• Akcja Zima - dzień 2

     • Drugi dzień naszych półkoloni spędziliśmy w Katowicach. Klasy młodsze udały się do Muzeum Śląskiego. Mieliśmy okazję uczestniczyć tam w świetnie przygotowanych warsztatach, podczas których musieliśmy odnaleźć zaginionego Tomka, bohatera wielu opowiadań dla dzieci. Było to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymagało od nas wielu logicznych rozmyślań, ale mimo trudności daliśmy radę! Później podziwialiśmy dzieła sztuki, które znajdują się w tym muzeum. Najstarsi uczniowie wybrali się z wychowawacami na kręgle. Rozgrywki były bardzo zacięte ale też pełne śmiechu i dobrej zabawy!
      Zapraszamy do fotorelacji.

     • Akcja Zima - dzień 1

     • Za nami pierwszy dzień ferii zimowych a tym samym pierwszy dzień naszych półkolonii. Dzisiaj odwiedziliśmy Agrogospodarstwo "Pod Skałką" gdzie mieliśmy okazję zobaczyć starą chatę i uczestniczyć w warsztatach robienia mydełek. Mogliśmy również karmić zwierzęta takie jak: lamy, osły, kozy, owce i wiele innych. W przerwie między atrakcjami zjedliśmy pyszną watę cukrową, a na koniec mogliśmy zjeść pyszną zupę pomidorową! Nie możemy już doczekać się jutra! 
      Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszego dnia! 

     • „Dziewiątka” na jarmarku bożonarodzeniowym w Dortmundzie!

     • 16 grudnia 2019 r. w tym magicznym okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wczuć się w klimat świąt jeszcze bardziej! Wybór Dortmundu nie był przypadkowy, Dortmund Weihnachtsmarkt to jeden z największych i najbardziej okazałych jarmarków świątecznych na świecie. Na odbywający się tam od 1898 roku jarmark każdego roku przybywa około dwóch milionów turystów, na których czeka ponad 300 kramów ze świątecznymi ozdobami, rękodziełem i różnymi smakowitościami. Każdego zachwycała 45-metrowa choinka, która stoi na centralnym miejscu placu, a wykonana jest aż z 1700 jodeł  i oświetlona jest 48 tysiącami światełek! Piękna i majestatyczna!!!

      Zwiedzanie Dortmundu nie mogłoby się obyć bez zobaczenia wielkiej atrakcji miasta, jaką jest stadion Borussii Dortmund oraz sklep kibica tegoż klubu! Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski sprawili, że Borussia Dortmund dla kibiców z Polski stała się wyjątkowo bliska. Nic więc dziwnego, że nasi chłopcy nie mogli się nacieszyć właśnie tym miejscem. Hmm, choć było jeszcze jedno genialne miejsce, które zachwyciło nie tylko męską część naszych młodych obieżyświatów. Był to salon Mercedesa-Benza… Nie było osoby, której nie spodobałyby się te samochody…

      Po raz kolejny dziękujemy panu Rafałowi z MATYRAFA&TRAVEL za świetną organizację, liczne atrakcje i miłą atmosferę. Nie możemy już doczekać się kolejnego wyjazdu! Odliczamy zatem do kwietnia…

      A tym czasem zapraszamy wszystkich do szerokiej fotorelacji z wyjazdu J

     • Życzenia świąteczne i noworoczne

     • Tak jak przed dwoma tysiącami lat wkraczając w Historię Świata tak i dziś przychodzi Chrystus do historii każdego z nas. Przynosi nam Dobrą Nowinę: Światło Prawdy, Pokój i Miłość. Niech tegoroczne święta będą takie jakie być powinny zawsze: wyjątkowe bo przeżywane w jedności z Chrystusem i otwartością naszych serc na lepsze poznawanie drugiego człowieka. Życzymy także umiejętności dostrzegania śladów obecności Boga w naszym życiu.

      Dyrekcja z całą społecznością Szkoły Podstawowej nr 9

     • Bóg się rodzi…

     • Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: pani Małgorzaty Mikołajec, pani Doroty Lipińskiej, pani Wioletty Prudło – Janus oraz pani Marii Domańskiej przygotowali widowisko bożonarodzeniowe czyli Jasełka. Czym są Jasełka? Są wspominaniem biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Ale są wspominaniem wplecionym w realia naszego narodu i w realia dni naszych. Jasełka bardzo mocno zrosły się z naszą kulturą i tradycjami. Przedstawienia te przybliżały historię, ale także pozwalały widzom odnajdywać swoje własne cechy w przedstawianych postaciach. Jasełka skłaniały także do odpowiedzi na pytania: jak człowiek oczekiwał i jak teraz czeka na przyjście Zbawiciela. Przedstawienie rozpoczął zespół wokalny naszej szkoły kolędą  „ Bóg się rodzi”, oraz recytacją wiersza Ks. Jana Twardowskiego „Pomódlmy się w noc betlejemską”. Młodzi artyści naszej szkoły bardzo dobrze odegrali wyznaczone im role. Dostarczyli odbiorcom mądrego przeżycia, pozytywnych emocji oraz wzruszeń. Opanowali wyśmienicie  tekst, oraz układy taneczne jak również  grę aktorską.  Premierę występu  zaprezentowali  swoim rodzicom, dziadkom oraz zaproszonym gościom. Miało to miejsce 19.12.2019 w Szkole Podstawowej nr 9, w budynku B przy ulicy Sobieskiego 5. Bardzo serdecznie i ciepło przywitał oraz złożył wszystkim przybyłym licznie gościom życzenia świąteczne Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 pan Krzysztof Siwiec,

