe rozbłyski sylwestrowych fajerwerków.

            Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że lubią się uczyć i poznawać otaczający ich świat, ale ta nauka daje najlepsze rezultaty wtedy,  gdy jest oparta o słowa chińskiego filozofa Konfucjusza:

            „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

          • Zabawka z recyklingu

          • W konkursie na Zabawkę Ekologiczną organizowanym w ramach tygodnia ekologicznego brało udział wielu uczniów naszej szkoły. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia. Po wielu burzliwych dyskusjach wyłoniono zwycięzców:


            W kategorii klas I - III:
            1 miejsce: Daryna K. - kl. 1a
            2 miejsce: Marti W. - kl. 3c
            3 miejsce: Filip K. - kl. 3a
            Wyróżnienia: Zuzanna B. - kl. 1a i Vannessa G. - kl. 3a
            W kategorii klas IV - V:
            1 miejsce:
            Magdalena M. - kl. 4a
            2 miejsce: Paulina T. - kl. 5a
            3 miejsce ex aequo: Antonina K. - kl. 4b i Julia K. - kl. 4b
            Wyróżnień nie przyznano.

        • "Jak przygoda to tylko w Warszawie."
          • "Jak przygoda to tylko w Warszawie."

          • 27 – 28 kwietnia 2023r. uczniowie klas szóstych naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

            Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wjazdu na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Następnie przejechaliśmy na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Podziwialiśmy Zamek Królewski, piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Potem przeszliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie pospieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Pośrodku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna potwora. Przewodnik opowiedział nam legendy, a później przeszliśmy przez ul. Piwną i Miodową. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Na koniec prawdziwy relaks – spacer po Łazienkach Królewskich.

            Drugiego dnia odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik w którym uczniowie mieli możliwość eksperymentowania z nauką. Po „nauce” przyszła pora na „sport”, pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Uczniowie zobaczyli m.in. szatnię sławnych piłkarzy, salę konferencyjną, zapoznali się również z ciekawymi historiami opowiedzianymi przez przewodnika.

            Uważamy, że wycieczka była bardzo udana.

            Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

            Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

            ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI.

          • Tydzień ekologiczny w 2b

          • Dzieci z klasy 2b bardzo chętnie przyłączały się do działań proponowanych w ciągu Tygodnia Ekologicznego organizowanego w naszej szkole - zbierały makulaturę, brały udział w "żywej lekcji przyrody", a także przebrały się za elementy przyrody. Tego dnia w klasie 2b dominował kolor zielony. Była też Pani wiosna, rośliny i zwierzęta. Podczas przerw zwierzątka wesoło bawiły się na korytarzach szkolnych. Chętne dzieci wzięły też udział w konkursie „Zabawka z recyklingu – zrób to sam”.

          • Korbo-budowle

          • Zestawy Korbo umiliły dzieciom czas podczas zajęć opiekuńczych w świetlicy szkolnej. Uczniowie mieli okazję budować ruchome kompozycje, niektóre z nich miały nawet swoją nazwę np. "Ruchome zębatki", "Ruchome Wyspy" ,"Mega wiatraczki", "Zasilatory", " Mega, mega bum". Zapraszamy do fotorelacji. 

          • Dzień Zdrowej Kanapki

          •  

            Uczniowie klasy IV c w ostatnim dniu Tygodnia Ekologicznego przygotowali wraz z wychowawcą Agnieszką Boroń-Żyrek zdrowe kanapki, desery i sałatki. Było smacznie, pachnąco, kolorowo i przede wszystkim zdrowo!

          • EKO MODA

          • Podczas Tygodnia Ekologicznego uczniowie mieli okazję zaprojektować i zaprezentować stroje wykonane z ekologicznych materiałów. Na pokazie nie zabrakło ciekawych kreacji i dodatków wykonanych z surowców wtórnych oraz ubrań, którym nadano drugie życie. Było modnie, kreatywnie i przede wszystkim ekologicznie. Nad pokazem mody czuwały panie: Wioleta Prudło, Anna Nowicka-Iwan i Agnieszka Boroń-Żyrek. 

          • Ekologia po niemiecku

          • W ramach organizowanego w naszej Szkole Tygodnia Ekologii klasy 8 poznały słownictwo i symbole związane z zagadnieniem ekologii w Niemczech . Poruszyliśmy temat segregacji śmieci , odnawialnych źródeł energii, ekologicznych plakietek na samochody czy też systemu recyklingu . Szczególną inicjatywą wykazała się klasa 8d, której uczniowie samodzielnie przygotowali prezentacje oraz zadania dla koleżanek i kolegów dotyczące omawianego tematu . 

          • „DISCOVER LONDON”

          • NASI UZDOLNIENI JĘZYKOWCY...

            27 kwietnia 2023 r. odbyła się I edycja konkursu  zorganizowanego przez Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach zatytułowany „DISCOVER LONDON”.

            Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII a: Nicola Melicka oraz Natasza Wieczorek, które wykazały się niezwykłą wiedzą na temat historii Londynu, ciekawostek na temat miasta, zabytków i najważniejszych budowli czy też wspaniałej Królowej Elżbiety II.

            Dziewczyny były świetnie przygotowane, pokonały całą konkurencję i zajęły … I miejsce!!! SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

    • Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
      • 32 285-40-92 (bud. A, Korczaka) * * * * 32 285-49-31 (bud. B, Sobieskiego)
      • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrektor szkoły: mgr Krzysztof Siwiec Poland
      • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
      • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
      • Administrator wyznaczył pana Macieja Korzucha jako Inspektora Ochrony Danych (IOD) i panią Ewę Sosinkę jako Zastępcę IOD. Kontakt do IOD: biuro@protecton.pl