• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, odnośnik do e-dziennika, szkolnej chmury Office365 i wiele innych informacji.
              • Kiermasz świąteczny

21 marca wolontariusze naszej szkoły zorganizowali kiermasz świąteczny. Mozna było zakupić wielkanocne palmy przygotowane przez uczniów i nauczycieli oraz świąteczne ciasta i babeczki upieczone przez rodziców i uczniów. Podczas kiermaszu wśród kupujących jak i sprzedających zauważyć można było wielką radość i otwartość. Zebrane środki przeznaczone zostaną na cele wolontariatu.

• Sukces naszej drużyny w finale "COPERNICANY"

19 marca 2024 r. mury naszej szkoły gościły najtęższe umysły powiatu tarnogórskiego. W finale „Copernicany” zmierzyły się drużyny uczniów klas trzecich i ósmych. Byli to przedstawiciele szkół, których uczniowie okazali się najlepsi w konkursach indywidualnych – w konkursie interdyscyplinarnym wśród trzecioklasistów i konkursach z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i biologii wśród ich starszych kolegów. W młodszej kategorii drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miasteczku Śląskim, z SP 8 i SP 11 musiały m.in. rozwiązać trudny rebus. Przydała się również umiejętność kalkulacji przy wyborze pytań za 1 lub 3 punkty. Zwyciężyła SP nr 8, drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 11 a trzecie SP nr 1 z Miasteczka Śląskiego. W zmaganiach uczniów klas ósmych trudne okazało się pytanie rebusowe, dotyczące kątów odpowiadających. Ostatecznie laureatem konkursu została reprezentacja naszej

• Wagary klas ósmych

21.03. uczniowie klas ósmych, mieli przyjemność uczestniczenia w wydarzeniu muzycznym pod hasłem "Wagary ze Snopkiem" w Centrum Kultury KAROLINKA w Radzionkowie.

Uczniowie ze swoimi wychowawcami (p. Łukomski, p. Mikołajczyk) w ten sposób połączyyli przyjemne z pożytecznym, edukacja muzyczna stała się tu tłem i pretekstem do budowania relacji oraz spędzenia wspólnie miłych chwil w towarzystwie przyjaciół.

• OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY NBP

Nasza szkoła wzięła udział w niezwykłym programie edukacyjnym, który wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów i nauczycieli. Projekt nosił nazwę “Złote Szkoły NBP - Polski złoty w obiegu od 100 lat. NBP i jego funkcja emisyjna” i miał na celu zaszczepienie w młodych umysłach wiedzy na temat polskiego złotego, funkcji Narodowego Banku Polskiego oraz historii pieniądza. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach z ekonomią w ramach matematyki, informatyki oraz chemii. Drużyna liderów programu złożona z uczniów klasy VIIa przygotowała i przeprowadziła warsztaty poświęcone historii pieniądza oraz polskiemu złotemu, który jest w naszym kraju środkiem płatniczym od 100 lat. Wykonali również gazetki informacyjne na ten temat. Dzięki zaangażowaniu uczniów i współpracy nauczycieli projekt stał się prawdziwym sukcesem.

• Rada dzielnicy Śródmieście Centrum
            • Fundacja Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci"
            • Szkoła w Chmurze Microsoft
            • Pan Informatyk