      20.12.2019 Jasełka mogli obejrzeć wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wspólnie z wychowawcami przemierzali drogę z ulicy Korczaka na ulicę Sobieskiego. Uczniowie nagradzali swoich starszych kolegów gromkimi brawami, W ów piątkowy, już w świątecznej atmosferze, dzień  wszystkich witała i dziękowała pani Joanna Franus , wicedyrektor naszej szkoły. Wszystkim aktorom i ich rodzicom gratulujemy i dziękujemy.
      Zapraszamy do fotorelacji.

     • …i tak rodzi się Miłość…

     • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 pod opieką p. Marii Domańskiej   w dniu 16 grudnia 2019 roku odwiedzili   Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Boromeuszki. Ze śpiewem kolęd na ustach, z uśmiechem na twarzy i z chrześcijańską radością w sercu obdarowali podopiecznych Domu świątecznymi prezentami oraz przedstawili krótki program słowno – muzyczny. Mieszkańcy i prowadzący Dom Pomocy włączali się we wspólny śpiew i radowali z otrzymanych darów. W imieniu całej społeczności szkolnej złożono wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. W życzeniach wyrażono myśl, że w Domu Pomocy tak naprawdę Pan Jezus rodzi się codziennie we wzajemnej miłości i pomocy. Siostra Dyrektor przekazała  życzenia oraz wielką wdzięczność za dar otwartego serca dla Dyrektora Szkoły, nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej.

     • Wolontariat pełen radości

     • 32 uczniów naszej szkoły z klas VII B,VII C, VIII A, VIII B dniach 13.12.2019 i 14.12.2019 w ramach wolontariatu uczestniczyło w pięknej i szlachetnej ogólnopolskiej akcji „Godne dzieciństwo – Boże Narodzenie  z PCK”,  której organizatorem  był Polski Czerwony Krzyż w Bytomiu. Pomoc i zaangażowanie uczniów polegało głównie  na pakowaniu zakupów przy kasach oraz kweście w pasażu handlowym Tesco na ulicy Zagórskiej. Przygotowane przez PCK paczki świąteczne trafią do rodzin najbardziej potrzebujących,  aby każdy mógł godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia także w wymiarze spotkania przy rodzinnym stole.

      Wszyscy uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i odpowiedzialnością.

      Uczniów do tej akcji przygotowała oraz im towarzyszyła pani  Maria Domańska Uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy.

     • CHOINKA INACZEJ

     • Uczniowie klas VI i VII na zajęciach plastyki pod kierunkiem p. Jadwigi Knop wykonywali "Choinkę inaczej". Prace zdobią teraz korytarze szkoły (budynek B) i stwarzają piękny świąteczny nastrój.

      WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

     • Uczniowie w ESCA Gaming Cafe

     • W grudniu z okazji Mikołaja, uczniowie pozalekcyjnych, bezpłatnych kół komputerowych z SP9 pod opieką Tomasza Mikołajczyka mieli okazję odwiedzić ESCA Gaming Cafe. Doświadczali wirtualnej rzeczywistości oraz...dobrze się bawili!

     • KONKURS PLASTYCZNO-LEKSYKALNY

     • Ponawiamy zaproszenie do udziału w konkursie plastyczno-leksykalnym i informujemy, że termin nadsyłania prac został wydłużony do 31 stycznia 2020 roku. Przypominamy, że:

      1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI i polega na przygotowaniu lapbooka ze słownictwem z jednej

      z podanych kategorii:

      • edukacja (np. szkoła i jej pomieszczenia, przedmioty nauczania, przybory szkolne itp.)

      • praca (np. popularne zawody i związane z nimi czynności, miejsca pracy)

      • żywienie (np. artykuły spożywcze, posiłki i ich przygotowywanie, lokale gastronomiczne)

      • świat przyrody (np. pogoda, rośliny i zwierzęta, krajobraz, zagrożenie i ochrona środowiska)

      • sport (np. dyscypliny sportu, sprzęt sportowy, obiekty sportowe, i uprawianie sportu)

      2. Lapbooki mogą zostać wykonane dowolną techniką przy użyciu różnych materiałów (sugerowany format brystolu A3). Wszystkie opisy znajdujące się w lapbooku muszą być w języku angielskim, ilustracje mile widziane. Minimalna liczba słów to 15, a maksymalna 30.

