• Wielka Fabryka Elfów

     • W dniu dzisiejszym klasy Ic oraz IIIb wraz z paniami Zofią Lesiewicz, Magdaleną Wieczorek, Magdaleną Jędruś - Kozłowską oraz Joanną Kanclerz odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów w Katowicach. Po wejściu do fabryki okazało się, że Mikołaj wypił eliksir, który spowodował, że święta zostałyby odwołane! Nasze dzielne dzieciaki miały za zadanie odnaleźć składniki do eliksiru, który przywróci Mikołajowi radość z Świąt! Po drodze nasi śmiałkowie musieli zbudować meble dla elfa, podróżowali z Elfem Podróżnikiem, napisali list do Mikołaja, uczyli latać młode renifery, wykonywali sztuczki akrobatyczne na dmuchanych zamkach i pływali w basenach z kulkami. Podczas tych podróży zdobyli wszystkie składniki i URATOWALI ŚWIĘTA! Na koniec czekała na nich niespodzianka w postaci spotkania z Mikołajem, na którym każdy dostał pamiątkowy dyplom i kolorowankę. Zwieńczeniem wycieczki były warsztaty, na których dzieci własnoręcznie pomalowały drewniany magnes. 
      Doświadczyliśmy dziś wiele radości i poczuliśmy już naprawdę magię świąt, wspomnienia dzisiejszego dnia zostaną w nas na zawsze! 
      Zapraszamy do wielobarwnej fotorelacji! 

     • "Cuda i dziwy"

     • 15 listopada odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez Teatr Miejski w Gliwicach pod tytułem "Cuda i dziwy"

      Na konkurs wpłynęło 180 prac.

      Przyznano 1 główną nagrodę i 12 wyróżnień.

      Wśród wyróżnionych uczniów znalazł się uczeń naszej szkoły Franciszek Tarnogórski z klasy III b.

      Franciszek odebrał nagrodę w Teatrze w Gliwicach, uczestnicząc w premierze spektaklu "Tuwim dla dzieci"

      Gratulacje!

     • Spotkanie z tarnogórską pisarką

     •  

      Dnia 7 listopada 2019r. zaproszenie nauczycielek: pani Joanny Kanclerz i pani Bronisławy Opary przyjęła pisarka pani Bogumiła Rostkowska – mieszkającą od lat w Tarnowskich Górach, dla której to miejsce stało się inspiracją jej twórczości literackiej. Nie inaczej było i tym razem, ponieważ autorka zaprezentowała swą nową powieść pt.  Elusia z doliny Dramy.

      Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych mieli okazję usłyszeć opowieść  o dziewczynce, która wraz z rodzicami przeprowadza się do Starych Rept i czuje się nieszczęśliwa, ponieważ nie może porozumieć się z rówieśnikami, a wszystko przez śląsko godka, którą nie potrafi się posługiwać.

      O tym kto był pierwowzorem Elusi i jej dziadka Pawła, jakie były śląskie tradycje i zwyczaje i kim są podzióbane Poloki opowiedziała autorka. Nade wszystko zaś uczniowie mogli posłuchać fragmentów tekstu zapisanych gwarą śląską, co przybliżyło im obraz Małej Ojczyzny.

     • Z prawami dziecka na Ty!

     • 20 listopada w budynku przy ul. Sobieskiego zrobiło się niebiesko. W ten sposób szósto-, siódmo- i ósmoklasiści włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym roku miał on szczególny wymiar – obchodzony był w 30. rocznicę uchwalenia przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Miał również uświadomić uczniom, że mimo przyjęcia tego dokumentu przez 192 państwa, nadal są na świecie miejsca, w których łamane są takie podstawowe prawa dziecka jak prawo do życia czy prawo do nauki.

     • Spektakl na szóstkę!

     • "Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom"

                  19 listopada w Tarnogórskim Centrum Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowskich Górach wraz z Radą Rodziców wystawili widowisko teatralne w oparciu o "Dziady" cz.II Adama Mickiewicza. Występ miał charakter charytatywny. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przeznaczony na rehabilitację ucznia naszej szkoły.

                  Reżyserem spektaklu była nauczycielka języka polskiego mgr Agnieszka Boroń-Żyrek, która przy wsparciu mgr Doroty Lipińskiej (nauczycielki muzyki), przeniosła nas w ludowy obrzęd wywoływania dusz zmarłych przodków. W rolę Guślarza wcielił się Maciej Kodroń, a starca Szymon Falkowski. Aniołków zagrali: Julia Wunszik i Mateusz Mydłowski, którzy w przepiękny sposób odegrali teatr cieni. Pełną emocji scenę zagrała Dominika Substyk, wcielając się w rolę Dziewczyny - Zosi. Najbardziej charyzmatyczną postacią okazało się Widmo, czyli Victoria Vicenzin. Chór ptaków (Julia Czarnecka, Aneta Kloza, Aleksandra Kłosińska i Martyna Jurczyk) oraz Kruk (Weronika Tyra) i Sowa (Milena Marchlewicz) wystąpiły w pięknej choreografii. W chór wieśniaków wcielili się: Angelika i Nicola Gaik, Jakub Kremzer, Nicola Tarłowska, Zuzanna Pilarczyk, Julia Kozłowska, Julia Mocek oraz Anna Derewońko. Narratorem spektaklu był Wojciech Chmielorz, technikiem Bartosz Karcz, a asystentką Daria Jaskółka. Sztukę wzbogaciła bogata scenografia, nastrojowa muzyka, taniec oraz występ solowy Natalii Froelih i Karoliny Jędruszek. Spektakl zakończył się przesłaniem, że warto się zmieniać, być otwartym na potrzeby drugiego człowieka i czynić dobro - co na pewno uczniom Szkoły Podstawowej nr 9 się udało.

     • Wrażliwe serce – otwarte dłonie

     • "Z drobiazgów życiowych, wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”.

                                                                                                        Stefan Kardynał Wyszyński

                  8 listopada zakończyła się akcja charytatywna (od 26 IX 2019) dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie, w  Białorusi oraz na  Ukrainie.  Organizatorem jest Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Bytomiu.
      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 już po raz drugi włączyli się do tej jakże pięknej i szlachetnej akcji wykazując dużą wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka – swojego rówieśnika. Pomoc i zaangażowanie całej społeczności szkolnej polegało na zbiórce przyborów szkolnych, słodyczy, oraz zabawek „pluszaków”. Zebrane artykuły zostały przekazane do Kuratorium Oświaty w Katowicach (Delegatura Bytom). Koordynatorem akcji w szkole była pani Maria Domańska.

    • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
     • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     • Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie. Wszyscy uczniowie klas I - IV spotkali się na apelu w Budynku A, natomiast uczniowie klas starszych świętowali w Budynku B.  O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie z nauczycielami odśpiewali uroczyście "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się tym samym w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu" (przedsięwzięcie to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży). Wzruszające akademie przypomniały nam jak ważna jest Niepodległość oraz wdzięczność i pamięć o tych wszystkich, którzy kiedyś dla nas o nią walczyli. 

     • ZAJĘCIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO Z NORDIC WALKING

     • 4 listopada tego roku w ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie klasy 7c pod opieką p. Danuty Rychlewicz mieli możliwość zapoznania się z kolejną formą ruchu na świeżym powietrzu. Wielkie podziękowania dla rodziców Mileny Wozińskiej, którzy wprowadzili młodzież w tajniki tej efektownej dyscypliny. Spacer z kijkami, który jest trochę podobny do narciarstwa biegowego to idealny sposób na poprawę nie tylko kondycji, ale także dobrego samopoczucia. Regularne ćwiczenia z pewnością będą miały bardzo korzystny wpływ na organizm każdego ucznia.

     • Microsoft Innovative Educator Expert w naszej szkole

     • Pod koniec sierpnia Microsoft ogłosił listę Microsoft Innovative Educator Expert na rok 2019/2020 - ekspertów z dziedziny wdrażania i wykorzystywania nowych technologii w edukacji. Jednym z nich, już po raz drugi z rzędu został Tomasz Mikołajczyk, nauczyciel informatyki z Tarnowskich Gór.

      Lista ekspertów zawiera 9600 pracowników sektora edukacji z całego świata. W Polsce tytułem MIEE odznaczono 263 osoby. Każdego roku, Microsoft wybiera innowacyjnych nauczycieli, którzy dzielą się swoimi pomysłami, zarażając pasją do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii w edukacji. Dzięki temu zyskuje globalna społeczność nauczycieli, edukatorzy wymieniają się pomysłami, uczą się od siebie, rozwijają wspólne pomysły, to wszystko z finalnym zyskiem dla uczniów.

     • Informatyka a pizza

     • Podczas ostatnich zajęć dodatkowych z informatyki z p. Mikołajczykiem, uczniowie mieli za zadanie oprogramować matematyczne zagadnienie podziału pizzy (koła) na n równych kawałków. Jedno z rozwiązań tego smacznego problemu znajduje się pod tym adresem.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowskich Górach
    • sp_9@interia.pl
    • (+32) 285-40-92
    • ul. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry Dyrekcja: mgr Krzysztof Siwiec
    • Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek - 7.00 do 15.30 wtorek, środa i czwartek - 7.00 do 15.00 piątek - 7.00 do 14.30 Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00
    • Od 1 stycznia 2015 Gmina Tarnowskie Góry jest płatnikiem VAT. W związku z powyższym na podstawie informacji skarbnika miasta wszystkie faktury zakupu/sprzedaży od 01.01.2016 muszą zawierać dane: Gmina Tarnowskie Góry Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika ul. J. Korczaka 2 42-600 Tarnowskie Góry NIP 645 25 381 84
   • Logowanie