      3. Prace konkursowe (czytelnie opisane z tyłu: imię i nazwisko autora, klasa, imię i nazwisko nauczyciela, nazwa szkoły) wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy dostarczyć osobiście do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 9 (ul. Korczaka 2) lub listownie, z dopiskiem Lapbook do dnia 31 stycznia 2020 r.

      4. Każda szkoła ma możliwość nadesłania trzech prac swoich uczniów. W przypadku dużego zainteresowania konkursem należy przeprowadzić eliminacje wewnątrzszkolne.

      5. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów konkursu według następujących kryteriów:

      - poprawność językowa,

      - zgodność z tematem,

      - walory artystyczne,

      - ciekawe, twórcze i oryginalne ujęcie tematu,

      - estetyka i efekt wizualny,

      - samodzielne wykonanie

      6. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem praw autorskich na wykorzystanie prac w celach promocyjnych konkursu.

      7. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac o niskiej jakości technicznej, nie spełniających kryteriów tematycznych oraz łamiących normy moralne lub w jakikolwiek inny sposób łamiących prawo.

      8. Informacja o laureatach zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora. Szkoły, których uczniowie znajdą się na liście laureatów w ścisłej trójce, zostaną poinformowane o wynikach drogą mailową lub telefoniczną.

     • Poznając Biblię…

     • 21 listopada odbył się w Tarnowskich Górach etap rejonowy XXV Wojewódzkiego Konkursu
      Wiedzy Biblijnej dla klas VII i VIII. Uczestniczyło w nim 47 uczniów z rejonu. Uczeń klasy VII
      Wojciech Chmielorz wykazał się dużą wiedzą dotyczącą Ewangelii wg. Św. Jana i zajął drugie
      miejsce w rejonie . Tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Finał Konkursu
      odbędzie się w Częstochowie 27.02.2020. Wojtek będzie reprezentował nie tylko naszą
      szkołę, ale również diecezję gliwicką. Wojtkowi i rodzicom serdecznie gratulujemy oraz
      życzymy dalszych sukcesów. Ucznia przygotowała pani Maria Domańska

     • Stanisław Sałata laureatem wojewódzkiego konkursu poetyckiego

     • Staś już drugi raz został laureatem wojewódzkiego konkursu poetyckiego. Tym razem nagrodzono jego wiersz "Brat", został on wydany w XVI tomie Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej pod patronatem Marszałka Województwa Sląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza. Wręczenie nagród odbyło się 10 grudnia 2019r. na wernisażu poetyckim w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu.

      Gratulujemy!

     • Przygotowania do Świąt

     • Klasa 3 c przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia:

      - warsztaty przyrodnicze " Las w słoiku", pod bacznym okiem pani z kwiaciarni "Zielony Motyl"

      - spotkanie z Mikołajem w Muzeum chleba w Radzionkowie z warsztatami wypieku chleba i pierników

      - warsztaty kulinarne "Słodki smak Świąt".

     • Sukcesy uczniowskie

     • Wspaniałe występy naszych uczennic Natalii Froelich, Karoliny Jędruszek, Magdaleny Jędruszek, Karoliny Froelich i Olivii Błaszczyk na Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Teatr Tańca w Bytomiu. BRAWO!

     • "SZCZĘŚLIWA GODZINA"

     • W ramach "szczęśliwej godziny" uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą Agnieszką Boroń-Żyrek i panią Małgorzatą Mikołajec udali się do pizzerii. W związku z tym, że wyjście przypadło 29 listopada, to nie obyło się bez wróżb andrzejkowych, które dostarczyły wszystkim wiele radości. Był to również czas nas bliższe poznanie się, rozmowy i integrację zespołu klasowego.

     • TEATRALNA WYCIECZKA

     • Uczniowie klasy 7b i 8b uczestniczyli w wycieczce do Teatru Nowego w Zabrzu. Tym razem mieli okazję obejrzeć komedię pt."Zemsta" w reżyserii Zbigniewa Stryja na podstawie dzieła Aleksandra Fredry. Wyśmienita obsada, dobra gra aktorska, humor, ciekawa scenografia i barwne stroje sprawiły, że spektakl przypadł młodzieży do gustu. Na pewno była to doskonała lekcja wzbogacająca wiedzę o teatrze oraz ucząca krytycznego odbioru sztuki teatralnej. Organizatorem wycieczki była Agnieszka Boroń-Żyrek.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
   • sp_9@interia.pl
   • (+32) 285-40-92
   • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
   • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
   • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
  • Logowanie